Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogy 9 hónaposan...

Nagy baj, hogy 9 hónaposan még csak minimális mozgásformákat csinál?

Figyelt kérdés
Unokaöcsém értelmes, mosolygós, korához képest igen nagy baba: 78 cm, és 9,5 kg. Ami még feltűnt, hogy a testéhez képest mintha picike lenne a lába (talpa), de amúgy nagyon arányos, egészséges. Viszont csak forgolódni tud, és hason kinyomja magát könyökkel, vmint ha fogják, áll egy picit lábujjhegyen, majd visszazökken. A védőnője szerint lehet, hogy a testét nehezebben bírja el, és különben is szerinte még van 1 hónap "türelmi ideje". De én akkor is aggódom, hogy ennyi idősen se ülni, se kúszni, se mászni, se kapaszkodva (önállóan) állni nem tud. És ami még aggasztóbb, mintha nem is annyira próbálkozna. Mintha megelégedne azzal, hogy fekve gőgicsél, rázza a csörgőit. Ez még belefér a babák közti fejlődés-különbségbe, vagy nem ártana orvoshoz vinni a problémával?
2012. aug. 12. 03:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt inkább bízd a gyermek szüleire.Ha ők úgy látják,hogy még nem kell elvinni szakorvoshoz,akkor nem gondolom,hogy neked aggodalmaskodnod kellene.Amellett egy baba teljesen más képet mutat,ha csak "külső szemlélőként" látja az ember;mint ahogy a nap 24 órájában mutatja magát.

Látja gyerekorvos,védőnő is és ha gond lesz,ők úgy is tovább irányítják a kicsit szakorvoshoz.

Neked van gyermeked egyébként?Csak érdeklődöm.

2012. aug. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem biztos, hogy a védőnő, vagy a gyermekorvos látja a problémát. Itt nálunk most két esetnél is letudták azzal a dolgot, hogy csak lusta a baba, pedig nem.

Most vihetik orvoshoz minden héten 2-szer a gyerekeket és egy kezelés 4-5 ezer forint.

9-10 hónapos volt az ismerősöm kislánya, mikor még nem ült (és nem úgy ahogy a kérdező írta, hogy mászni sem mászik). Kiderült, hogy az izmai nem fejlődtek megfelelően és nincsenek az aggyal megfelelő összeköttetésben. Most a Dévény-módszer segítségével már szépen ül a kislány és egyre ügyesebb lesz.

Persze ezt elsősorban a szülőknek kellene észrevenni és utána járni. Ha te ebbe beleszólsz még "mumus" lehetsz. :)

Remélem hamarosan javul a helyzet a picivel!

2012. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt utána olvashattok a különféle módszereknek. 2. voltam.

2012. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenki válaszát! Kedves Első, igen, van gyermekem (2 fiam), ezért nagyjából tudom, hogy mit mikor "kéne" már csinálni egy babának. Mivel a Húgom kisfia, ezért elég sűrűn látom (heti többször), és ki is kérte már a véleményem párszor, amit eddig mindig hárítottam, hogy ne bántsam/ijesszem meg, de most már tényleg szembetűnő a különbség. Én is olyasmire gondolok, amiről a második Válaszoló írt, talán nem ártana megmutatni azért egy gyógytornásznak, a védőnők sokszor nem látják megfelelően a dolgokat, és tankönyvi határvonalakból ítélkeznek.
2012. aug. 12. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Lányom 9.5 hónapos koráig csak kúszni tudott. Aztán egyszer csak felül, másnap felállt, pár napon belül mászott és lépegetni kezdett a bútorok mellett. Igazából szerintem kúsznia már kellene, ha a többit nem is.
2012. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen, csak az a baj, hogy egyáltalán nem kúszik, még ha próbáljuk ösztönözni, akár egy jákékkal.. :(
2012. aug. 12. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Kúszás, ami elvárás lehetne nála, a többivel tényleg ráérne meg. Hasán se forog körbe? Mert az is kúszásnak számít.


Én megmutatnám gyógytornásznak, de csak a biztonság kedvéért. Lehet ő ilyen kis lustika.


És szerintem nem nagy baba, emiatt igazán nem kell aggódni, nekem a 7 hónaposom 9,5 kiló, és mászik-felül-feláll, szóval nem hiszem, hogy ilyen szempontból hátrány lenne a nagyobb súly. (bár engem is próbáltak ijesztgetni vele, hogy majd emiatt mindent később csinál, de nem jött be)

2012. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kúszás amit mondjuk kellene a többi ráér.Mi voltunk a kislányommal neurologusnál mert 9 honaposan még nem ült nem mászott nem állt,mert a védőnő szerint ha leültetjük a földre már megkellett volna magát tartania....de ahogy elkezdtünk a dokihoz járni 2 hét se telt el és szinte egyszerre csinált mindent.Mondjuk még nem indult el egyedül csak kapaszkodva ,járássegitővel tud menni de ugy nagyon ügyes.
2012. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos kúszni sem kúszik (nem forog körbe a hasán), csak hátról hasra, hasról hátra. Sztem mindenképp elviszik/sszük megnézetni.
2012. aug. 15. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!