Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi nevekről? Szerintetek melyiket válasszuk?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy lányunk lesz. Párommal a klasszikusabb nevek hívei vagyunk, így a listán jelenleg ezek szerepelnek:

Mária, Veronika, Júlia, Klára, Hermina, Krisztina, Sarolta.

Ti melyiket választanátok? És melyik az, amelyik abszolút nem tetszik? Miért?



2012. jún. 26. 18:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Veronika, Júlia tetszik nekem ezek közül.

Mária- régies , Klára- olyan kemény, Hermina- brr, Krisztina- neeem, Sarolta- neeeem.

2012. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nekem a Hermina tetszik legjobban, aztan a Veronika es a Julia is szep.

A Krisztina ,Sarolta se rossz nevek csak nekem nem a kedvenceim.

A Maria es a Klara igy kimondva szepek de a Marika,Klarika becezes nem tetszik.

2012. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
A legjobb a Júlia szerintem.Jó még a Veronika is.A Sarolta egyáltalán nem tetszik,olyan szigorú kemény hangzású.
2012. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Júlia és a Veronika tetszik legjobban, s a Mária sem rossz. Mivel becenév-párti vagyok, őket úgy becézném, hogy Juli, Mari, Veró. :)

Amikor még talonban voltak nálunk a lánynevek, akkor a férjem is Máriát javasolt, de végül úgy döntöttünk, hogy még szebb a Mariann.


A Klára és a Sarolta nem rossz, de a Hermina nem tetszik, a Krisztina pedig egyenesen borzasztó... mindig is utáltam a hangzását, ráadásul kiskoromban sokszor eltévesztették a nevemet pl. távoli rokonok, és azt mondták, hogy "Krisztike", holott Szilvia vagyok. Szóval ezt a nevet utálom, a Hermina meg valamiért rossz érzést kelt bennem, nem tudom, miért.

2012. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Mária
2012. jún. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Panka08 ***** válasza:
Nálam a Sarolta a favorit! A becézése Saci, ami egy igazi tűzrőlpattant kisasszony becenév. :) S önmagában a Sarolta, egy igazi hölgy név. Mindig szép minden életkorban, mindegy milyen habitusú lesz a kis hölgy.
2012. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Veronika- édesanyám neve:)

Klára-Mostohaanyám neve:)

És még Krisztina tetszik.

Ez 3,többi az sajnos nem.

2012. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Júlia, Krisztina, Sarolta tetszik. A többi nem igazán.
2012. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Júlia :) esetleg Sarolta helyett nem tetszene a Sára? Szerintem az olyan szép név :) a többi nem igazán tetszik :)
2012. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igazából apa nagyon Júliás, én pedig a Veronika felé húzok... :) Becenevek terén pedig így nézne ki a lista:


Mária - Marcsi, Marika

Veronika - Veni

Júlia - Julcsi

Klára - Klári, vagy becézés nélkül

Hermina - Mina

Krisztina - Kriszti, vagy becézés nélkül

Sarolta - Saci


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még. :)

2012. jún. 26. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!