Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos fiam, állandoan...

10 honapos fiam, állandoan menni akar, ugyhogy fogja a kezem, itt ülök a gépnél, ide mászik feláll, és nyul akezemért. Már megörülök, normális ez? Most akkor szabad ugy menetni, hogy fogom a kezét? Ha nem teszem meg ugy ordit, hogy levegöt se kap.

Figyelt kérdés
mit csináljak?végül is szépen áll kapaszkodás nélkül,és 2-3 lépést még egyedül is megcsinál,nagyon erös,és az akarata is az.mászni már nem akar,megunta
2010. nov. 4. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:

menetni? nincs ilyen magyar szó, már bocsánat.


ha ő akarja, akkor szabad, ha te akarod, akkor nem.

2010. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 és fél hónaposan elindult, úgyhogy fel a fejjel. Nem lesz semmi baj.
2010. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
na mindegy azért látom érted,hogy mire gondolok.akkor vezetgetni...,egyébként ö akarja,irtam,én ugyan nem kényszeriteném,igy is elég a bajom,fáj a derekam,meg a hajolgatás stb,kivagyok
2010. nov. 4. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne vezetgesd,akkor sem ha hisztizik. Ha menni akar,akkor menjen egyedül. Ha nem vezetgeted,akkor menni fog többet is,mint néhány lépést.
2010. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Egy gyerek sem talál ki ilyet magától, elöször te kezdted vezetgetni, úgyhogy most ne siránkozz. Egyébként ezzel nem teszel jót a gyerekednek, sokkal jobb lett volna hagyni, hogy a saját ütemében fejlödjön.
2010. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Biztos, hogy azért nyúl a kezedért, hogy "menetsd", vagy inkább azért, hogy ne gépezz, hanem inkább vele foglalkozz?


Egyébként nem, nem szabad vezetgetni.

2010. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bírom, hogy itt annyi szuper anyuka van, aki mindent úgy csinál ahogy a nagykönyvben meg van írva. Szívesen megnézném őket a való életben. Gyereket nem könyvből kell nevelni. Ér a lepontozás!
2010. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ja én se értem,semmi nem egészséges,ne rakd kompba ne vezetgesd kézenfogva,nem ehet se ezt se azt,az az érdekes a mi idönkben mindent lehetett,most semmi se egészséges,már az sem,ha levegöt vesz,hisz tiszta füstös szmogos a levegö is nem?mi is egészségesek vagyunk.
2010. nov. 5. 07:37
 9/9 anonim ***** válasza:

21.49-es vagyok ismét.


Rá se ránts. Olyan sok hü.....e van ezen az oldalon, hogy nem érdemes itt kérdést feltenni, mert csak lecseszést kap az ember. Nekem három gyerekem van, mindhármuk egészséges, normális kis emberek, élik a maguk kis életét, úgy ahogy kell. A legutolsónál sokkal lazábban vettem a nevelést, elfelejtve minden szakirodalmat és hülye tanácsot, csak a saját érzéseim és korábbi tapasztalataim szerint neveltem, és semmi baja nem lett a gyereknek, sőt, talán ő a legnyugodtabb. Szóval fel a fejjel, s szerintem ne vedd túl komolyan az itt osztogatott tanácsokat, inkább hallgass a saját megérzésedre.


Konkrét válaszom a kérdésedre, az alábbi.

Nyugodtan vezetgetheted, ha úgy érzed biztonságban érzi magát, majd szép lassan le fog szokni rólad, amint magabiztosabban érzi már a testét, mozgását. Lesz majd amikor nem is fogja engedni, hogy segíts neki. S valszeg ez így fog menni pl. a lépcsőzéssel is....stb.



Ha hamarabb elindul a kelleténél, azzal sem nagyon tudsz mit kezdeni, ha nem akarod lekötözni őt. Nyugodtan hagyd, szerintem, s nem lesz semmi baj. Okosak ők, érzik milyen irányban tart fejlődésük, és azt gyakorolják vég nélkül.


Sok sikert a meneteléshez.

2010. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!