Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nem késő? Ugye? 13hós a...

Még nem késő? Ugye? 13hós a lányom és úgy érzem nagyon elrontottam.

Figyelt kérdés

egyáltalán nem fogad szót,kinevet mindenért.egy percig nem marad a járókában,egyből sír.nem akarom,hogy órákig ott legyen, de néha igenis lenne olyan dolog amit nélküle kellenne megcsinálnom.de ő nagysága nem hagyja abba,képes lenne egésznap bömbölni, ha nem venném fel.legyek kemény?hagyjam ,hadd sírjon?én nem akarom, hogy boldogtalan legyen, csak egy kicsit önállóbb.nem sok, ha szeretném, hogy pl.10-15percet eljáátszon magában.nem?és hátat fordítok neki miért vísít egyből?sírva mászik utánam.és nem elég,hogy utol ér, sír tovább míg felnem veszem.

nem kikészülök, már kikészültem.

lehet még javítani a helyzeten?

segítsetek!köszönöm


2009. júl. 20. 21:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%

Most még lehet, ha te ezt hagyod később már nem fogod tudni megváltoztatni és ilyen marad. 3 gyermekem van, s mindíg azt mondtam mindegyiknek: "inkább te sírj, mint én sírjak."

Most te sírsz, mert nem engedem, hogy az asztal tetején játsz, aztán meg én sírok, ha engedem és leesel, szóval inkább te sírj, mint én, mert amíg te sírsz, addig az hiszti, ha én sírok, az fájdalom. Meg kell tudd különböztetni, hogy kényes hisztis a gyereked, vagy valóban fáj valamije, baja van stb... De a leírtakból arra kell következtessek, csak el van kapatva, de rendesen. Hagyd őt sírni, tudasd vele, hogy neked nem jó amit ő csinál, de ettől még szereted őt...mert a gyerekek hajlamosak azt hinni, ha valami nem úgy van ahogy ők szeretnék, akkor nem is szeretjük őket, ezért mindíg így mond: Téged nagyon szeretlek, de amit csinálsz azt utálom!

Szóval, hagyd őt sírni nyugodtan, igaz a mondás: Erősödik a hangszála.Ne aggódj semmi baja nem lesz, jobbat alszik utána, ha rájön hogy hiába sír, még párszor próbálkozik, de aztán abbahagyja. Kitartónak kell lenni, ha sír és megkapja amit akar, akkor mindíg ezt fogja csinálni, hisz ő még nem tudja, hogy ez nem helyes.

2009. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

Az én fiamnak sem tetszik, ha beteszem napközben, de ott ugrál mellettem amikor húst sütök és persze nem akarom, hogy az olaj kicsapjon rá.

Attól még nem fog nem szeretni, mert 15 percre beteszed a járókába. Üvölthet is, tágul a tüdeje, kitisztul a szép kis gyöngy szemecskéje!!!

2009. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
és ilyenkor azért amikor hagyom sírni hozzá szólhatok?ha mondjuk felmosok és azért van a járókában, akkor ugye ott vagyok mellette ,de akkor is bőg.meg, ha valamit nem szabad és elviszem onnan akkor is sír.szóval mindenért csak sír...
2009. júl. 20. 21:37
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval.Szerintem a kislányodnak iyenkor anyahiánya van Sajnos ez egy nagyon nehéz időszak .Nekem is három gyermekem van.Az ilyenkor belejük fektetett energia megtérül majd.Ilyenkor alakul ki a kötődés anya és gyermeke közt,neki fonttos hogy mindig számíthat rád.Nem hiszek az olyanban hogy fel van kapatva.Főleg nem egy 13 hónaposnál.
2009. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
21 39 vagyok nem az 5 perces sírásokra gondolok.
2009. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

21:31 vagyok

Nekem is két fiam van (9 és 1 éves), és nem hiszem, hogy ilyenkor anya hiánya lenne. És igenis ezek a kis lurkók is tudnak hisztizni rendesen, ha valami nem úgy történik, ahogy ők szeretnék. Konnektortól, ha odébb húzom akkor is üvölt, ha valamit elveszek tőle (pénztárca, szemét, újságpapír) akkor is.

