Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babának mennyi...

Anyatejes babának mennyi plusz folyadékot kell adni tejcsin kívül? (gyakrabban eszik, vagyis iszik, ha szomjas)

Figyelt kérdés

A védőnő szerint nem kell plusz víz elég ha cicizik, a csemetém nem szereti a cumit, kanáltól fél, és kiköpi adni sem tudnám.

Viszont az anyósom folyton valami sólázzal jön, hogy kegyetlen vagyok, mert nem adok plusz vizet a picinek, viszont ha kéri cicire teszem. Ki hogyan oldja meg, adtok vagy nem, tényleg rosszul csinálom?


2009. júl. 23. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyós pajtásnak volt gyereke,fel is nevelte!!! Ő a te babád,ne szóljon bele!!!

Bocsi de nemrég vesztem össze vele(mármint az én anyósommal) és egy kicsit kiakadok az "anyós így-úgy "dolgokra.

Szerintem jól csinálod. Anyatejes babának elég ha szopizik ha szomjas, esetleg ha mentek valahová ebben a nagy melegben, hosszabb időre, akkor érdemes vinni egy kis felforralt-lehűtött vizet,mert ugye a cicit előkapni nem olyan könnyű egyes helyeken. Megkínálod vele,kell neki iszik, nem kell, nem iszik. Fontos hogy nézd mindíg a kutacsát,ha be van horpadva akkor kínáld meg.

2009. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A cici előkapása nem gond, amióta kaja-funkciója van azóta bárhol etetek. Minap a héven ciciztünk.
2009. júl. 23. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen lazán veszitek akkor nem kell cipelni feleslegesen az üveget... Anyóst meg tedd helyre :o)
2009. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem (már 4 éves) áprilisi születésű,csak anyatejet kapott egész nyáron, pedig hőség volt akkor is. Kétszer próbálkoztam vízzel (mert kaptam én is ám okosságokat,hogy itatni kell), de fintorgott,és nem nyelte le, erőltetni meg nem akartam.

Semmi baja nem volt,16 hónapig szopizott.

A babák tudják mi kell nekik, 6 hónapig ételük-italuk az anyatej.

2009. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

A kislányom 7 hetes és csak szopizik ebben a melegben is. Én is kapom a tanácsokat :) de csak szopiztatom. és tényleg gyakrabban kér, van hogy óránként, olyankor csak pár kortyot iszik és elég is. Egyik kolléganőm próbálta vízzel itatni a kisbabáját, de azt vette észre hogy nem csillapította a szomját és továbbra is cicit kért.

Bízd bátran a babádra és ha kér, adj cicit.

2009. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

anyósom engem is kioktatott,hogy kell plusz folyadék a babának,nem is akármi,hanem pl.tea,cukorral...

adott is párszor a kicsinek,amitöl csak kevesebbet szopott,csökkent a tejem mennyisége,úgyhogy még idejében leállítottam.

azóta nem vagyunk túl jóban,de a kisfiam megint rendesen szopizik és ez a lényeg.

vízzel meg szoktam kínálni,de nem nagyon kell neki.

ne hallgass a buta tanácsokra.

2009. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!