Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jön egy nagymama ahhoz,...

Hogy jön egy nagymama ahhoz, hogy "felülbírálja" az otthoni szokást és ne hagyja aludni a másfél éves unokáját?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Párom bátyjánál 2 gyerek van, a második fiú 3 hónapos. A nagymama, vagyis párom és bátyjának az anyja megkérte, hadd legyen nála a nagyobbik gyerek. Én vittem el hozzá tegnap. Ma párommal mentünk fel, és teljesen kiakadtam, amikor azt láttam, hogy a gyerek kókadozik, alig él, szegénykém a lábát nem tudta egymás után tenni annyira álmos volt, de a nagyanyja nem hagyta, hogy elaludjon, mert akkor mit csinál este, meg hogy van ennek a gyereknek a napirendje. Állandóan szidja-hordja a menyét. Kamikaze módjára beugrik látogatóba, hogy "hogy tartja rendbe a lakást" meg hasonlók. Nem tudom, mi köze van hozzá, nem az én gyerekem, de rettenetesen felháborított, hogy az a csöpp gyerek láthatóan szenvedett az álmosságtól...


2011. dec. 11. 01:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy akarja nevelni az unokáját, mint ahogy nevelte a gyerekeit, mert azt tartja jónak. Hogy valóban jó-e, az már más kérdés, a jó anyós nem szól bele a felnőtt gyerekei életébe, max. tanácsokat ad, ha kérik, ha nem kérik, akkor sem sértődik meg,és akkor sem, ha nem fogadják meg a tanácsokat. Nekem még nincs gyerekem, de a tesóméknál van, és mikor Anyu vigyáz rájuk, akkor mindig kéri a "használati utasítást", és az otthon megszokott napirendjüket alkalmazza.
2011. dec. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Neked gondolom nincs gyereked.


Sokszor én sem engedem aludni a gyerekemet mert pont ahogy írtad este még éjfélkor sem tudom letenni. habár én ilyenkor elfoglalom.


ez akkor van ha 13 óra körül felébred a délutáni alvásból, és este 6-kor már hulla fáradt. ilyenkor olyat játszunk ami leköti, de sokkal bújosabb és látszik hogy fáradt. ha este 6 kor lefektetem akkor reggel 5 kor már kukorékolna, vagy ég este 10-körül kelne hogy kialaudta magát és csak hajnalba tudnám letenni.


szóval nem látom mit csinál a nagymama, de én is szoktam ilyet csinálni.


nem értem mi bajod van nem veled csinálja.

2011. dec. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Így van, délután 4 után már én sem hagynám aludni, mert akkor este sosem alszik el. Ha még előtte álmos, akkor pedig lefektetem. Egyébként kik Ők neked? Van egyáltalán közöd hozzá? Vagy csak egy "jó" akaró vagy?
2011. dec. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Én megértelek, ha tényleg nem tette le aludni a picit az nem túl helyes döntés. Persze ha ez este 5-kor volt már, az is más.

a mondanivalód többi részével is egyetértek. nekem is ellenszenves, ha egy anyós szidja a menyét vagy a vejét. Pont a békítés lenne a feladatuk, és a támogatás.

2011. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hagyom aludni este 5 kor,, mert alszik egy-másfél órát, fél hétig, akkor felkeltem, vacsora, fürdés, meseolvasás és egy perccel nem alszik később, mint egyébként szokás.

Hiszen ha a napi alvásigényében a gyereknek benne van a napközbeni alvásigény, akkor azt tök mindegy mikor alussza le, viszont ha hiányzik, nagyon hiányzik és a másnapját is tönkreteszi.

Úgyhogy szerintem butaság nem hagyni aludni, direkt. Illetve ha hat órakor álmos, akkor vacsora, fürdés és hét órakor megy aludni. És reggel ugyanakkor kel, mert időben pont annyit alszik, amennyi a szüksége.

2011. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sógornő vagyok, és nem akarok rosszat, de köszönöm, hogy valaki ezt vonta le.

Nem, nincs gyerekem, de azt viszont tudom, hogy náluk mi a napirend. A gyerek alszik délután 3-6-ig, és utána az egész éjszakát végig szokta aludni. Mellesleg szegénykém 5 órakor kidőlt, nem bírta tovább és a földön fekve aludt el...

2011. dec. 11. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na a 3/6 inkább tartotta volna meg magának amit írt. Végig sem olvasod a kérdést és nekiállsz itt fröcsögni. Nem semmi!

Igenis az anyós ne akarjon már változtatni egy kialakult renden. Neki ehhez semmi köze! Az otthoni napi rendet KELL betartania, mindenféle kommentár nélkül! Ehhez nem kell, hogy legyen valakinek gyereke,józan ésszel átlátható, hogy semmi joga nincs újítani. A mi babánk még csak fél éves, az igaz, de ő is alszik még este is. Ha a gyermek úgy szokta meg, akkor igenis hagynia kell aludni. Biztos én is kiakadtam volna.

2011. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem alszik délelőtt eleget a fiam, én is leteszem aludni délután 5-6 körül. Alszik 1-1,5 órát, 7kor megvacsorázik, 8kor fürdés és 9kor már alszik is. Sőt sokkal kőnnyebben alszik el, ha nem holtfáradt, mert akkor meg már csak hisztizik, annyir fáradt.
2011. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is azt mondom,hogy ez orbitális nagy hiba volt a nagyi részéről,hogy nem fektette le a gyerkőcöt!Nem igaz,hogy nem látta,hogy már esik-kel a fáradságtól a szerencsétlen gyerek??,meg milyen jogon bírálja felül a menye által kialakított napirendet!Fúúú ez engem felháborít!

Látatlanba is sajnálom a gyerkőcöt hisz az én fiam is olyan ha már nagyon fáradt akkor még a lábai is összeakadnak!Én nem adnám oda többet így egész napra a nagyinak!

ha segítség kell a sógórnődnek-gondolom a pici miatt most elég fáradt_akkor inkább segíts be neki te!A szavaidból azt veszem ki,hogy te már ismered a nagyobbikat!Legalábbalább gyakorolsz!!


teljesen igazad adok neked és ne is foglalkozz azzal aki azt írta,hogy te nem értesz hozzá mert még nincs gyereked!nagyon is jól láttad a dolgokat!

2011. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a napközbeni dolgok határozzák meg, hogy milyen lesz az éjszakája. Ha kislányom eleget alszik napközben, akkor este is hamar elalszik és többet alszik, mintha csak háromszor 1 órát alszik napközben. Általában kétszer két órát alszik és este még 1-1.5 órát. Tegnap is csak háromszor egy órát aludt, nyűgös volt az álmosságtól, MERT FELBORULT A NAPIREND, és este 11kor is csak kínlódott. Míg máskor 9-től reggel fél 10-ig alszik. Én nem szeretem a szakkönyveket, de egy kettő a kezembe került, és ami mindben benne volt az az, hogy amilyen a nappalja, olyan lesz az éjszakája és, hogy napirend kell neki. Ezekkel én egyetértek. Nálunk szerencsére mindkét nagyi megkérdezi, hogy mit hogyan szoktunk, és ha nem sikerül nekik, akkor még ők izgulják magukat agyon. :-)
2011. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!