Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnőnek valóban ki kell...

Védőnőnek valóban ki kell jelenteni a gyereket, ha?

Figyelt kérdés

Férjemhez utaznánk ki külföldre a 6 hónapos fiammal hosszabb időre,kb. 1-1,5 hónapra.Összefutottam a védőnővel és megemlítettem ezt neki.Erre ő felcsattant,hogy még jó,hogy mondom,mert indulás előtt pár nappal feltétlenül el kell mennem a védőbe,hogy napra pontosan kijelentse a gyereket.Ha meg hazajöttünk,akkor visszajelenti.Nem volt túl közlékeny,ennyivel le is rendezte.Kérdésem az volna:honnan és minek akarja kijelenteni???Akárkit kérdeztem erről,mindenki kiakadt,hogy ez hülyeség.Jelzem a védőnőnk a gyermek 1 hetes korában volt nálunk utoljára,tehát még az sem lehet indok,hogy látogatni akar minket.Oltásokat megkapta,kötelező státuszon voltunk.Ebben az időszakban nem is kell jelentkeznünk sehol sem.

Én nem akarnám kijelentetni,mert ha véletlenül vmi baj van,és haza kell jönnünk,akkor meg a gyerek sehol nem a lesz rendszerben??Én gondolom rosszul (és gyakorlatilag mindenki más a környezetemben),vagy tényleg hülyeséget mondott?



2012. aug. 18. 11:14
1 2
 11/12 Kiki01 ***** válasza:
Mi is végleg megyünk, a doki néni mondta is hogy nem veszi ki a rendszerből, hogy az oltásokra haza tudjuk hozni ha akarjuk, meg hát mi van ha mégis hazaköltözünk?
2012. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Mivel 6 hónapos a kicsi, neki még havonta látogatnia KELL titeket (az másik dolog ha nem teszi) és a havi jelentés miatt ki kell 'karikáznia' titeket a gondozottjai közül, mert abban a hónapban nem tartoztok hozzá, és ha külföldön netalán baj lenne, a védőnőt ne vehessék elő, mert nem vagytok a gondozottjai, ennyi. Persze nincs belőle nagy baj, ha nem jelzitek, de jobb a védőnőnek, ha igen.

1 védőnő

2012. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!