Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónaposan ez mánia, vagy a...

17 hónaposan ez mánia, vagy a korral jár?

Figyelt kérdés

Fiam ledobál mindent pl. a fürdőszoba polcról, majd egyenként visszapakolja állítva, ügyelve arra, hogy minden flakonra visszakerüljön a kupak is.

Vagy: ha anyósoméknál a szőnyeg széle felgyűrődik - odamegy visszaigazítani (nálunk nincs szőnyeg)


Utálja, ha ragacsos, vagy morzsás a keze - rögtön nyújtja, hogy töröljem meg. (ezért nem megy a homokozóba sem)


Másoknál is vannak ilyen hóbortok?


Amúgy jókedvű, barátságos kisgyerek.


2012. aug. 15. 21:45
1 2
 1/11 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Á ez nagyon cuki ! nálunk mondjuk ennyire nem Rendmániás :-)De az én 18 hónapos kislányom is csinálja azt hogy ha barackos vagy valamivel össze kente a kezét rögtön menni kell megmosni .Vagy pl a csőrös itatójának a tetejét ha iszik utánna mindig kéri és rá teszi .. Nálunk csa ennyi!De szerintem okos kisfiú a kisfiad az enyém inkább ledobál mindent én meg megyek és össze szedem !
2012. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

jöhetne hozzánk kicsit segíteni :-)))

3 gyerek mellet állandó a rendetlenség háta megtanulják a fiadtól a rendcsinálást :-)))


amúgy ez még nem olyan nagy baj ha ilyen, inkább örülj neki h rendet rak maga után hogy fogod ezt hiányolni mikor tini lesz ....


a tesóm fia minden falat/korty után tiszta szalvétába törölte a száját

volt idő mikor nem lehetett játszani mellette mert azonnal mindent helyre rakott ha csak egy pill letetted

kb 30 percenként kezet mosott és még sorolhatnám ... az a 2 év mire leszoktatták ezekről.....

most 11 éves egészen normálisan tud koszos/rendetlen lenni :-)))

2012. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Áááááhh, kupi azért van nálunk is :) Sőőőt rosszalkodásból vizes - tiszta ruhák ledobálása a szárítóról, majd minden tiltott tevékenységet sorra vesz viháncolva :)

Koszos is tud lenni rendesen :)

2012. aug. 15. 22:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam a szekrényajtókat csukja be azonnal, ha véletlenül úgy maradt.

A kezén a hajat nem viseli el, akkor azonnal jön oda, szinte bőg, hogy vegyem le. :D :D

2012. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15,5 hónapos,kidobja a szemetet amit kipakolt visszapakolja,seperget,porszívóz(nincs bekapcsolva csak viszi a csövet),ha koszos a keze letörli,törölget ha rongyot talál.
2012. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hozzánk is jöhet. :D

Az én lánykám 16 hónapos, ő többnyire csak lepakol, nagy ritkán egy idő múlva visszateszi a dolgokat, volt már, hogy a labdáit következetesen felpakolta a polcra, ahonnan előtte minden mást lepakolt persze. ^^ De többnyire én pakolok utána, vagy esetleg együtt, de általában rövid ideig tart a lelkesedés, hogy segítsünk anyának. :)

2012. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő sem pakol maga után, mint egy felnőtt ember, csak a fürdőszobában (általában). Estére csatatér az egész lakás.
2012. aug. 16. 23:03
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom utálta, ha koszos a keze, azonnal jött, hogy mossam le. Ő sem szerette emiatt a homokozót. A fiam pedig folyton pakol, hónapok óta. Most 20 hónapos lesz, ki-be, fel-le pakol mindent, ez jó alkalom arra, hogy megtanítsuk nekik, hogy a játékokat vissza kell tenni a helyére.:) Az építőkockákat nálunk mindig egyesével elteszi, majd amikor tele van a tartó, egy mozdulattal újra kiborítja, és vagy kezdi elölről, vagy más játék után néz.:) Ha ezek hóbortok, akkor az én gyerekeim is bogarasak egy kicsit.:)))
2012. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Vééégre! Igen a fiam is pont ezeket csinálja, és a napokban már ott tartunk, hogy ha mondom neki, hogy ezt, vagy azt tegye a helyére - boldogan teljesíti!


A lányod kinőtte ezt a "koszos a kezem - mizériát"? Azért beült a homokozóba valaha?

2012. aug. 23. 22:36
 10/11 anonim ***** válasza:
:) Igen, később már szívesen homokozott, az oviban megszerette. Nagyokat "főztek" a többiekkel! :) Most 13 éves, és ne tudd meg, mekkora rendetlenséget tud maga után hagyni! Ruhák ledobálva, őt nem zavarja egyáltalán, csak azért tesz el egy idő után, mert finoman tombolni kezdek...:))) A szobája kitakarítása is mindig ráér, nem probléma, ha a por és a radírozás nyomai pl. ott kukucskálnak az íróasztalon, morzsák a padlón. De saját magára azóta is ugyanolyan igényes, zavarja, ha olyasmit kell csinálni, ami "trutyis", fut kezet mosni. Arról nem beszélve, micsoda fujjolást levág, amikor Öcsikéje önálló enni tanulásának nyomait kell mondjuk letörölgetni (néha megkérem rá, ha épp más dolgom van). Pelenkázás szóba sem jöhet, mert forog a gyomra tőle...pedig amúgy érdekli a dolog, csak valamiért undorodik az ilyen dolgoktól. Szóval ő ilyen lett mostanra, biztosan változik még.:)Kíváncsi lennék, évek múlva a fiadnál majd hogy alakul?:)
2012. aug. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!