Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak minket áldott meg az ég...

Csak minket áldott meg az ég ilyen önző nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis miben nyilvánul ez meg,ha nem vagyok tolakodó?Csak mert így elég nehéz bármit is hozzáfűzni.

Egyébként nem feltétlenül vagytok ezzel egyedül.

2012. aug. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha valami nagy gáz van anyukám még be is segít ha épp nincs jobb dolga, de anyósék semmikor sem. MIkor visszük a 2 gyereket akkor nyalják őket de ha nm akkor csak a telefon /Mikor Jöttök?/ de ők még véletlenül se. A dicsekvés az megy, tele a Face a kicsik képeivel meg ha teszek én fel akkor jön a nyál komment hogy /A mama gyönyörűségei/ /Jajjjjj de büszke vagyok rájuk stb/.

Mennünk kellene Pestre 1nap, nagyon fontos ügyben, de már tegnap el lett sorolva a program hogy mikor melyik hétvégén mit csinálnak úgyhogy nem vigyáznak a nagyra 3és fél éves/persze a kicsit vinném nehogy leterheljek vlkit/.

CSak azért nem akarok 2 gyerekkel menni mert még egyel is elég lenne a férjemnek és nekem egy ilyen hosszú úton/260km/. Na kész vagyok.....

2012. aug. 13. 07:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Meg sorolhatnám, a 3 évesem anyósoméknál nem nagyon szeret lenni de anyámnak könyörög, hogy hagy maradjon ott, de mindig meg van a gyereknek magyarázva hogy most nem de még hosszú a nyár majd mama elhoz megígéri...

Mikor még a kicsi megszületett kiharcoltam hogy 3 napot ott legyen a lányom mert már megzavarodott itthon szegénykém, mindig csak a szoptatást meg a pelenkázást nézte hiába meséltem bevontam a dolgokba unatkozott. Borzasztóan élvezte azt a 3 napot, mindig mondja anyukámnak telefonba hogy "mama, elviszel mint a múltkor?", de csak az ígéret jön...

2012. aug. 13. 07:43
 4/7 anonim ***** válasza:

:( Köszi a magyarázatot.Így könnyebb. :)

Na,hát nálunk is vmi hasonló a szitu és ők is anyósék.Mi is elég messze lakunk mindkét nagyszülőtől:anyukámék 200 km, anyósék 80km.Anyukám van,hogy havonta többször is eljön segíteni,pedig nem túl jó az egészségi állapota.Buszozik,cipekedik,csak hogy itt legyen és dajkálja a kicsit.

6 hónap alatt anyósomék 1x voltak lenn,de ő is feszt nyaggat,hogy mi mikor megyünk.Persze ők is agyonajnározzák az unokát,minden fórumon csöpögnek a kommentektől a képei.Persze ezzel baromira ki vagyok segítve.

Kis gyerekkel nyilván nem egyszerű az utazás,még ha van kocsi,akkor sem.

De én is oldalakon át tudnám sorolni a dolgokat... :(

Szóval nem vagy ezzel egyedül.

2012. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet azt gOndoljàk magadnak szültem a gyerekeket, nem nekik!

Úgy néz ki nekik elèg néha egy nap a gyerekekből, neveld szórakoztasd te őket, a gyermekeid!

Hozzánk is évente 1x jön a Mami, ugyan abban a cipőben járok mint te, sosem tudunk elmenni sehová a férjemmel kettesben, mert nincs kire hagyni a gyereket, vagy ha valami intéznivaló van, nincs kire hagyni!

2012. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül.4 év alatt egyszer kértem meg apámat hogy ha úgy sincs semmi dolga vigye már el az unokáját 2 órára.Szabájosan le lettem cseszve érte hogy ha majd ő akarja elviszi nehogy már én mondjam meg.
2012. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát az én anyósomék is ilyenek. Mondjuk anyósom a fényképalbumot vitte sokáig magával, de élőben csak akkor látták az egy szem unokájukat, ha mi elmentünk hozzájuk. (2 km-re laknak, nyugdíjasok...) Nálunk is állandóan az ment, hogy menjünk, menjünk. pfff

Mostanában néha eljönnek, mikor sétálunk, de a múltkor valami idős nénivel kezdett el beszélgetni anyós, a gyereknek néha odacuppantott, mint egy kiskutyának.

Na de persze megy a dicsekvés, hogy már forog, jön a foga stb. De ezt csak onnan tudják, ha én elmondom, ők nem kérdeznek semmit, se a gyerekről, se hogy velem mi van, jól vagyunk-e. Abajgatják kicsit, mint valami kisállatot, amit persze elun és sírni kezd. Meg a legjobb: ha sírni kezd náluk, leteszik és még jobban sír szegény, én felveszem, megnyugtatom (ringatás, éneklés), akkor meg csodálkoznak, hogy jéé.

Meg az emberek kérdik, hogy jaj, biztos nagyon szeretik, jönnek sokat. Hát olyankor vigyorgok, és mondok egy halk igent.

Ma találkoztam egy idősebb, volt kolléganőmmel (anyukám lehetne, sokszor adott tanácsot, mintha anyum lenne, úgy szeretem), mondja hogy kérdezte apósomat a Babáról, mondott 2 mondatot, aztán elkezdett politizálni.

Anyukámék teljesen más tészta, velük lakunk, rengeteget segítenek, kérés nélkül.

2012. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!