Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes kortól lehet adni...

Hány hetes kortól lehet adni újszülöttnek valami székletlazító zöldség vagy gyümölcslét? és mit?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha az újszülöttnek gond van a székletével, akkor az etetésén kell változtatni: ha tápszeres, lecserélni azt, ha anyatejes, akkor anyának kell átgondolni, hogy miket eszik.
2012. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gabszem ***** válasza:
33%
Szia, nálunk is voltak gondok és 8 hetes kortól kezdtem el adni a védőnő tanácsára őszibaracklevet pár kanállal naponta. Aztán fokozatosan növeltem az adagot és 2 héten belül már kb. 10-20 ml-t is megivott belőle. Szerencsére könnyen elfogadta és akkor megszüntek a kaki-gondok. Szóval kb. 7-8 hetes kortól lehet adni. Biztos lesznek akik itt azt írják, hogy ne adj ilyen korán, de nyugodtan add, semmi baja se lesz tőle, segít neki, hogy ne fájjon a hasa és tudjon kakilni. Én 3 hónapos kortól már gyümölcspépeket is adtam, és utána jöttek a zöldségek sorban. Most 6 hónapos és már nagyon sok mindent megeszik. persze ő tápszeres , azért is kezdtük a hozzátáplálást ilyen korán, de őszilevet , vagy sütőtöklevet nyugodtan adhatsz 8 hetes kortól. Lehet üvegeset kapni babáknak (2 decis) Mi a Kecskemétit és a Szentkirályit vettük mert az a legolcsóbb.
2012. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
amiket az utolsó írt én nem adnám, mert baromi cukrosak, de otthon készített sárgabarack levet lehet adni pár kanállal.
2012. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én őszibarackot adtam, 3 hónaposan. Azonnal megoldotta a gondot, már bánom hogy nem előbb adtam neki.
2012. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: cukrosat én nem adtam neki.
2012. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gabszem ***** válasza:
Olvasd el az üvegen, nincs cukor benne... Én se adtam volna ha van benne, és különben attól a pár kanálnyi létől semmi baja se lenne, akkor se ha van benne cukor. Kérdezzétek meg a szüleiteket, akiknek nem volt anyateje. 6 hetesen már főzelékeket adtak a babáknak (Nekünk) és nem lett tőle bajunk. Ez csak egy új "divat" ,hogy nem lehet adni. Ésszel kell csinálni és nem kell túlparázni.
2012. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam és bevált: nagyon laza kamillatea nagyon kevés cukorral!!!!Igen cukorral, kórházban nekünk ezt javasolták. és bevállt

Anyatejes volt a lányom

2012. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
anno megnéztem és volt benne cukor
2012. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4-6 hótól lehet csak.


addig mással kell megoldani. patikában kérdezd meg, tudnak-e valamit adni. pl.Levolac szirup -de nem tudom, ilyen kicsinek szabad-e.

2012. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gabszem ***** válasza:
a kamillatea nálunk nem vált be és nem szabad sokáig adni, mert roncsolja a bélbolyhokat. De persze elsőre meg lehet próbálni, hátha. Amikor nagyon dúrva volt a helyzet akkor adtunk neki Laevolac szirupot. Na az meghajtotta szegénykét, de jó cucc.
2012. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!