Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy is van ez? (hozzátáplálás...

Hogy is van ez? (hozzátáplálás) Bőv. Lent!

Figyelt kérdés
Ha kiváltom mondjuk a 10órait, meg már később az ebédet, akkor félő, hogy nem lesz meg a napi 500ml tápszer.Az baj?Meddig kell meglennie naponta az 500ml tápszernek?4hónapos múlt a babám.Most még ott tartunk, hogy kap egy pár kanál gyümölcs- vagy zöldségpürét(néha lemegy egy él üveg bébiétel és még utána kap teát meg tápszert is kér.

2012. júl. 31. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, csináljad ezt:

Reggeli -tápi x ml

Tízórai- vmilyen gyümilé

Ebéd- tápi xml

Uzsi- tápi x ml.


Vagy

Reggeli, tízórai tépi, ebéd gyümilé, vagy zöldség


Vagy az uzsit váltsd ki gyümivel/zöldséggel


De. Teát és tápi ne adj kajcsi után. Vagy -vagy. És inkább tápi.

2012. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

..és ahhoz, hogy kiváltsak egy étkezést mennyi bébiételt kell megennie?hány ml-t?Egy üveg vagy fél is elég?

Egyszer mikor megevett egy fél üveg bébikaját tízóraira (azt hiszem sütőtök volt) már nem kért tápszert utána.Csak ebédre kapott legközelebb.Nagyon éhes volt már, alig bírta megvárni még megcsinálom a tápszerét és sokat megevett.

2012. júl. 31. 11:47
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.Akkor nem baj ha nincs meg az 500ml tápszer??
2012. júl. 31. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 1 éves korig 500 ml tejalapú táplálék kell nekik.
2012. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nagyon fontos, hogy meglegyen a fél liter tejalapú élelmiszer. Ennyi idősen ép elég, ha a délelőtti evést kiváltod gyümölcspürével (keksszel, tejpéppel vagy sinlaccal dúsítva) és utána vízzel/teával/gyümölcslével. Ez a mennyiség inkább az egy üveghez kellene, hogy közelítsen. Én sosem adtam a ml-ikre, inkább a gyerekben bíz, de a fél üveg nagyon kevés, utána még kéne kapnia tápszert.

Ha már kiváltottad a tízórait, utána jöjjön az uzsonna. Ugyan így gyümölcspüré legyen valamivel dúsítva. A legjobb, ha délelőtt mondjuk keksszel dúsítod, délután sinlackal. Utána megint csak itasd.

Az ebéd ugye főzeléknek kellene lennie. Az én gyerekorvosom szerint 5 hónapos kora előtt nem elég fejlett ehhez a babák gyomra. Ha már ezt is sikerült kiváltani, akkor ugye már csak a reggeli és esti tápszer maradt. Én ezt a kettőt nem váltanám ki nagyon sokáig még, inkább csak mellé adnék ízelítőt. Reggel pékárút, este főzeléket. Mire eljutsz odáig, hogy csak ez a kettő tápszeres étkezésed marad, lehet a gyerek már lesz 8 hónapos is. Akkor pedig már be lehet vezetni néhány tejterméket és ugye már ez is beleszámít a tejalapú étkezésbe.

Remélem segítettem egy 3 gyerekes

2012. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!Kekszet mikor adhatok a lányomnak?Tejpépet szoktam neki adni barackkal.Imádja hálaistennek:)Nem tudom mi az a sinlac.Nem valami tápszerféle amit azoknak a babáknak írnak akik nem híznak?

Nagyon köszönöm a segítséged!:)

2012. júl. 31. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!