Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az új Munka Törvénykönyve...

Az új Munka Törvénykönyve szerint jár a táppénz veszélyeztetett terhesség esetén, ha a várandós anyuka nem dolgozhat?

Figyelt kérdés
Nehéz fizikai munkát végzek és ha teherbe esnék, táppénzre kellene jönnöm, mert ezt a munkát terhesség alatt nem végezhetem. Lehetek táppénzen a szülésig és fizetnék is a táppénzt mindvégig? Úgy tudom a táppénz eddig csak 15 napig járt, márhogy addig fizettek érte, de utána már nem kaptunk érte pénzt. Terhesség esetén mik a szabályok az új Munka Törvénykönyve szerint?

2012. júl. 29. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem te kevered a táppénzt a betegszabadsággal! A betegszabi évi 15 nap, amit a munkáltató fizet. Jelenleg ha veszélyeztetett terhes valaki, akkor nincs ez a 15 nap, egyből táppénz van.
2012. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 27 hetes kismama vagyok, és kb 8 hetes terhesen jöttem el táppénzre, azóta azon is vagyok.
2012. júl. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a 10. héttől veszélyeztetettként vagyok táppénzen és a szülésig ez így is lesz.

előző voltam

2012. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett táppénzre vesz ilyenkor a doki (9-es kódú), de csak akkor lehetsz végig az ha határozatlan szerződésed van, határozottnál ha lejár a szerződés, nem kötelességük hosszabbítani.
2012. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az elsőhöz annyit tennék hozzá, hogy ha nem vagy veszélyeztetett, akkor sincs betegszabadság (ez a 15 nap). kismamák egyből táppénzre mennek. fizetnék a táppénzt, de a háziorvosnak minden hónapban kéne vinned a nőgyógyásztól táppénzes javaslatot.
2012. júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy idepofátlankodok.Én tavaly szültem orvos csak 9-es kóddal vehet fel táppénzre ha valaki nem veszélyeztetett és táppénzre szeretne menni akkor is veszélyeztetettként lesz feltüntetve.Ezt az utolsó válaszhoz fűzném hozzá.Lehetsz táppénzen szülésig csak betegszabadság nem jár.Nekem kifizették a betegszabit közbe veszélyeztetett terhes voltam volt is belőle problémám.Ezt a 15 napot a munkáltató fizeti a rendes táppénzt az oep.És mindenképpen szólj a munkahelyeden nehogy elszámolják a betegszabit!!
2012. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!