Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fogy kevesebb pelus?...

Mikortól fogy kevesebb pelus? Nálatok mennyi megy el egy nap? 5 hós babám napi 13-15 db-ot elfogyaszt, s 4-es pelust használunk.

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos a babám, a DM-es 3-ast használjuk, és 5-6 pelenka fogy. Persze van úgy, hogy tisztába teszem, és pont akkor kakkant, de 13 db újszülött korában sem fogyott el. Te hogyan cserélsz?
2009. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6 minimum van egy nap ha minden átlagosan zajlik, de pont tegnap volt "telepakolós"napja és 12ment el.
2009. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

SZia!

Nekem is általában 5-6 darab pelust hazsnál el a fiam, most 8 hónapos. Kb 4 hós kora óta ennyit használunk. Amikor újszülött volt, akkor kb 10-12 darabot használt. Mi még a 3-as pelust használjuk, Sleep&play és a Huggies. (mikor melyik akciós) A libero 3as sajnos kicsi már, viszont a 4es nagyon nagy még, így kellett erre a másik kettőre váltanunk.

2009. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

7 hónapos baba, 4-es méretű pelus, napi 5-6 darab, de ennyit használt 5 hónaposan is.

Ez a 13-15 egy kicsit soknak tűnik nekem. Nem lehet, hogy ki kellene próbálni másik fajtát?

2009. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kislányom, ahányszor eszik. kb 6x, annyi pelus fogy "csak" el. Éjszaka nem szoktam tisztába tenni, ha pisis.
2009. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6 hós mult a babám,és 5-6 pelus fogy a 4-es ből.vannak napok mikor több,de 7 nél több még sosem fogyott.az is nagyon ritkán.
2009. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hűű, te egyből duplán adod rá a pelust? :) 4 hós fiúcska, 5-8 pelus/nap.
2009. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Anyatejes, napi 6-7 szopi van, de már eszik délelőtt gyümölcsöt, délben kis főzit délután tejpépet, s estére már nincs elég tejem, tápot kap még pótlásnak.

5 hót tölti a héten,s 8 kiló, 70 cm. 3-as pelus már nagyon bevág a combjánál, s kijön belőle minden hátul.

Kipróbáltam már mindent, libero huggies pampert, lidl, dm, rossman pelust, a pamperst használunk, mindben megérzi a pisit.


Reggel felkel, pelus csere. Szopizik fél órát, de addig megint pisil egy adagot, ismét csere.

Játszik 2-3 órát, s addig ismét elmegy 3 pelus.

Alszik, felkel ismét csere, eszik utánna ismét csere, játszik 2-3 órát ismét 2-3 pelus, ebédel utánna megint csere alszik egyet felkel ismté csere, eszik utánna ismét csere, játszik közben megint 2-3 pelus, fürdés után tiszta pelus, szopi tápi, közben megint bepisil,ismét csere, s alszik reggelig.

Nagyon jó gyerek, sosem sír, a hasa sem fáj, napi 4 kaki van, de ha pisis a pelus ordít míg ki nem cserélem.

Szól, hogy cseréljem már ki, megkapja a tisztát, utánna játszik tovább.

Sokat eszik,s sokat pisil, meg nem bírja ha nedves, valahogy megérzi, s már az kezdi hogy kaja közben ha bepisil bekakil nem eszik tovább míg ki nem cserélem!

Nem tudom azt csinálni hogy kaja előtt cserélek, mert ordít ha van valami a pelusba.

2009. júl. 20. 15:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia.Te válaszoltál 1 másik(kajás) kérdésre én írtam,hogy sok sztem a 100 pelus/hét.

Mi is 5-6-ot használtunk ilyen idősen.Nálatok,ez azt jelenti,hogy majdnem minden pisinél is cserélsz.Hát,próbálj még ki pelust ha tudsz.Sztem azt nem érezheti,hogy bepisilt,mert a mai pelusok viszonylag sok pisit elbírnak,pláne a Huggies,Libero,Szines Tesco én ezeket próbáltam.Nekem pl. a Pemperstől "vizes" volt a popója.Ha pisi után vársz egy picit és cserélsz,nedves a popója?

2009. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok.Lehet hülyén hangzik,de próbáld ki,hogy kibontod,letörlöd stb,de ugyanabba csomagolod vissza.1-2 pisi után olyan még a pelus mintha új lenne.Hátha bejön és akkor kiméli a pénztárcád.Vagy ha így tudod,hogy mikor van pisi és már picit ül esetleg,tedd bilire.Van akinek beválik.Más ötletem nincs,anyagilag nem irigyellek.
2009. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!