Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket "mond", mennyit "dumál"...

Miket "mond", mennyit "dumál" 1 év körüli babád? NEM az értelmes szavakra vagyok kíváncsi hanem gagyogásra.

Figyelt kérdés
Kisfiam 3.-án lett 1 éves de szinte semmit sem gagyog. Néha-néha monjda, hogy "nám" meg "te-te-te" de is ritka (kevesebbszer mint napi 1). A dokik szerint nincs vele gond de én aggódom. Hallásra rendben van.

2012. aug. 9. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
1 évesen az én fiaim csak annyit tudtak "mondani", hogy "ana ana ana". Ez lennék én. :-) Most másfél évesek és egy-két hete nagyon beindultak fejlődni beszédtéren. Nem kell aggódnod, a beszédfejlődés is hasonló a mozgásfejlődéshez: egyik nap még nem tudja, másik nap már szinte profi. :-)
2012. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: azt lefelejtettem, hogy ők sem igazán gagyogtak, ez valahogy kimaradt nekik.
2012. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egyfolytaban gyagyog,mindenfelet probalgat artikulalni,amit mi mondunk neki azt is.persze babanyelven,irto aranyosan :-).kb. 1 honapja csinalja,most egy eves.nemsoka biztos megered a nyelve a tiednek is :-).
2012. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam meg masfel evesen sem gagyogott napi szinten. 20 honaposan kezdett beindulni a gagyogas es 1-2 ertelmes szot is mondott de nagyon alapokat (anya, apa, baba). Ahogy betoltotte a ket evet napi szinten fejlodik beszedteren. Jelenleg 30 honapos es tobszavas mondatokban beszel. 20-ig elszamol, tobb eneket is elenekel teljesen es mondokakat is mond (ezeket a bolcsibol tanulta). Ugyhogy en nem aggodnek. Nem fejlodnek egyforman.
2012. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos lesz jövő héten, egész nap be sem áll a szája. "Veszekszik", "mesél", "társalog" idegenekkel..

Eddigi értelmes szavaink: apa, aja, baba, tátá. Egyébként halandzsa nyelven dumál megállás nélkül.

Szerintem ne aggódj, vannak olyan babák, akik jó sokáig hallgatnak, aztán egyszer csak folyékonyan elkezdenek beszélni.

2012. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Unokahúgom novemberben lesz egy éves és be nem áll a szája... Folyamatosan mondja, mondja, próbálgatja a hangját, sikoltozik, gagyog, stb. Ellenben barátnőm fia nem volt ilyen cserfes, de másfél évesen kezdett el hangokat utánozni, és akkor nagyon beindult a beszélőkéje. Két évesen kezdett el szavakat mondani, most két és fél éves, és állandóan csak csacsog. :) Ha a dokik azt mondják, minden rendben, akkor ne aggódj, a fiúk általában később kezdenek beszélni, a lányok hamarabb, egyik baba beszédesebb, a másik kevésbé, teljesen babafüggő. Meg persze attól is függ, mennyi beszédet hall, de 3 éves korukra beérik egymást a gyerekek ilyen téren, akkor már meg nem mondod, hogy melyik mikor kezdett el beszélni.
2012. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16honapos a lányom most amiket mondd az a mám azazz enni kér mama vau amugy meg csak gagyog meg hümmög de viszont mindent meg ért amit mondznk neki hozza vagy vigye stb stb
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos, de nem használ szavakat arra, hogy kifejezze mit szeretne, inkább csak dumál. Azt viszont elég sokat :)

Megy a jajajajajaj, nemnemnemnemnem, mamamamamama meg ilyesmi. Lényeg, hogy mindent sokszor mond egymás után.

2012. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!