Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy reggel még...

Miért van az, hogy reggel még van elég tejem a 3hetes babámnak, délután, este pedig már pótolni kell táppal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert élettanilag így van. Az esti anyatej kevesebb ugyan de sűrűbb, laktatóbb mint a délelőtti. A pótlást úgy tudod kikerülni, hogy délután többször mellre teszed a kicsit, hiszen az anyatej a mellbimbót érő inger hatására termelődik. Minél többet ürít ki a baba(vagy a fejés de a baba a leghatékonyabb) annál több fog termelődni. Viszont ha pótlást adsz, akkor értelemszerűen kevesebbet fog szopni a kicsi így kevesebb fog termelődni és kész az ördögi kör.

Természetesen nem azt mondom, hogy éheztesd a babádat, nem. Csak azt, hogy a korai éhségjelekre azonnal tedd mellre minél többször és minél hosszabb ideig, és ha így sem lakik jól, akkor adj neki kiegészítést de csak szopi után. Így jó eséllyel egyre kevesebb kiegészítésre lesz szükség. Ha pedig tudsz fejni, akkor azt ajánlom, hogy napközben fejjél le tejet és azt add pótlásnak kiskanálból vagy kispohárból, ezzel is segítve a melled minél gyakoribb ürülését és ezáltal az anyatej termelődését.

2012. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem jó taktika. Azzal, hogy pótolsz nem lesz több tejed. Így csak elapasztod! Ne pótolj hanem tedd mellre sűrűbben! Nekem is volt egy olyan időszak amikor kevés lett a tejem. 3napig napközben 40 percenként szopott a kisfiam de megérte mert 11hónapig szopizott és akkor is csak azért hagytuk abban mert ő nem kérte tovább... Ja és 3 hetesen van az elő növekedési ugrás amitől megnő a tej igénye.
2012. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem elő hanem első növekedési ugrás. És az elsőnek mximálisan igaza van!
2012. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Csak nálunk már egy hete ez megy.Először én is a növekedési ugrásra fogtam,egész nap szopiztunk.Aztán 2átsirt éjszaka után rájöttünk hogy éhes a kis drágám,ezért folyamodtunk a táphoz.Csak fura,hogy reggel nem kell a táp,délután,este pedig kell...
2012. aug. 7. 10:31
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok.

Az átsírt éjszakákon mi történt? Hogyan jöttetek rá, hogy éhes? Szoptattad, sírt, kapott tápszert és megnyugodott? Így történt?

A kommented fényében alapvetően még mindig azt tanácsolom, hogy délután- este ha kell nonstop legyen cicin, akár úgy, hogy mellé fekszel és álmában etesd. így Te is tudsz pihenni, ami nagyon fontos a megfelelő tejtermeléshez. Igyál rengeteget, többet mint kívánsz, próbáld ki a tejserkentő teákat, alk. mentes sört, homeopátiát. És fejj.

Nagyon az elején vagytok még, nem tudom, első baba- e de ha nem, akkor is érvényes, hogy egymásra kell még hangolódnotok. Van, például Nálatok, ahol ez több idő. Kitartással, türelemmel, néhány fárasztó nap után azonban hidd el, hogy elég lesz neki a tejed:). Hiszen azt tudjuk, hogy tudsz szoptatni, a mirigyeid működnek. Ha pedig mégsem, de megpróbálod a tápszert a minimumon tartani, akkor sem leszel rossz anya:)!

Esetleg próbálj meg beszélni szoptatási tanácsadóval. az LLL oldalán megtalálod a telefonszámukat, hátha tudnak a fent leírtakon kívül okosat mondani.

2012. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sirt,azt hittük,hogy fáj a pocija.Aztán mellre tettem,hátha megnyugszik.Ekkor elkezdett szopizni.Este 8órától hajnali 2-ig mellettem volt és szopizott.Nem csak komfort szopizott,mert hallottam hogy nyel,csak szegénykém éhes maradt.Kb fél óránként tettem a másik mellemre,mert gyorsan kiszivta.Ez ment 2napig.Aztán 3éjjel az esti szopizás után kapott tápot,és nyugodtan aludt.Igy jöttünk rá,hogy nem elég a tejci neki.
2012. aug. 7. 10:45
 7/19 anonim ***** válasza:

pont ez a baj a növekedési ugrssal, hogy vagy átvészelitek a 2-3 átsírt, egész éjjel szopizós éjszakát, vagy tápszert adsz. csak hát akkor arról leállni borzasztó nehéz mert míg adod a tápszert, a tejed termelése nem fog növekedni, így a tápszer mennyisége nő majd, ami az elválasztáshoz vezet. persze nem törvényszerű, de nagyon nehéz.

egyébként este zsíros a tej, így jóval kevesebbre van szüksége a babának belőle mint reggel, napközben amikor sok az előtej, tehát olyan mint ha inna is.


tényleg itatni itatod? mert ebben a melegben az is fontos, lehet nagyon szomjas!

2012. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy szopizott és nem sírt. Akkor elég neki a tejed:)! Ha nem lenne elég, akkor szoptatás közben is elégedetlenkedne. Nagyon ügyesen csináltad, hogy "sokmellből" etetted éjszaka! Ezt kéne még egy kicsit folytatni, és pár nap múlva utólérné a kínálat az igényt:). Tudom, hogy fárasztó, én is átestem rajta de megéri:). A tápszer adásával csak fokozod a mostani helyzetet.
2012. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen,kap inni,csak nem tudom hogy mennyit adhatok neki!?Amennyit megiszik?Nem lesz baja a viztől?Sajnos mást nem tudtam tenni,nem akartam éheztetni a babámat.Már múlt héten is fél óránként szopizott,nem akart aludni,nem tudtuk az okát.Most,mióta kap egy kis tápot is nagyon nyugodt lett.
2012. aug. 7. 11:03
 10/19 anonim ***** válasza:

1/5/8as vagyok, hoztam neked egy cikket:):

[link]

2012. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!