Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy voltatok ezzel ennyi...

Ti hogy voltatok ezzel ennyi idősen?

Figyelt kérdés
18 éves múltam, minden barátnőm arról beszél h ha tehetné most szülne 10 gyereket...anyukám is állandóan arról beszél h mi lesz az unokájával...én meg teljességgel kizártnak tartom h valaha is legyen gyerekem, egyáltalán nem szeretnék. Még talán az örökbefogadás, mert sajnálom szegény kis árvákat. Egyébként napi 24 órába állatokkal azon belül kutyákkal foglalkozom, úgy érzem semmi másra nincs szükségem csak rájuk. Párom sincs, de ez sem aggaszt.
2012. aug. 11. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd megváltozik a véleményed, ha oda jutsz, hogy egy megbízható társat találsz, akivel ez életedet leélheted.


Én 17 évesen közöltem, hogy sosem szülök, max. örökbe fogadok. 23 évesen szültem egy csodálatos kislányt. 1 éve voltam együtt a párommal, aki ma már a férjem.

Hirtelen jött a megismerkedésünk, az összeköltözés, a lánykérés. Szeretett volna gyermeket, én is tőle, így terhes lettem elég hamar. Nem bántuk meg, a szülők nagyon örültek neki, pedig ők a normál házasság-gyermekáldás sorrend pártolói mind a két részről!


Apukám is mindig azzal jött, hogy addig szüljek, amíg anyagilag tudnak támogatni. Ez mind szép és jó, de egy gyermeket nem a nagyszülőknek szül az ember, hanem a saját és a párja boldogságára. A saját felelősségük felnevelni a gyermeket, nem pedig a nagyszülőkké.

Nekünk anyagilag tény, hogy sokat segítettek, de sosem kértük.

Jó állásom volt, jó GYED-t is kapok. A férjem egyetemi tanár, tehát anyagilag jól kijöttünk és szerencsére mai napig kijövünk.

Ettől függetlenül sok mindent köszönhetünk a szülőknek, főleg, ha sokat unokáznak és törődnek a lányunkkal :)))

2012. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél babaát,az a Te döntésed,valószínűleg anyud sosem fog ebbe belenyugodni hogy nem szülsz neki unokát.Másrészről még fiatal vagy,lehet 10 év mulva már lesz a gondolkodásod,megtalálod az igazit,és egyből jönni fog a baba is:)

Én már 18 évesen is akartam babát.De nem mindenki van így ezzel.Én is imádom az állatokat,nem tudok nélkülük élni.:) De mellette lehet még babád,majd Ő is kutyumániás lesz.:)

2012. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne a szüleid vagy a barátaid miatt vállalj gyereket, majd ha úgy érzed hogy szeretnél vagy szeretnétek akkor. Ha pedig nem szeretnél soha úgy is jó! Te alakítsd az életed ahogy szeretnéd és ne hagyd hogy beleszóljanak. (szerintem)
2012. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel én ennyi idősen már 3 éve párkapcsolatban éltem ezért én is szerettem volna már gyereket.De a józan eszemre hallgattam és dolgoztam is,hogy kapjak majd rendes gyedet és a természet is közbeszólt (majdnem 2 évig próbálkoztunk) és így 24. szülinapom előtt 1 hónappal szültem.

Mai napig azzal a férfivel élek akivel 15 éves koromban összejöttem.Azóta összeházasodtunk.8 év van köztünk.Ezt amiatt írom mielőtt leszóltok hogy korán kezdtem a pasizász :D

2012. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiki01 ***** válasza:
Én még 25-30 évesen is így gondoltam, és 37 évesen szültem, akkor is a párom unszolására. Most ugyan már bánom hogy nem előbb, mert imádom a kislányomat, de annak ellenére azt mondom hogy csak akkor szülj ha kész vagy rá lelkileg és anyagilag is.
2012. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18 éves koromban nem akartam sem esküvőt, sem gyereket. Eszembe sem jutott. El sem tudtam volna képzelni. Pedig volt barátom, évek óta. Tanultam, egyetemre készültem,+ barátok, szórakozás...

Őszintén szólva még az egyetem befejeztével sem tudtam volna elképzelni, hogy szüljek, akkor sem jutott eszembe, akkor a munka, karrierépítés volt a legfontosabb...

Aztán jött az összeköltözés a párommal, lakásvásárlás, csinosítás, mellette barátok, bulik....

Aztán kb.27 éves koromban kezdtem azon gondolkodni, hogy talán lassan, esetleg jó lenne egy baba...úgy 30 éves koromig...29 voltam, amikor megszületett a kislányom, aki most egy éves és egy csoda! Imádom! :D

Majd idővel változni fog a gondolkodásod, hidd el! Ráérsz még, semmiről nem vagy lemaradva!

30 éves anyuka

2012. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

18 évesen én is úgy gondoltam messze van még,hogy gyereket akarjak,akartam mindig is olyan 25 év körül.Aztán 19 évesen a főiskolán összejöttem a párommal,1 évre rá összeköltöztünk és teherbe estem védekeztünk,így nagyon meglepődtünk.21 éves voltam mikor megszületett a kisfiunk,mellette csináltam a sulit,ahogy a párom is,aki dolgozott is mellette.Most már a gyakorlatot csinálom,majd jön az államvizsga,és megyek dolgozni,kisfiunk szeptembertől bölcsis lesz párom dolgozik,rengeteg tervünk,álmunk,célunk van még amit szeretnénk elérni,megvalósítani, a kisfiunk lehet kicsit nehezítette a dolgokat de jobbá és boldogabbá is tette az életünket.Ugyanúgy elmegyünk külön-külön és együtt is szórakozni alkalmanként,találkozunk a barátokkal,ugyanúgy van életünk,csak kiegészültünk egy csodálatos kis ember palántával.

Idővel lehet majd megváltozik a véleményed,de az is lehet,hogy nem egyik sem probléma,egyéni döntésed,hogyan alakítod az életed.

2012. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!