Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem káros a baba hajának, ha...

Nem káros a baba hajának, ha naponta 2-3szor mosom?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányom majdnem minden étkezésnél annyira összekeni a haját, hogy kénytelen vagyok megfürdetni, és hajatmosni. Erről sajnos nem tudom leszoktani. :(
2012. aug. 6. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jajjhh neeee!Tönkremegy a fejbőre és a haja is!ülj ott mellette,és segíts neki az evésnél.....mutasd neki ,hoyg hogyan kell,magyarázd el stb.....vvagy ha nagyon nem megy,akkor etesd,lehet még nem érett az önálló evésre,ha ennyire kkeni magát.

üdv 3gyerekes fodrász anyuka

2012. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Az én csajom is ilyen, de én megtörölgetem neki popsitörlővel, ha nagyon olyan.Max. heti 2* mosom a haját.
2012. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

1. A 14 hónapos gyerek már nem baba, az csak egy év alatti gyerekekre mondható, efölött már kisgyereknek nevezik.

2. Ha összekeni a haját, akkor sima vizzel mosd csak ki, az nem árt.

3. A helyedben nem engedném, hogy evés közben játsszon és ennyire összekenje magát, de te tudod, hogy hogy akarod a gyerekedet nevelni. (Amikor elkezd malackodni, akkor elveszed elöle az ételt, és a gyereket elviszed az asztaltól. Pár alkalom után rájln, hogy vagy eszik, vagy ha malackodik, akkor nem lakik jól.)

2012. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ott ülök mellette, de egyszer csak odakap. Etetni nem engedi magát, egyedül szeretne.


Utolsó nem az volt a kérdés, hogy meddig baba valaki. Bocs azért a két hónapért!

2012. aug. 6. 15:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy szereti a fürdést, vagy a kényeztetést, szóval ezzel talán pont az ellenkező hatást éred el. Beleneveled, hogy akkor kap plusz odafigyelést, ha malackodik az étellel.


Amúgy szerintem sem tesz jót a fejbőrnek.

2012. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Fodrász anyuka!

Ha sima vízzel mosom neki akkor tényleg nem károsítom a haját?

2012. aug. 6. 15:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Etetni nem engedi magát, egyedül szeretne."


Akkor vagy rá kell szoktatnod a rendes evésre, vagy neked kell megetetned. A harmadik, hogy azt csinál, amit akar, vagyis neveletlen lesz. (Ez később csak rosszabb lesz.)

2012. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
A 3. válaszoló vagyok: ùgy látom tökéletesen elkerülte a figyelmedet, hogy kifogásolt megjegyzésen kivül a kérdésedre is adtam értelmes választ. De ha ennyire nem figyelsz oda, akkor fölösleges neked bármit is irni...
2012. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem az első gyerek, szóval nem kell tudatlannak nézni. Próbálom szoktatni a rendes evésre, csak nála ez én úgy látom, hogy egy szokás. Emiatt engem nem kell olyannak nézni, aki nem figyel a gyerekére, és odadobja elé a kaját és lefekszik tv-ni. Én ott ülök mellette végig. Egyébként nem neveletlen, ezen kívül semmi gond vele. Mindig szépen szót fogad.


Az volt a kérdés, hogy árt-e a hajának a sok mosás, nem pedig az, hogy meddig nevezik babának, vagy hogy jól nevelem-e!

2012. aug. 6. 16:02
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

"Az volt a kérdés, hogy árt-e a hajának a sok mosás"

Arra választ kaptál. Ha a többi jótanács nem érdekel, egyszerűen engedd el a füled mellett.

2012. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!