Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogyott a tápszer sűrítôm,...

Elfogyott a tápszer sűrítôm, tudom házilag pótolni valamivel?

Figyelt kérdés
Jövô héten lesz 7 hónapos (10 kg). Az egyik ismerôsöm az átszitált, darált grízt ajánlotta,de nem merem adni. Sajnos ha nincs sûrítô a nagy része visszajön a tápszernek.
2012. aug. 6. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

krumplit vagy rizst turmixolj le kis tápival majd öntsd fel a többivel.


amúgy 10kiló már nagyon sok, nem kéne inkább kivizsgáltatni a felhizlalás helyett? nem megbántani akarlak, csak ez tényleg sok ahhoz, hogy felesleges szénhidráttal tömd :S

2012. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
78 cm így nem sok a 10 kg. Nem tömöm szénhidráttal csak a tápszert kapja illetve fôzelékeket ízesítetlenül. A védônô és a doktornô szerint is optimális a súlya a magasságához. Nem nyeszlett, de nem is kövér egész nap mozog.
2012. aug. 6. 20:26
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Bocs az offért!


Kedves első!Miért fáj az neked ha valakinek nagyobb a babája az átlagnál?Ha baja lenne úgy gondolom,hogy a gyerekorvos már elküldte volna kivizsgálásra.Az én babám is nagyobb (bár nem ennyire) (7 hónaposan 9 kg és 74 cm volt).Anyatejes,akkor én azzal tömtem?


Kérdező mégegyszer bocsi hogy nem a kérdésedre válaszoltam!

2012. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Dehogy tömted, csak az a baj -és most nem az elsô válaszolóra gondolok-, hogy nagyon irigyek ezen az oldalon az anyukák. Az egyik kérdésnél is leírtam a méreteit és már egybôl hazugnak tituláltak. A másik rész meg szintén a gyerek tömésével vádol, mintha nem annyit enne amennyit Ô szeretne, hanem amennyit én "belekényszerítek". Pedig ez nem így mûködik, fôleg egy 7 hónapos gyereknél.

Bárkinek küldök privátban képet, hogy nem egy kis vizilovat nevelek.

Én tudom mit jelent ha valakibe ételt kényszerítenek, ma is iszom a levét, így az én gyermekeimmel sosem tenném meg. Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Az elsô válaszolónak!

Ment a zöld kezecske az elsô sorért, bár magamtól is eszembe juthatott volna. Kérlek, hogy kérdezz mielôtt a felesleges szénhidrátokkal jössz. Tényleg nagy a súlya de ezt hívják genetikának. Az öcsém ugyan ilyen robosztus baba volt, mára 215 cm 120 kg körül van és nincs elhízva. Ilyen a genetika ekkor magassághoz kell ez a súly, külömben csont és bôr lenne a fiam.

2012. aug. 6. 22:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat tabletról írtam és félrenyomtam természetesen különbent szerettem volna írni.
2012. aug. 6. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok!

totálisan félre értettél :)


akkor megpróbálom másképp leírni. tehetsz bele rizs vagy krumplit is, de EZEK A felesleges szénhidrátok, erre értettem.

ha a tápi nagy része visszajön, az baj, ennyi idősen nem szabadna, ahelyett, hogy mindig sűríted a tápszert, ki kéne vizsgáltatni, elég erős reflux tünet és nyilván azért is 10 kiló mert mindig sűrítve van a tápszer, és mint írtam, ezt nem rosszindulatú akartam lenni. barátnőm fia refluxos, a doktoruk mindig elhajtotta, 2 éves korban orvost váltottak és végre továbbküldték őket, akkor derült ki.

úgy néz ki műteni kell a picit mert szétmarta a nyelőcsövét is a sav :(


persze nem azt mondom, hogy a babád beteg, Isten ments, hogy baja legyen, de járjál utána, mert magát a nagymértékű bukás okát kell megtalálni, nem pedig sűrítőkkel lent tartani az ételt!

2012. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dehogy értettem félre minden szavad érthető nagyon is, de megint elfelejtettél kérdezni. Mivel a fiam nagyon válogatós a védőnővel és az orvossal megbeszéltük, hogy 1 féle édes dolgot kap ameddig meg nem szereti és lehet menni a következőre. Tanácsukra az pl az almával és az őszibarackkal próbálkozunk. Rizst és burgonyát még nem kapott.

Azért jön vissza a tápszer, mert olyan, minta víz egyáltalán nem laktató már neki. Ráadásul folyamatosan forgolódik evés közbe hasra és vissza. Előfordult már veled, hogy teleetted magad és véletlen megnyomtad a hasad? Te tudtad szabályozni, hogy ne jöjjön vissza neki még tanulnia kell, ahogy azt is, hogy evés közben nem forgolódunk. Ki lett vizsgáltatva ennyire rossz anya nem vagyok elvittem időben orvoshoz és nem refluxos. De a tápszersűrítő kell a fent leírtak miatt. Érdekes, hogy a tömény őszibarackpüré a sűrűsége miatt (nem teszek bele sűrítőt, még mielőtt megkapnám) nem jön vissza. Sajnálom a barátnőd kisfiát, de én a helyében kikértem volna egy másik orvos véleményét is (ahogy nekem is 2 helyről erősítették meg, hogy nem refluxos a fiam)

2012. aug. 7. 08:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárba nem tudtok elmenni venni?

Mindenhol szokott lenni!

2012. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap a férjem 2 órán látszik járta a gyógyszertárakat. Nem volt sehol. Ma újra rápróbálkozik.
2012. aug. 7. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!