Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az Erik és a...

Mit gondoltok az Erik és a Klára névről? Minden korosztály számára illenek? Nem túl gyakori, elcsépelt nevek? 10-es skálán hányasra értékelnétek? Minden véleményt szívesen olvasok!

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 19:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

az én kislányom 2.5 éves és Klára a neve. Én is és az egész család is Klárának hívja, csak a dédik Klárikázzák. De örülök, hogy az emberek többségének nem tetszik, mert így nem lesz belőle egyhamar tucatnév.:D Nincs benne az első 100 adott névben, így nem nevezném gyakorinak. (6 hetes terhesen mér simogattam a pocim, hogy kislány leszel kicsi Klárám és igazi Klára a kishölgy) Szóval, nekem a Klára:10 :)

Erik nekem még mindig nagyon idegen hangzású, bér egyre elterjedtebb, nálam:5

2012. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
szerintem mind kettő szörnyen ronda név,
2012. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem túl gyakoriak. A Klára inkább régen volt gyakoribb, mostanra már "kiment a divatból", szerintem nem sok kislányt hívnak így. Az Erik pont fordítva, szerintem az utóbbi években egyre több kisfiú kapja.

Ennek megfelelően, én a Klárát kicsit furának tartanám egy kislányhoz, de ez biztosan csak azért van, mert csak idősebb korosztályból ismerek ilyen nevű hölgyeket. Az Erikről meg egy csintalan kisfiú jut eszembe. :)


Mindkét nevet nyugodtan adhatod, ha neked ez tetszik, nem fogják csúfolni érte, nem fog hátránya származni belőle, nincs belőlük túl sok... szóval csak rajtad és a párodon múlik. :)


A Klára egyébként nekem nem tetszik (10-es skálán 3-as), az Erik már jobban (legyen mondjuk 7), de azt sem adnám a gyerekemnek. De mivel a ti gyereketek lesz, adjátok neki azt, ami nektek tetszik! :)

2012. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem a Klára nagyon tetszik, egyik barátnőmet és az unokatestvéremet is így hívják,szerintem nagyon szép név és nem túl gyakori a kisgyermekek körében.Az Erik se rossz ilyen nevű babát sem ismerek.

Klára:10, Erik:8

2012. aug. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem is a Klára név tetszik jobban. Esélyes volt nálunk is, bár a vezetéknevünkhöz nem passzolt. Nálam 10-es. Az Erik sem rossz név, bár nálam inkább semleges, mondjuk 6-os.
2012. aug. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Erik név tetszik 7/10 Nem gyakori név egyáltalán.

Klára nem tetszik, mert az öreges, egy 50-es hölgynek tudnám elképzelni. 3/10

2012. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mindkét név jó és viselhető, igaz nekem egyik sem a kedvencem. A Klárával nem lenne bajom, de egy ismerősömet így hívják, akiről nagyon rossz élményeim vannak, ezért egyből rá asszociálok. :( Az Erik nekem semleges.
2012. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam Erik, nem gyakori név, bár az újszülöttosztályon akivel feküdtem egy szobán szintén Eriket szült. :)

Klára nevet felénk már egyáltalán nem adnak, én is csak idősebb nőnek tudom elképzelni ezt a nevet.

2012. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A Klára egyáltalán nem tetszik. Szerintem öreges. 2/10

Az Erik viszont szép, rövid név, nem túl gyakori és nem lehet agyonbecézni :) 10/10

2012. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!