És ez tényleg hiszti amivel nem kell foglalkozni, mert annál jobban csinálja.

2009. júl. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
21:39 Nem a hisztiről beszéltem ,hanem a felkapatásról.A kettő közt különbséget kell tennie a szülőnek.
2009. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
iGen, kiboritóan tudnak hisztizni. Szerintem ki vagy már ettől merülve, de semmi baj, vagyunk igy egy páran. Hát én ezt csináltam: mikor már orditoztam vele meg magamban, akkor kellett rájönnöm, hogy most már elég, tennem kell valamit, nem főleg vele, hanem magammal! Ő is tiszta ideg ha én is az vagyok, szinte egymást húztuk még tovább , mint egy ördögi körforgás... Ha rákezdte, előre készültem magamban rá: nyugi, maradj higgadt és csendes, nyugodt mozdulatok, most beteszem a járókába és üvölteni fog. Megsomogattam, mondtam nincs miért sírni, anya felmos itt melletted és játszunk együtt utána. Ő persze ordit. Adtam elé érdekes zenélő játékot, nézd de jó kis zene felkiáltással, tapsikolva, röhögve, erre szokta meglepődve abbahagyni. Ha sírt tovább, akkor is otthagytam, de ugy hogy vègig látott és dumáltam, mondókáztam, énekeltem felmosás közben. Elmaradt a sírás ugy 4 nap után. Tudom hogy nehéz, de próbálj nyugodt és vidám maradni!
2009. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Az első válaszadó vagyok,akit szépen lepontoztatok.

Nos! Tegnap a villamoson, kb.. 2 éves forma kisfiú, egy nagyobb 7-8 éves kisfiú és édesanyja utazott velem szemben.Az egész villamos őket sasolta, az anyuka csak a lábujjait mozgatta folyton, innen tudtam, hogy majd felrobban szegény.Szíve szerint agyon csapta volna a kisebbet, de ugye..elkapatta, most már az sem segít.A kisebb, mindenért sírt.8 megállón keresztül azt a nyávogást hisztit hallgatni, borzalmas. A nagyobbik! fiú, hangsúlyozom az sem volt több 7 évesnél mondta az anyjának, mivel az anya állandóan a nagyobbat szidta meg, miszerint:-add oda neki, nem látod, hogy sír...ne nézz már rá, mert látod hogy nem bírja!...stb..Szóval a nagyobbik fiú azt mondta:- Anya, de ő mindenért sír!

Erre a mellettünk ülő 80 körüli néni megszólalt: így kommunikál anyuka, nem tanult meg beszélni rendesen, mert kiskorába a sírás volt a beszédje, s az nagyon hatásos volt. Nagyon elkényeztette anyuka.

Amikor leszálltak, az anyuka, máűr mindennel fenyegette a kicsit:-nem lesz ez, nem lesz az, nem megyünk ide, nem megyünk oda. Végül a kicsi bevágta a durcit, s leszállni se akart, úgy húzta le az anyja a villamosról. Kb. Ide fogsz eljutni, ha ezt hagyod. Még, hogy anyahiánya...akinek ilyen elnéző-gondoskodó anyja van, mint te annak a gyereknek nincs anyahiánya.A gyerekek visszaélnek a szeretettel, de ezt bármelyik orvos megmondja. ----ezt is szavazzátok le, már hozzászoktam!

2009. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Hogy írhatsz olyat hogy a gyerek visszaél a szeretettel!?Csak a majom szeretettel lehet visszaélni!

A kérdező pedig azt írta hogy a gyerek utána mászik sír,míg föl nem veszi.Ilyenkor van anyahiánya.A gyerekek nem rossz kis "ördögök akik ki akarják használni az anyjukat.13 hónapos persze hogy az anyja után vágyódik.

De amit nem szabad azt a szülő ne engedje meg a gyereknek mert az majomszeretet lenne.De anyát szabad szeretni és "követelni "is.Én erről írtam!

2009. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!