Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos baba kaphat mar...

7 honapos baba kaphat mar spenotot? Ha igen, hogyan keszitsem el?

Figyelt kérdés
nem tul jo evo, meg szopizik
2009. júl. 22. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Kaphat. Az enyém már 7 hónaposan pici csirkemellet is kapott bele. De ha még nem adtál neki, azzal ráérsz. :)


Én így csináltam: spenótleveleket megfőztem vízben egy fél krumplival, és a főzőlével (vagy anyatejjel vagy tápszerrel) összeturmixolod és kész.


Ha már húst is adsz neki, akkor ugyanígy, csak egy jégkockányi főtt csirkemellet is hozzáadsz főzéskor, és kész. Jó sok vastartalma van, nálunk is szükséges adnom a lányomnak.

2009. júl. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen. A spenót vízban való megfőzését követően, turmixold össze, rakjál bele egy kis lefejt anyatejet, hogy sűrűbb legyen adhatsz hozzá főt krumplit is, de az nem feltétlenül kell.

Egy 7 hónapos baba anyukája

2009. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen kaphat:) Itt egy recept

Spenótfőzelék kicsiknek

(7 hónapos kortól)


2 közepes szem burgonya, egy mirelit spenót fele.


A burgonyát megtisztítjuk és kevés vízben felkockázva puhára főzzük.

A spenótot megpároljuk, majd összekeverjük a burgonyával és pürésítjük.


Ízesíteni lehet kevés sóval, 8 hónapos kortól tehetünk bele fokhagymát is (a kicsik imádják, bár a babaillatuk egy időre elszáll tőle :))


Kevés párolt húst vagy májat is adhatunk hozzá (1 éves korig pürésítve)


9 hónapos kortól főtt tojással adható.


Krémesebbé tehető, ha kevés napraforgó vagy olivaolajjal keverjük a burgonyát és utána tesszük hozzá a spenótot.

Jó főzést:)

2009. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszi. sok helyen olvastam, hogy csak 10-11 honapos kortol adhato
2009. júl. 22. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!