Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtátok a légzésfi...

Meddig használtátok a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
És meddig sterilizáltátok a cumisüvegeket? Most kezdtem a hozzátáplálást, és a védőnő szerint a kanalat, meg a tányérját nem kell sterilizálni, csak külön szivaccsal elmosni( azért első használat előtt megcsináltam). Akkor a cumisüveget minek? Vagy hülye vagyok? 5,5 hós a lányom.
2012. aug. 12. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Légzésfigyelőnk nem volt egyik gyereknél sem. A cumisüvegeket sem sterilizáltam,csak forró vízzel elmostam.

A kanalát,tányérját poharát sem mostam külön szivaccsal. A túlzott higiénia többet árt,mint használ.

2012. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos koráig használtuk a légzésfigyelőt, de 1 éves korig szokták ajánlani.

Cumisüveget legtöbbször csak elmosom, ritkán forrázom. (MAM)

Persze mindenét külön szivaccsal mosom, de lassan már kezdem hozzászoktatni, hogy u.azzal mint a mienkét. Már a mi ételeinkből kér enni, így nem is tudom elkülöníteni, mert azt ugye nem az ő kis edényében főzőm meg. :D


Szerintem az sem jó, ha minden folyton baci mentes, akkor nem fog hozzászokni a szervezete és beteges lesz. Fél évesen már nem olyan picike. Előtte én is mindent fertőtlenítettem. :)


10 hónapos kislány anyukája.

2012. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert szájpenészt kaphat azért kell sterilizálni,bár én is a túlzott sterilizálás ellen vagyok.Én is felnőttem ezek nélkül.5.5hósnak már nem hiszem hogy kell.Légzésfigyelőt 1 éves korig "kell" használni.Sztem az nem hülyeség,hisz életet menthet,bár azt mondják a bölcsőhalál főleg korababáknál lehetséges.Mi nem voltunk azok,de van nekünk is,jobb félni mint megijedni alapon.voltunk ezzel kapcsolatos tanfolyamon is,mert anélkül semmit sem ér,ha nem tudod mit kell tenni a babával.Engem megnyugtat,de sokan ezt is feleslegesnek tartják.
2012. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bence_ ***** válasza:

Légzésfigyelőt kb 14 hónapos koráig akkor született meg a testvére.

Sterilizálni kb7-8 hónapos koráig, ekkor már mászott és össze nyalta a padlót,udvart így feleslegessé vált:)

Külön szivacsuk a mai napig van.

2012. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13 hós koráig használtuk a légzésfigyelőt. Kb. 3 hós koráig minden etetés előtt kiforraltuk. Utána olyan mikrónk van, ami sterilizál, azt használtuk etetések előtt kb. 8-10 hós koráig, aztán amikor eszembe jutott. Külön szivacsot kb. 1 éves koráig használtam, amióta azt eszi amit Mi, feleslegesnek tartottam.

2 éver múlt a kislányom.

2012. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Légzésfigyelőt legalább 2 éves koráig használni fogjuk. Cucciat 6 hónapig sterilizáltam kb.
2012. aug. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelőt használunk, de 1 éves korában elpakolom. A bölcsőhalál 3 és 9 hónapos kor között fordul elő általában. Sterilizálni pedig szinte sosem sterilizáltam semmit. Direkt nem. Az immunrendszer egyike azon szervrendszereinknek, ami stimulusra fejlődik. Semmi baja nem lesz a tiszta, de nem steril cumitól, viszont a szervezetébe kerülő ártalmatlan baciknak hála lesz immunrendszere. Mindenesetre ha a kanalat nem sterilizálod a cumit is felesleges. Ráadásul eleve akkor lenne értelme, ha minden sterilizálva lenne, amivel a szájacskája/keze érintkezik, azaz pl. Te is:-)))
2012. aug. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!