Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek a hozzátáplál...

Hogyan kezdtétek a hozzátáplálást? Lehet mondjuk rögtön 4 hós alma-burgonya vagy sütőtök-alma ezekkel kezdeni? És csak néhány kanállal vagy mennyit?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 21:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam ,hogy 5 hós anyatejes a babám.Eddig hízott szépen igaz hogy 2-3 óránként szopizik ezért gondoltam talán ehetne valami sűrűbb táplálóbb ételt.
2012. aug. 12. 21:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Én épp most keztem el, elég para vagyok én is, de az biztos, hogy egyszerre csak egy félét lehet neki kóstolni, először 1-2 kanál, másnap 3-4 kanál aztán harmadnap már mehet. csak ezután adhatsz új dolgot. Én őszibarackkal kezdtem, nem igazán ízlett neki, nagyon hisztizett. Tejpépbe keverve már megeszi.
2012. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Leírom én hogy csináltam! Betöltött 4. hónapban kezdtem! Először almalevet adtam kiskanállal (3kanálnyit) másnap 7kanálnyit, harmadik nap 100ml-t! 4. nap baracklé ugyan így! Aztán adtam alma pürét ugyan így a kanál leosztás, csak 3.nap annyit evett, amennyi jól esett! Ugyan így a barackkal! Aztán mikor ezzel már megvoltam, adtam neki alma-barack kombit! Utána adtam 2-3kiskanál kruplit, ami nagyon nem ízlett, így másnap almával kevertem a krumplit, így megette, ezt már hagytam, h annyit egyen, amennyi jól esik! Utána jött a sütőtök, 2 napig, aztán a répa 2 napig! És a 3 zöldség keveréke kombiba és a gyümölccsel (alma) zöldség kombi!Most adok neki holnap meggyet, mert az kimaradt valamiért! azt is 2× fogom próbálni! Jah és a körtén is túl vagyunk! Azt se kóstoltattam, csak először pár kanállal adtam, h megnézzem felfújja-e, vagy fáj-e a pocija, de nem, így adtam másnap fél, 3/4 adagot! Tegnap adtam neki spenótot, az is nagyon ízlett neki! De ezeket már nem kell kóstoltatni, ha jól tudom! És így tovább!

5 hós kislány anyukája

2012. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok!

Jah és tejpéppel kiváltottam a reggelit és én is a gyümit már a tejpépbe szoktam keverni! Így letudom a tízórai gyümit is, mert az én lányom reggeli felkelés után csak 1 órát van ébren és fekszik le!És köv csak ebédkor kel!

2012. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos volt a babám amikor elkezdtem el almával.Szemrebbenés nélkül bevágta az egészet,úgyhogy nálunk nem volt fokozatos szoktatás.Krumplival is így van,répával is ,céklával is
2012. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

minden esetere egyszerre csak 1 félét adj neki majd ha nincs hasmenés székrekedés kiütés stb... akkor jöhet a következő íz

majd ha már van pár íz akkor kombináld

figyelj arra h mi az ami székletet fog és mi az ami nem

elsőre 1-2 kanál elég ha ízlik neki és nincs semmi tünet akkor mehet több is köv alkalommal


sok sárgát(répa sárga dinnye sárga barack sütőtök stb) nem adj neki mert a túlzott beviteltől sárgás lesz a bőre és a szemfehérje is (az elsővel el is küldtek májfunkcióra mert azt hitték valami baja van:-)


a cékla nagyon színezi a székletet és a vizeletet szal nem megijedni ha pirosat/narancssárgásat pisil :-)


kérdés még h elválasztani akarod e mert akkor első a étel és utána a szopi

ha még sokig szeretnéd szoptatni akkor előbb szopi majd étel

bőven elég ha kb 1 hónap alatt váltasz ki egy étkezést

1 éves korig jó ha a sokat szopizik még .-)


sok sikert

2012. aug. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Almával próbálkoztam már így kanalanként 3 napig majd megivott 100ml nagyon ízlett neki és utána az egészet kibukta.Délelőtt volt és még délután is büfizte vissza.Ezt alma-barackkal is megcsinálta.Talán a gyomra nem bírja még?Nagyon bukós baba volt.Most már jobb a helyzet.Akkor talán savas neki?Vagy hígítanom kellene?Szopi után volt lehet hogy túlette magát?De gondolom akkor egyben kihányta volna.Nem szeretném elválasztani csak mivel 2-3 óránként szopik és elmennék vásárolni a párom tudna rá vigyázni itthon nem kellene aggódnom hogy éhes és nem tud neki mit adni mire hazajövök.Annyi nincs hogy lefejjem csak annyi hogy pont elég neki.
2012. aug. 13. 07:39
 8/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok! az én lányom is nagyon nagyon bukós, én pont ezért adok neki reggelire tejpépet, azóta minimalizálódott a bukás! Egyébként nekem is van, h visszajön 1 kicsi vagy a gyümiből, vagy a főziből! Szerintem ez a bukósság miatt van, nem hiszem, h baj lenne! Az almalé az elején nála is visszajött teljesen, de ahogy a tejpépet elkezdtem adni, már oké volt! Próbáld ki, lehet nálatok is beválik!
2012. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Melyik tejpépet vegyem és mikor hogyan kezdjem az adagolást?Úgy kérdezem pl délelőtt szopi után egy néhány kanálnyit vagy egy egész 10 óraija ez legyen vagy lehet uzsonnára is?
2012. aug. 13. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsi, de a legjobb tudomásom szerint 2 etetés között minimum 3 órának el kell telnie, függetlenül attól, hogy szopik vagy tápszeres-e! Bár főleg a szoptatott babáknál fordul elő gond, mert mindenki azt szajkózza szoptass igény szerint, amit sokan úgy értelmeznek, hogyha kinyitja a szemét szoptasd meg, de ez m*rhaság! Ha 2 óránként szoptatod még ki se ürül a gyomra, te meg töltöd rá a következőt, aztán nézel, hogy bukik! Persze abba nem gondolnak bele az ilyenek, hogy mi van akkor, ha nem az éppen megevettet bukja vissza, hanem jön vele az előzőből is egy kicsi, ami megtúrósodott a gyomrában és elkezd tőle fuldokolni a gyerek! Saját szememmel láttam erre a példát!!! Bár, ha rendszeresen és sokat bukik a baba én szólnék a védőnőnek (ha alkalmatlan, mert sajnos rengeteg ilyen van, igen nagy tisztelettel a kivételnek!) vagy az orvosnak, mert fennállhat a reflux lehetősége, amit viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni! Ezen kívül a kérdésre is válaszolva: 5 és fél - 6 hónapos kora előtt semmit, utána egyesével kóstoltatni: almalé, őszibaracklé, reszelt alma, répa, krumpli minimum 2-3 napig mind! (Bár a répa és a krumpli közé kéne tenni még egy kör barackot, mert mind a kettő fog, szorulással meg ugye nem akarjuk kínozni őt!) 6 hónapos kor után lisztféle is, a gluténérzékenység elkerülése érdekében! Ez lehet darált háztartási keksz, bár lényegesen egyszerűbb a reszelt almába dobni 1 kávéskanálhegynyi lisztet.
2015. febr. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!