Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Valóban nem jól...

Anyukák! Valóban nem jól etetem a gyerekem? Mert az a védőnőm véleménye. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Kisfiam 7,5 hós múlt,korababa volt.6 hós koráig tejes volt,5 hósan kezdtük el a kóstoltatást,hozzátáplálást.

Leírnám jelenleg hogy eszik és erről a védőnőm véleményét is.

Reggel 7:30 körül 150-200 ml tápszer.

Délelőtt 11 körül gyümölcsöt keksszel.

Délután 14:30-15 körül főzeléket 100-190-et,mikor hogy.

Este 17:30-18 körül tejpépet.

Fürcsi után este 21-kor ismét tápszer 150-200 ml.

Van mikor kevesebb tápszert eszik,mikor mennyit óhajt,meg ugye a nagy meleg is közrejátszik.

Védőnőm szerint többször kellene tápszert ennie,de hiába kínálom,nem kell neki csak így ahogy már megszokta.

A délelőtti gyümölccsel is gondjai vannak,azt mondja egy kis gyümölccsel nem lehet étkezést kiváltani,de tápszer akkor sem kell neki...

Nem erőltethetem rá,amúgy is csak sírás a vége :-(

Első babám,ezért is kérdem,hogy valóban rosszul etetem?


2012. júl. 10. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát rám épp tegnapelőtt "mordult" a gy.orvosunk (amúgy aranyos, csak viccelek), h "anyuka ugye tudja, h ideje csökkenteni a tápszeradást? "

Nekem azt javasolta, h váltsam ki kezdetben pl. tejpéppel. Ami tejalapú ugyan, de mégis töményebb már.

Szerintem-nem akarlak feldicsérni:)- de nagyon jól csinálod, ekkora gyereknek már nem kell sok tápszer!

2012. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit sok idő telik el a reggeli (7.30.) és a következő evés (11.00) között, így tulajdonképpen kimarad az ebéd,mert utána már csak délután 3 körül eszik újra, ami már majdnem uzsonnaidő. Én fél 10-10 körül megkínálnám a gyümölccsel, utána pedig dél körül jöhetne a főzelék, esetleg délután a tejpép és este még egy adag tápszer elalvás előtt.
2012. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is így evett ennyi idősen a fiam. Azt mondták, igyekezzek napi 500 tejalapot adni neki, ami nálunk azért volt nehéz, mert tejallergiás. Nem mindig volt meg a napi 500 (reggel 180-200 tápszer meg este, és uzsira vagy vacsira pépből amennyit hajlandó volt megenni, néha két kanál, vagyis akkor nem volt meg az 500).

Most másfél éves és semmi baja, mai napig hasonlóan eszik (csak pép helyett már mást kap).

2012. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mit szólna az én lányomhoz?

4hónapos korától csak 4xeszik,most 11 hónapos egyébként.

5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és olyan jól haladtunk,hogy már 6 hós korára csak reggel és este evett tápszert és ez így van most is.

Lányom sosem igényelte a 10 órait,ezért ez soha nem is szerepelt a napirendben.

7-8 hónaposan így evett a lányom:


8 óra:230ml tápszer

12 óra:220g főzelék/tészta

16 óra:tejpép+gyümölcs püré:230g,vagy joghurt 250g,v.banán

20 óra:230ml tápszer.


Szerintem semmi gond nincs a kisfiad étkezésével,azt szokták javasolni,hogy a napi 500ml "tejalapú" étkezés legyen,nektek ez meg van,hiszen a tejpép is ide sorolható.

2012. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnék a 2. hsz-ra válaszolni. Nem vaú-vaú vagy ilyesmi, csak valószínű ott alszik egyet:) Az enyém is ezt szokta. Megeszi a kis tápiját fél8 körül, fentvan egy félórát-órát még, aztán alcsizik. Gyakorlatilag átalussza a tízórait:)
2012. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kerria ***** válasza:

Ennyi idős a lányom, és hasonlóan étkezik


reggel 6-8 óra között 150-180 ml tápszer

délelőtt 9-10 óra között gyümölcs

délben 12-13 óra között főzelék (ma csúsztunk vele negyed órát)

délután 16 óra körül gyümölcs kekszel vagy tejpép

és este 20-21 óra körül 210 ml tápszer

A meleg nálunk is változtatott pár dolgon, mennyiségeken, időrenden, de nagyjából ez az általános.


Szerintem teljesen jóll étkezik... a gy.orvosunk szerint is... védőnő meg eddig nem szólt semmit. Ne aggódj, azt szokták mondani ha rendesen fejlődik, akkor nincs gond, azt meg úgy is látod! :)

2012. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod. Nálunk is pont így volt, orvos és védőnő ajánlására. Most 10 hós, 10 kg és egyre kevesebb tápszert akar enni. Ez normális, ahogy nőnek.
2012. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nittababy ***** válasza:
ne aggódj teljesen jól csinálod!!
2012. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

igen, fél liternek meg kell lennie elméletileg, de azt neki tejpépet, ha megeszik egy adagot akkor szerintem semmi gond.

viszont én is összehúznám, hogy megszokja a jó sorrendet, ha esetleg bölcsibe megy akkor nagy segítség lesz neki, hogy nem kell átszervezni az étkezést.

10órai, majd ebéd dél-egy között, uzsit is előre hozhatnád mert az már inkább vacsi :) uzsi 4kor ideális :)

szerintem azzal, hogy mit és mennyit eszik semmi gond

2012. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek!

Tényleg későn van a tízórai,de a fiam olyankor valóban alszik.

Amikor felkel rögtön eszik.

És a tízórai után is alszik (most is),azért eszi 15 óra körül a főzeléket.

Ez a két alvása van,utána már csak este alszik.

Valamiért így alakította magának,de ha azt mondjátok jó így,akkor megnyugodtam :-)

2012. júl. 10. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!