Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisüvegről cicire visszaszok...

Cumisüvegről cicire visszaszoktatás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hetes, es a kórházban súlyvesztés miatt tápszert kapott cumisüvegből:( azóta üvegből kapja a lefejt anyatejet is, ami nagyon fárasztó számomra:(az anyatej mellett tápszert is kap még, kb. fele-fele aranyban. A mellbimbóm sajnos befele forduló, bimbóvédőt használok. Nagyon nagyon szeretném szoptatni, járt már valaki sikerrel ebben a helyzetben?

2012. aug. 14. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 6 hetes,én is lefejt anyatejet adok neki,mint Te,és az én mellbimbóim is ilyenek.Szóval egy cipőben járunk.Csak nekem rengeteg tejem van,néha már ki is öntöm,mert nincs hova tegyem,és a fagyasztó is már tele van.

Szoktam szoptatni is,mikor tudom hogy csak kevésre van szüksége,ugyanis elalszik rajta :( Nálunk meg ez a gond.

Kicsit fejek szoptatás előtt hogy kiemelkedjen a mellbimbó,majd utána be tudja kapni,szívja is,de valami biztos nem jó a technikájában mert általában kisebesedik... Én is szeretném csak szoptatni,de nincs időm bíbelődni vele/állandóan keltegetni...stb/ mikor a 2 évesem meg rajtam lóg :/

Működhet a cumisüveg+ tápszer dolog is együtt,keresztanyám jól boldogult vele több hónapig!

2012. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyereknél voltak szopi-paráim.

Ha le akarod szoktatni a cumisüvegről, itasd pohárból (nem kell nagyon beruházni, akár a cumisüveg teteje is megfelel). Nagyon gyorsan megtanulnak belőle inni (de azért ne várj csodát, kb. 1-2 hónap alatt már van eredmény). Mellette mindig kináld fel a ciciket is. Egy idő után át fog térni, mert bár a pohárból gyorsabban jön a tej, de az nem meleg, meg nincs komfortérzete mellette és anyához azért jobb odabújni.:)

Próbáld meg, veszitenivalód nincs, max. marad a cumisüveg.

A pohárból itatás még azért is előnyösebb, mert később nem kell vacakolni megtanitani ebből inni (igy kihagyható a csőrös pohár is, pl.).

Szopisztrájknál is szokták javasolni. Egyébként nálunk is bevált, a gyereknek nem voltak problémái később (legalábbis nem ilyesmi).

A bimbóvédőt viszont kezdd elhagyni, ha szoptatsz, mert soha nem fog hozzászokni a cicid a vákumhoz.

2012. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:)
2012. aug. 14. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Most akkor az a baj, hogy nem szopizik a cicidből?

Kisebesedett mellbimbóra anyatejet kenjél és hagyd mindig rászáradni. Sajnos amíg hozzászokik a cicid a strapához, ilyen lesz. Én is kezdetben kínlódtam vele, de a tejcsi hamar visszagyógyítja. Én sosem etettem cumisüvegből, csak ciciből, még ha sebes is volt. Ha kevés a tejed, akkor is az a jó, ha minél többször teszed cicire.

17 hós még mindig szopizós kislány anyukája :)

2012. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha befelé forduló mellbimbód van akkor nem bimbóvédőt hanem bimbókiemelőt kellene használnod.

Próbáld ki és ne add fel a szopit tanítását..hidd el én tapasztalatból beszélek..én 8 hónapig fejtem minden nap 3 óránként,hát legrosszabb elenségemnek sem kívánom:időigényes,mosogatni,fertőtlenítgetni de a baba már ébred éhes,goyorsan haldjuk stb ja és ráadásul úgy lógnak a cicijeim mint az üres zoknik,,több barátnőm is szoptatott és semmi változás nem történt a mellükkel.

Szóval én csak a végső esetben adnám fel a cicire viisszaszoktatást.

2012. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

két hete írtam ki kérdést cumisüvegről cicire visszaszoktatásról és nekem úgy sikerült, hogy a medela calma cumisüvegből ivott amíg nem tudtam szoptatni ill egy idő után minden második evést és mikorra meggyógyult a mellem, simán visszaszokott rá

mondjuk a poharas megoldás meg még jobb, csak azért írtam le, hogy ha már cumisüveg, akkor ez a calma okoz a legkisebb zavart talán

2012. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!