Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a babámmal? Ez...

Mit csináljak a babámmal? Ez már nem normális, megőrülök.

Figyelt kérdés
2 hetes 2 napos baba, állandóan enni akar, már nem tudom mit csináljak vele... tápszeres, 90mleket megeszik, de van hogy 120at, odaadom neki a 90et, 20perc mulva ujra üvölt, nem hiszem, hogy a hasa fáj, mert nem húzkodja a lábát csak üvölt, se melege nincs, se nem fázik, addig bőg míg nem adok megint kaját a szájába és akkor elmarad, de fél óra múlva újra üvölt és kér még, nem adhatok neki fél óránként 30ml-t miután megevett 120ml-t, miért csinálja ezt? mit csináljak vele? hallgassam bőgni, mert éhes? próbáltam adni neki vizet, azt kiköpi, kamilla teát elfogadja, de azután is üvölt addig amíg nem kap enni.Miért eszik ennyit, mi baja van?
2012. aug. 8. 19:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%

Adj neki! Őneki ez az étele, itala! Szomjas ebben a nagy melegben!

De ez lesz míg szopizik, 3-4 óránként eszik, és közte kér inni!

2012. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

meleg van, biztos szomjas, próbálj neki forralt vizet adni, ha soknak találod az evést.

De azt tudnod kell, hogy lehet, hogy éhes, nem szomjas, csak azt akarja, hogy éjjel-nappal cipeld, és még szoknia kell a kinti világot. Az első 3 hónap egyébként erről szól, cipeld, amennyit csak tudod, bújjatok össze, akkor biztonságban érzi majd magát.

2012. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Angliában élünk, itt nincs meleg, itatom is, de nem nagyon igényli. Adok neki mindig amikor kér, csak már tényleg kétségbe vagyok esve, hogy fél óránként enne, és biztos, hogy az a baja, mert a hasa nem fáj, szó szerint zabálja a kezét és hisztizik amíg nem adok neki megint, 1 órát se bír kivárni, nem tudom mit tegyek vele, teljesen kétségbe vagyok esve
2012. aug. 8. 19:41
 4/29 anonim ***** válasza:
esetleg valami másfajta tápszer? Lehet ettől valamiért nem lakik jól.
2012. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
3%
én nem akarlak megijeszteni, de van ilyen betegség, hogy az embernek soha megnem szűnő éhségérzete van és ez egész életében elkíséri. vidd el egy orvoshoz, ő megtudja mondani, hogy mi lehet a baja.
2012. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
szerintem az hiányzik neki, hogy a cicidből szoptasd, a kisbabák ezt igénylik
2012. aug. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

Cumit próbáltad?

Mert ezek szerint nem szoptatod és könnyen lehet, hogy a szopi kell neki ami nyugtatja, nem feltétlen az evés.

2012. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%
próbáld meg, hogy a cicidből szoptatod, szerintem abbahagyja a sírást
2012. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázzunk valamit... Attól még hogy Te úgy látod hogy éhes még nem biztos hogy az. Olyan mintha állandóan enni (szopni)akarna? Ez egy reflex a babáknál, szopási reflex, ami egyik-másik babánál erősebb lehet (pl. az enyémnél) Az én babám is ezt csinálta, annyit evett hogy már majdnem kipukkadt, sokat kibukott belőle és a hasa is fájt szerintem tőle. Bármit odaraktam a szájához szopni kezdte. Aztán elkapta az ujját. De már azelőtt is jobb lett olyan 3 hónapos korában, addig reggeltől estig üvöltött. Semmit sem lehetett vele csinálni. Aludni sem aludt napközben csak 2-3X 20 percet. Nehéz időszak volt nagyon. Vannak ilyen babák. Az enyém is ilyen.Még most is egy nyughatatlan amúgy (5 hós) de már nem sír annyit szerencsére.
2012. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
azert nem szoptatom, mert nincs tejem, volt par napig, csak szoptattam, 2orankent szopott rendesen megis elment a tejem, naprol napra kevesebb volt,nem azert mert nem akarom szoptatni. Cumit nem fogadja el, es onnan tudom, hogy tenyleg enni akar, hogy foglalkozok vele, magamhoz veszem,ringatom, adok neki inni, mindent megcsinalok vele de csak 1 percre nyugtatja meg minden, egyedul akkor hagyja abba az orditast ha adok meg neki enni, ki is vegzi a cumisuveget, nem csak szopja, es elalszik. Nem hiszem h faj a hasa, mert nem rangatja fel a labat meg ki sem fesziti magat csak sir, es evesre abbahagyja, higyjetek el, ezeket en is probaltam, nem vagyok hulye, en inkabb arra lennek kivancsi miert eszik ennyit, miert ehes annyire, es ezzel lehet e vmit csinalni, azon kivul h hagyjam sirni
2012. aug. 8. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!