Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ha anyós erősköd...

Mit csináltok ha anyós erősködik, hogy de igen egye meg a gyerek amit ő ad neki?

Figyelt kérdés

Minden este sétálunk a gyerekkel és anyósoméknál voltunk, egy gagyi nápolyival jött a még 11 hónapot be nem töltött babámhoz, már akkor ugrott a pumpa, de majdnem 9 óra volt, fürdetés előtt voltunk és bele akarta diktálni a kaját, Mondtam, hogy nemsokára eszik majd tápszert és szeretném ha az egészet megenné, mert ha nem, akkor nem alszik jól, meg majd jövünk holnap előbb és megeszi akkor,erre anyósom azt mondta: de egye meg, csak egy kicsit, csak megkóstolja, persze a férjem is ellenkezett, anyósom pedig nagy röhögve figyelte, ahogy a gyerek a szájába veszi a csomagolással együtt(mindent a szájába vesz!!!!)és mindig ellökte a férjem kezét ha próbálta elvenni tőle. Soha nem evett a gyerek napoplyt, mert nem adok neki ilyesmit, mondtam hogy nem evett még, este pláne nem is fog de ő csak nevetett, mint egy kerge marha és annyira idegesített. Vegül megkóstolta de eldobta, erre az volt a válsz, hogy többet nem kapsz semmit!amőgy fel sem tűnne, mert eddig ezt a nápolyit és egy banánt kapott a nagyszülőktől. Mikor pedig a férjem mondta, hogy majd fájni fog a hasa és egész ejjel ébren leszünk az volt a válsz, hogy nem baj, ő is ébren volt vele.Nagyon ideges voltam de hallgattam, mert ha kijengedem magamból a fúriát, akkor minden felgyülemlett sérelmemet a képébe vágom, végül úgy döntöttem hallgatok!

Hogy állítsam le? Miért kerekedik felül az önzőség, a gyerek egészségén vagy a mi nyugalmunkon? csak azért egye meg, mert ő épp most hozta azt a szart és egye meg de azonnal, ha jó neki, ha nem?!!!!


2012. aug. 7. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakos anyós? Biztos nehéz lehet.

De te vagy a gyerek anyja, a férjed az apja. Ha mindketten ellenzitek, amit az anyós tesz, hát mondjátok el neki, és ti lökjétek el az ő kezét (mi az hogy lökdösi egyáltalán a párod kezét?).

Határozottan mondjátok el mit akartok és mit nem. Lehet megsértődik, ellenkezik, de ti dönthettek elsődlegesen. A konfliktustól meg nem kell félni, jobb előbb tisztázni, mielőtt még tovább fajul a dolog és a nápolyis sztorinál jóval furcsábbat csinálna.

A hallgatással nem érsz semmit, max. annyit hogy még idegesebb leszel magadban. Az meg végképp nem jó.

2012. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

igenis a sarkadra kell állni és határozottan de nem bántóan megmondani, hogy NEM, te nem adsz ilyet a gyereknek,és szeretnéd ha ő sem adna.Ennyi, de ezt határozottan,hogy észrevegye,komolyan gondolod.

mióta gyerekem van azóta nem engedek,elsősorban az ő érdekeit nézem, ha ez valakinek nem tetszik,nem bánom...

2012. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ebből harc lesz. A gyerek érdekében viszont ki kell állnotok magatokért. A gyerek a te felelősséged, ne tömjön bele senki semmit, amit te ellenzel.
2012. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen a harctól féle én is, de a gond az, hogy abban az esetben, ha én a sarkamra állok, ők visszavonulót fújnak, és én vagyok a rossz! De a gyerekemért meg kell tennem, úgyhogy várom a következő húzást, az lesz az utolsó!
2012. aug. 7. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én a helyedben olyat rávágtam volna anyósom kezére, hogy csak csattan. Milyen dolog már az, hogy lökdösi a kezeteket?! Rá kell szólni határozottan, hogy fejezze be amit csinál! De hüly* egy némber...
2012. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk nem ennyire erőszakos az anyósom, de azért időnként ő is bepróbálkozott, mikor kisebb volt a fiam, először kérdezett, pl adunk-e a babának (4 hónapos) csirkemájat a levesből? mondtuk, hogy nem, köszönjük, még nem evett. Erre ő: de miéééééért nem, hiszen már réééééég szabad! Mondtuk, hogy köszönjük, akkor sem. Erre ő: hát de az unokatesók ennyi idősen már rééééég ettek, erre már mondtuk, hogy AKKOR SEM.


Azt hiszem, az első kézlöködés után dobtam volna ki a francba a nápolyit, komolyan nem is tudom, az ilyen erőszakos banyák mit képzelnek magukról.

2012. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a kajáról szól, hanem a kontrollról. Anyós a kontrollért küzd, mert nehéz neki elfogadnia, hogy a fiát nem ő irányítja tovább, hanem ő is édesapa lett. Ezt kellene elsősorban a párodnak tisztáznia vele, hogy a gyermek a tiétek és nem az anyósé, és a szülőknek a felelőssége és a joga bármilyen döntést meghozni felette. Ez nem csak a kajával van így, hanem a játékkal, napirenddel, később tanulással stb-el is.
2012. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Irigyellek, hogy ilyen önkontrollod van. Én nem tűrtem volna. Olyan osztást kapott volna, hogy megemlegeti. Többet tuti nem próbálkozik ilyesmivel. Szerintem egy 11 hós baba azt még meg sem tudja rendesen rágni. Szegény, áldott anyósod van, esze gondolom annyi, mint amennyi látszik.
2012. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kijelentettem, mindenkinek, hogy a lányom nem eszik édességet és előbb a rendes ételeket ismerje meg. Amikor próbálkoztak a csokival akárki a családból akkor megköszöntem és mondtam, hogy ő még ilyet nem eszik és az új dolgokat csak délelőt adom neki oda, hogy nehogy baja legyen, illetve ha az lnne akkor tudjunk vele hova menni ne az ügyeletre és ne az éjszakánk menjen rá.

Ki kell állni és határozottnak kell lenni, mert te vagy az anyja és ki más védené meg a gyereket. Pl a 10 utáni udvari játékon át a többi dolgokon át. Szerintem én nem vagyok népszerű úgy a családomnál, mert amit én elképzelek azt tűzön vízen keresztül viszem. Sokszor szoktam mondani a nagyszülőknek, hogy majd akkor csinálhatnak akármit a gyerekkel amikor ott alszik majd később náluk, mert akkor ők maradnak ott vele és ők fogják megtapasztalni munkájuk gyümölcsét.

2012. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!