Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék reális képet kapni...

Szeretnék reális képet kapni a babám mozgásfejlődésbeli tempójával kapcsolatosan!?

Figyelt kérdés

Egy olyan társasággal vagyok kapcsolatban, ahol a babáink közel egyidősek. Az a helyzet, hogy az ottani babák 90%-a már bőven leelőzte az én babámat mozgásfejlődésben, így úgy érzem az enyém nagyon le van maradva korához képest.


De érdekelne, hogy tényleg le van maradva, vagy csak azok a babák fejlődnek rohamtempóban.


Kicsim 7 hónapos. Összesen annyit tud, hogy kinyomja magát hason nyújtott kézzel elég magasra, hátról egy pillanat alatt hasra fordul, de vissza csak ritkán és nehezen sikerül neki.


Nem kúszik, nem mászik, nem ül...stb hogy ne is soroljam.


Nem kövér, bár jó súlyban van az tény.Kb 8,5 kiló, de nagyon hosszú is (80cm).


Le van maradva?


2012. aug. 8. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ne aggódj, 7 hónaposan a fiam kb ennyit tudott, bár az oda-vissza fordulás az nagyon ment neki. 7,5 hónaposan viszont 1 hét alatt elkezdett mászni, és egyik napról a másikra megült mint a cövek úgy, hogy egyáltalán nem támaszkodott. Most 8,5 hónapos és bútorok mellett feláll és kapaszkodva lépeget, és vissza is tud szépen ülni. Szóval szerintem minden oké a piciddel. Azt hiszem 10 hónapos korukig kell elkezdeni mászni, és ülni. Van még idő.
2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden baba más,ne aggódj.
2012. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ha egy baba nem forog 6 hónapos koráig hasra és vissza is akkor el kell vinni orvoshoz, hogy leellenőrizze az izomzatát.

a többivel nincs gond, ráér még, de forognia kéne és lassan négykézlábra állnia, kúszni

2012. aug. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
első vagyok. szerintem nem kell még orvoshoz vinned, mivel azt írtad, hogy tud vissza is fordulni csak az nehezebben megy. Nekem azt mondták ha meg tud fordulni oda-vissza még ha ritkán is csinálja az akkor is azt jelenti, hogy tudja, csak lehet, hogy lustább egy kicsit:)
2012. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

6 hónapos koráig illik forogni mindkét irányba, pontosabban 4 irányba, jobbra és balra is mindkettőt.

Én biztos, hogy elvinném gyógytornászhoz megnézetni, mert ha egy kis izomtónus elváltozás okozza a lemaradást, az ebben a korban könnyen kezelhető, később egyre nehezebb és egyre nagyobb lesz a lemaradás, ha van egyáltalán.


Én azt mondom,ha egy anyukában már felmerült a legapróbb szikrája a gondnak, akkor cselekedni kell.

Abból baj nem származik ha megnézeted.

2012. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Fél éves státuszon mondta volna a doktornő,ha valami gondot észlel.Nem aggódnék emiatt.
2012. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nézd ne hallgass senkire, mert a net másik oldaláról látatlanban sokan mondanak okosságokat!

Az én babám erős hypotoniával született, és sok mindent láttam már a fejlesztések során. Kérj időpontot fejlődés neurológiára minél gyorsabban, hogy valódi, reális képet kapj a gyermekedről.

Betöltött 7 hónaposan már kell forognia rendesen mindkét irányba. Vigyázz mert telik az idő gyorsan, és csak azon kapod magad, hogy 9 hónapos, és még mindig alig csinál valamit.

2012. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva a babád. Az enyém 8 hónaposan ült fel és kezdett mászni, kúszás nem volt. Forogni meg forog a tiéd is. Az enyém átlagos időben csinált mindent.
2012. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8-tól kérdezném: akkor ha a sem a sorrend nem jó, és van ami még ki is maradt, akkor arra azt mondták, hogy minden rendben van vele?
2012. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért nem jó a sorrend? Nem írtam, h nem jó.. Most azért, mert a kúszás kimaradt, nem fogok pánikolni, mikor 1 évesen már önállóan lépeget, ne nevettess már.
2012. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!