Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tudtad már biztosra és...

Mikor tudtad már biztosra és miből, hogy milyen (bal-jobb) kezes a babád?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 gyereknél majd 4 éves koráig kétkezes volt majd lassan áttér a jobb kezére (azzal rajzolt szívesebben)


2 gyereknél az első pillanatól ballal nyúlt mindenért és ez később is így maradt


3 gyerek jelenleg felváltva használja a kezeit de talán a jobb kicsit dominánsabb (1,5 éves majd elválik mi lesz)

2012. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 alaszka ***** válasza:
100%
Nekem az első már enni is jobbal kezdett, a tárgyakért a jobbal nyúlt inkább, ha fel kellett csippenteni valamit, akkor is, most óvodás, és jobb kezes maradt. Most a kicsi 14 hónapos, ő most tanul kanalazni, mindig a jobbkezében fogja a kanalat, és ő is azzal csipeget. Szerintem ő is jobbkezes lesz. Még amikor elkezdenek rajzolni, akkor is feltűnő, hogy melyik kezét használja.
2012. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. gyermekem, mikor elkezdett kanállal enni első körben én is a jobb kezébe adtam az evőeszközt. Az lején hol jobb, hol bal kezét használta. De a bal volt az erősebb, dominánsabb. Azzal nyúlt a játékokért is. Jobb kézzel ne tudta betenni a kanalat a szájába, így áttette balba, amivel egyből ment neki. Folyamatosan bal kézzel eszik, ballal rajzol. Szerintem 4 éves koráig kifejlődik teljesen, hogy melyik kéz lesz a dominánsabb...Nálunk az első babánál egyértelmű a bal.


2. baba, még csak 2 éves, de határozottan jobb kezes. Kanál jobb kézben, ceruza jobban, játékokért jobbal nyúl. Ballal is próbálkozik, mert látja a bátyjától, és leutánozná, de nem jön össze neki.

2012. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1.gyerekemnél mindig is a jobb dominált, de még 3 évesen is sokszor használta a balt. 3 év 1-2 hónapos volt, mikor már csak a jobb kezét használta.

2.gyerekem még nincs 2 éves, de egyértelmű, hogy jobbkezes lesz, mert a balt nem is használja.

2012. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!