Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák ahol...

Többgyerekes anyukák ahol kicsi a korkülönbség, naponta mennyit beszélgettek pici babátokkal? Amikor csak rá figyeltek és nem csináltok közben mást. Mikor jut erre idő?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell erre ennyire rágörcsölni. Az a baba egy olyan világba, családba érkezett, ahol már van egy testvérkéje is, ezt szokja meg, ebben nő fel. Attól, hogy ketten, a tesóval együtt foglalkoztok vele, ketten szeretitek, semmiféle hátrány nem éri. Ráadásul egy babának a világ csupa újdonság, az ő szemével nézve ha bármit csinálsz, miközben beszélsz hozzá, élmények kavalkádjának számít, nem azt fogja fel belőle, hogy a figyelmedet nem 100%-ig neki szenteled. Ha lát téged, és hallja a hangod, az neki már a mennyország.
2012. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok igazság van abban amit az első írt. Nálunk 17 hónap a korkülönbség (nemtom ez mennyire számít kicsinek) és valahogy úgy volt nálunk, hogy a tevékenységeim nagy részében a bab ott volt velem, vagy legalábbis a közvetlen közelemben. A nagyobb miatt úgyis egyfolytában beszéltem/énekeltem, csak annyi volt a különbség, hogy mostmár kettővel kontaktoltam, kettő reakcióját figyeltem stb. Amint lehetett, a kicsit is bevontam, még ha csak olyan mértékben is, hogy kapott egy műanyag poharat és püfölte meg gurigatta stb. Valamennyire muszáj volt a háztartást is vinni mellettük, azért kaja/mosás/minimális tisztaság kellett, mégha a korábbiakhoz képest eléggé a háttérbe is szorítottam a házimunkákat és a legjavát általában este csináltam mikor már aludtak.

Amúgy igyekeztem odafigyelni arra is, hogy mindkettővel legyen privát idő, meg saját kis szertartás, amikor csak ő van. Ez általában vagy úgy volt lehetséges hogy a másik éppen aludt, vagy apa a saját "privát idejét" töltötte a tesóval. És hát persze apróbb mozaik-idők is voltak, amikor épp csak a kicsi volt otthon, vagy a napnak éppen abban a szakaszában voltunk amikor a nagyobb elvolt egy félórát magában. Meg én igyekeztem a lehető legtöbbet odaheverni hozzájuk, egyikkel-másikkal is csinálni valami számára éppen fontosat. Sajnos eleinte ez igen nehezen volt kivitelezhető, aztán mikortól a kicsinek beállt hogy délelőtt egyszer meg ebéd után a naggyal egyszerre aludt már könnyebb volt tervezni-szervezni.

A kicsi 6 hós volt amikor a nagyobb bölcsis lett a délelőttökre, és szerintem nagyon jót tett a kicsinek hogy lett napi 2-3 óra mikor semmi mást nem csináltam minthogy vele foglalkoztam. A nagyobb meg kinyílt a korosztályos gyerektársaságban.


amúgy nekem ami bevált időspóroló dolog volt és a második gyerek születését követően szigorúan rászorítottam magamat:

- vasalni csak amit MUSZÁj pl munkábamenős ingeket. minden mást ügyesen teregetek és hajtogatok.

- összespóroltunk egy mosogatógépre. nem hittem volna de tényleg rengeteg időt megtakarít amit a családnak háttal töltöttem addig.

- nagy adagokat főzök és sok kész/fékész ételt fagyasztok, hogy minél kevesebbet kelljen konyháznom és vannak olyan napok, hogy nem főzök, csak kiveszek valamit a fagyóból vagy esszük a tegnapit. Sőt, mióta mindkettő ovis/bölcsis és odabent ugye esznek meleg ételt + én meg újra munkába álltam és güriezek mint egy őrült azóta az is előfordul, hogy heti egyszer-kétszer csak hideg kaja van itthon, vagy csak egy sima rántotta vagy melegszendó vacsira.

2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!