Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség idejére tényleg nem jár táppénz?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésemre ezt az infót kaptam, de én találtam erre vonatkozóan semmi hivatalos infót...Ti tudtok erről bármit???
2012. aug. 20. 15:10
1 2
 11/18 sumergo ***** válasza:
Betta! Ha megkapod a tájékoztatást, megteszed, hogy mi is láthassuk? Érdekel! Az durva, ha így lesz!!!
2012. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ha segít, nekem ma reggel megjött a júliusi tp utalás! Szerintem kamu hír!

31 hetes veszélyeztett kismama

2012. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértés van, a 15 nap betegszabadság nem jár (ezt a munkáltató fizeti), hanem egyből táppénz, ezt az OEP fizeti. Legalábbis én így tudom. Elég hülyeség lenne, ha nem járna.
2012. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hát úgy látszik tévedtem, most találtam ezt a cikket, hát mondhatom, csodálatos! [link] Komolyan, csodálkozik valaki, hogy fogy a népesség!
2012. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
És ez alapján aki veszélyeztetett terhes mit tud csinálni???
2012. aug. 22. 13:44
 16/18 sumergo ***** válasza:

"Tehát aki veszélyeztetett terhes, az nyilvánvalóan keresőképtelen és kaphat táppénzt."

A fentebb belinkelt oldalról van. Igen, betegszabadság nem jár, ebből a félreértés.

2012. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

14-es hogyan sikerült leszűrnöd a belinkelt cikkből, hogy nem jár TP veszélyeztetett terhesként???? :-O


Ami nem jár, az a BETEGSZABADSÁG.

A két ellátás között a különbség, hogy betegszabit a munkáltató finanszírozza, összege az előző naptári évben elért átlagkereset 70% és bérszerű ellátásként számfejtik (más járulékok terhelik, mint a TP-t) betegszabi a munkavállalót minden naptári évben 15 nap illeti meg keresőképtelenség esetén. A táppénzt az OEP finanszírozza, mértéke 60%, és csak SZJA-t vonnak belőle.


Amennyiben veszélyeztetett terhesség miatt lesz vk keresőképtelen, azonnal TP-re lesz jogosult, függetlenül attól, hogy igénybe vette-e már az adott évre járó betegszabadságot.


Könyörgöm, ne keltsük már a feszültséget félinformációkkal!!! Ha már a munkáltatót nem kérdezitek meg, legalább a helyi egészségbiztosítási pénztárat hívjátok fel, sokkal hitelesebb infot tudnak nyújtani, mint itt kaphattok!

2012. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Betegszabadság már tavaly sem járt veszélyeztetett terheseknek.
2012. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!