Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik viszonylag hamar,8-9-10hó...

Akik viszonylag hamar,8-9-10hónapos korban bevezették a "bolti tejet", milyen arányban és egyáltalán hogy adták? Kérem nem akarok kioktatást, csak azok írjanak, akik ezt a módszert alkalmazzák!

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Kolléganőm adott 6 hó után a kisfiának,fele-fele arányban vizezte is,de ő házi tejet adott.Forralás után,természetesen.
2009. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Doki is védőnő is azt mondta, hogy hülyeség higítani. Ők azt tanácsolták, hogy reggel adjak a gyerknek 1 dl felforralt lehűtött, bolti, zacskós, nem tartós, sima 2,8-as tejet. Sajna lányom meghajtja, így nem tudjuk meginni, még folyamatban van a szoktatás, bár ő már 13 hós.

Szeritnem sima bolti zacskós 2,8-as, minden másnap reggel 1 dl, és ha nincs baja, növeld az adagot, és majd adhatod minden nap.

2009. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
köszi,szerintem a jövő héten elkezdem bevezetni neki,ugyanis a kicsikém már szinte alig szopik.9h
2009. júl. 22. 10:44
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
a kicsikédnek tápszerre van szüksége napi fél literre naponta anyatej hiányában, nem bolti tehéntejre egy éves koráig, ezzel te is tisztában vagy, elég furcsa az eleve megsértődő kérdésed.
2009. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Én 1 évesen kezdtem, neki adni, előtte 1 hónapig folyamatos hasmenése volt, mint kiderült nem bírja már a tápszert. Nem kell higítani, sőt ha dobozos 2,8-at veszel akkor még felforralni se kell, a védőnő mondta. Na és azóta mióta tejet kap, láss csodát elmúlt a hasmenése. Ja és először csak keveset adj neki kb 50 ml-t és inkább reggel, hogy ha esetleg kiütéses lesz tudd, hogy még nem bírja.
2009. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

nem megsértődő a kérdésem,pusztán a vitákat szeretném elkerülni.

eddig nem kapott tápszert,cumisüvege sincs.tegnap beszéltem a védőnővel,és nem zárkózott el a bolti tejtől teljesen,bár ő az anyatej kiegészítő tápszert isteníti.

vacsorára 160-170ml tejpépet eszik,amiben köztudottan van tápszer is.amellett 1ü gyümölcs,1ü főzelék,és 2pohár joghurtot is megeszik.tehát szerintem megvan neki a napi kaja adagja.

azt szeretném tudni,hogy akik ennyi idősen bevezették a tejet,lett e valami hatása,és hogy adták a tejet.

köszönöm,hogy válaszoltok

2009. júl. 22. 11:11
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Szerintem az 1 éves kort érdemes megvárni a tejecskével, bár a mai "tudomány" szerint a 3 év az ideális. Nyilván ebben a tápszergyártó cégek keze-érdeke is benne van...


Nem lehet előre megmondani, hogy milyen hatással lesz a gyerkőcre. Lehet nem lesz se kiütése, se hasmenése, hanem majd 4-5évesen asztmás lesz. Vagy kruppos, vagy egyéb az allergiával összefüggésbe hozható betegsége lesz.


Abban igaza van az előttem szólóknak, hogy hígítani felesleges.... az nem árt nem használ.


Én a helyedben erre a pár hónapra keresnék egy olcsóbb tápszert, i pl a milupa banánost találtuk ár/érték arányban a legmegfelelőbbnek. 1800 FT / 2 hét, de z én fiam akkor már csak reggel este evett 180 ml tápot. Igazából ennyiből a tejet sem tudod megúszni... szóval szerintem várj egy kicsit. Majd az egyik étkezést cserélheted tejre, két hét múlva pedig mindkettőt.


Szülésznő/Védőnő

2009. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Egyáltalán nem kioktatásként írom. Csak hogy tudd, ilyen is létezik. A lányom egy bélbetegséggel küzd kicsi kora óta, nagyon sok mindennek utánajártam ezzel kapcsolatban. Vannak olyan kutatási eredmények, amik kifejezetten a tejet illetve abban lévő MAP baktériumokat okolják, de saját véleményem szerint is "gyanús" kategóriába került évek óta a tej itthon.

Persze nem elriasztásként, mert nem lehet kizárni a tejet teljesen az étrendjéből majd, de én is úgy gondolom, hogy minél később van bevezetve egy pici étkezésénél az igazi tehéntej, annál kisebb eséllyel alakul ki bélbetegség, allergia, stb. Sokkal megbízhatóbb és ellenőrzöttebb a tápszer véleményem szerint.

2009. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Valószínűleg anyagi megfontolásból adnád neki a tejet. szánalmas vagy....
2009. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

Mi az,hogy szánalmas "kedves" válaszoló?Miért kell valakit azért elítélni,mert nem parázik rá mindenre,amit manapság javasolnak?Azért kérdezett,mert szeretné a legjobbat a babájának.Ha ez nem így lenne,akkor fel se tette volna a kérdést,hanem megitatta volna tejjel a babáját.

Ja,és képzeld,vannak olyanok,akik nem engedhetik meg maguknak,hogy megvegyék a tápszert,ha már nem muszáj.Persze,itt nem biztos,hogy erről van szó.

Egyábként nem tudhatod,hogy az istenített tápszer is teljesen oké.Lehet,hogy jövőre azzal lesz mindenkinek baja...

Nem azt mondom,hogy a tehéntej a legjobb,mert tény,hogy néhány babáknál mit okoz,de én nem bízom a tápszerekben sem maradéktalanul!

2009. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!