Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik keze domináns? Fiam 20...

Melyik keze domináns? Fiam 20 honapos, játékokért, meg mi egyéb jobb kézzel nyúl, de a kanálért mikor enni kell, csak bal kézzel. Most akkor mi? Most hogy döntsem el, hogy jobb, vagy bal kezes? Vagy még változhat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még általában nem fix, hogy melyik kezüket használják a gyerekek. Ilyenkor nevezik őket "kétkezesnek".


A fiam már 3 és fél éves, de a mai napig jobb kézzel rajzol, és ballal eszik. :)

2011. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mit érdekel?baj ha bal kezes lesz?vagy ha jobb?

majd kialakul nem fog semmilyen katasztrófa történni.

ez kb olyan hogy a gyerekem néha rotyogósat fingik néha meg nem. most akkor melyik a domináns?mi lesz most?

2011. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyerekek kb. két éves korukig ún. kétkezesek, kb. 3 éves korra tehető, mikor az egyik kezét szívesebben használja. 8-9 éves korra stabilizálódik a kézdominancia. Úgy emlékszem tanulmányaimból (magyar szakos vagyok), hogy 5-6 éves korban egyre ügyesebb a kéz, majd 7 éves korban kicsit ügyetlenedik. Ezért van az, hogy nem feltétlenül 7 éves kor a legmegfelelőbb az írás tanulásának elkezdéséért.
2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van.

A kismamák már csak ilyenek: ha nincs semmi gond, akkor csinálnak egyet.

2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy.De honnan tudná,hogy melyik kezébe "illik" fogni.Tedd át a másikba,ha ennyire zavar,és vagy megszokja,vagy nem.

Az én fiam 24 évesen a szokáshoz képest fordítva fogja a kést meg a villát.Jobbkezes,de nem tud másképp enni.

2011. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem kell leharapni a fejem.nem azt irtam,hogy baj lenne ha bal kezes,én csak arra voltam kiváncsi hogy mikor alakul ki,én nem akarom egyik kezét se ráeröltetni,azt használja amelyiket akarja.
2011. aug. 27. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:

12:47 vagyok


Nem igazán szoktam off-ot írni, de nem értem, miért ilyen durván válaszoltatok a kérdezőnek! Ő kért egy információt és slussz! Nem mindegy, miért érdekli?

Én csak azért izgulok, hogyha balkezes lesz a gyerekem, hogy segítek neki az írásban? Vagy a barátnőm és a férje, két balkezes, de nem kétbalkezes, a kislányuk pedig jobb kezes. Persze, hogy ők is izgulnak, hogy hogyan lesz a suliban!

2011. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én rejtett balkezes vagyok. Jobb kézzel írok, de minden mást ballal csinálok.

A bátyám rejtett jobbkezes. Ballal ír, de minden mást jobbal csinál.

Nem kell ebből ügyet csinálni.

2011. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az evésnél át is teszi a balkezébe, ha a jobb oldalán van a kanál? Mert én azt vettem észre már az elején, hogy mivel szemből etettem, nekem a jobb kezemnél van a kanál, az neki ugye a bal. Ezért mindig a ballal nyúlt érte. De megfigyeltem, hogy a játékokat is sokszor átteszi a jobba. Egyébként még szerintem sem lehet tudni, illetve később alakul ki. A ceruzát, krétát stb melyik kezében fogja?
2011. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12.47-es teljesen jól leírta a lényeget(fejlesztő pedagógus vagyok).

Esetleg azt próbálhatod megfigyelni, hogy melyik az un. támasztólába (amelyikről ellép/amelyik hátul van), amikor ugrik, lépcsőre fellép stb. Ha a bal lába a támasztó, akkor a jobb keze (lesz) a dominánsabb.

De ez a módszer SEM 100%-os ebben a korban, főleg amit korábban is írtak, hogy még változhat a dominancia. De sokaknál egészen kis korban is megfigyelhető már az állandósult támasztóláb, és az ő esetükben mindig be is bizonyosodik, hogy a keresztkéz a domináns.


A lányomnál pl már a járás kezdete óta a bal a támasztóláb és kb egyéves kora óta észrevehetően a jobb kezét használja főleg, és az is az ügyesebb. Most 3 éves, és bár persze nem lehet kizárni, hogy ez még változik, de annyival ügyesebb a jobb keze, hogy én mégsem tartom valószínűnek a dominanciaváltást az ő esetében.

A fiamnál viszont most másfél évesen még messze nincs észrevehető kézdominancia, ám mivel a bal a támasztólába, ezért sztem jobbkezes lesz ő is.

Az unokahúgomnak kb 5 éves korára alakult ki, hogy balkezes, a keresztfiaim 6 és 4 évesek, a nagyobbik a kezdetektől jobbkezes, a kicsi kérdéses, eddig számomra balkezesnek tűnik, de a szülők ragaszkodnak a jobbkezességre szoktatáshoz :S

Én egyébként jobbkezesnek szoktatott kétkezes vagyok. Nagyon ügyesen-szépen rajzolok és írok mindkét kézzel, minden eszközt ugyanúgy képes vagyok használni mindkét kezemmel (még jobbkezes ollóval is tudok vágni bal kézzel és fordítva, bár ez elég kényelmetlen), de meg szokásból a jobbkezes leosztás szerint tartom pl az evőeszközöket.

2011. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!