Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyeg KOMPENZÁCIÓ IGÉNYLÉS, I....

Gyeg KOMPENZÁCIÓ IGÉNYLÉS, I. /1. jelöljem vagy nem?

Figyelt kérdés

Mire vonatkozik?

Adójóváírást igénybe vettem, ez alapján: igen


Csak az zavart meg, hogy az útmutató úgy írja, hogy

"abban az esetben jelölheti az igen választ, ha , ha 2011. évre vonatkozóan ténylegesen igénybe vette az adójóváírást,

függetlenül attól, hogy HAVONTA (??), vagy az adóbevallás benyújtásakor egy összegben érvényesítette.


Most ezt nem értem. Adójóváírást nem is lehet havonta igénybe venni, nem??


2012. febr. 7. 18:14
 1/1 anonim válasza:
Dehogynem! Amikor a fizudat kaptad, vagy a gyedet, mindegy, a bérpapírodon látszik, az idein persze már nem, de egy decemberit nézz meg ahol azt mutatja, hogy SZJA és utánna mutattja, hogy adójóváírás. Na persze, ha a fizetésed olyan szintű volt, hogy nem jár az adójóváírás akkor ilyened nincs, de ha év elején úgy nyilatkoztál, hogy igen kéred az adójóváírást mert jár neked a jövedelmed mértéke alapján, akkor azt havi szinten kellett hogy jóváírják a fizudból, vagy gyededből. Ha nem kérted, de járna akkor adóbevalláskor visszakapod egyösszegbe. Tehát ha jövedelmed alapján jogosult voltál 2011ben az adójóváírásra akkor attól függetlenül, hogy hogy jutottál hozzá, azt kell jelölnöd, hogy igen. Remélem arra válaszoltam amit kérdeztél. :) Én is épp most töltöttem ki. Azért ezt annyira nem reklámozták, még jó hogy visszamenőleg is kifizetik máj. 31-ig.
2012. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!