Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 hetes babának lehet...

Egy 1 hetes babának lehet hasmenése?

Figyelt kérdés

Ma 3 órán belül 5 pelenkát cseréltem, mert mindegyikbe betrotyizott a babám. Sírt is, keservesen, és feszítette is magát, de közben meg éhes is volt, mert betolt vagy 100 ml tejet több részletben. A székletében darabok is voltak, ilyen fehér darabkák, mintha a tej túrós lett volna.

Létezik, hogy hasmenés. Most aludt el, de folyamatosan nyökög álmában, nem alszik valami jól. Eddig csak evett és aludt. Ilyenkor mi a jó megoldás? Ha adok neki tejet, és azzal a lendülettel ki is kakilja, vagy ha inkább nem adok neki, de akkor nagyon sír. Köszi a válaszokat! (ja, és tej=anyatej)


2012. aug. 20. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem ettél vmi olyat, ami megzavarhatta?
2012. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam, de nem hiszem. Bár lehet, hogy tejet kevesebbet kéne innom? Vagy egyáltalán nem? Mostanában nagyon kívánom a tejet meg a kakaót, de minden nap iszom, eddig nem volt gond belőle...
2012. aug. 20. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:

A tejtől fájhat a pocakja! Figyelj arra, hogy napi max fél litert igyál, de ha nem bírja a Kicsi, akkor egy ideig teljesen hanyagold! nem lesz könnyű, én is nagy tejfan vagyok, tudom miről kell lemondanod, de a Babád érdekében mindent!

És figyelj arra, hogy ne etesd túl gyakran. 100ml rengeteg egy ilyen kicsinek. Próbáld az etetések között húzni az időt, hogy a pocakja kicsit ki tudjon ürülni, ne legyen folyamatosan tele. A legjobb, ha 2,5-3 óránként rakod cicire. Szerintem egyébként a pocakja fáj, ezért feszíti magát, sír, nyöszörög. Segíts neki, simogasd az óramutató járásával megegyezően a pocakját körbe körbe.

2012. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyatejes baba hígat kakil mint a fos, és fehér darabkák vannak benne.

Napi 8 kaki is normális!

Lányom is igény szerint szopizott, meleg van, nemi ez az étel, ital!

Minden egyes szopi közben, vagy utánna kakilt!

Napi 6-8 kakis pelenka volt, és 2x minimum a nyakáig olyan lett, ahogy kifolyt!

Amíg el nem kezdtük a hozzátáplálást, ilyen híg volt a kaki!

Ha sír, szoptasd meg, éhes vagy szomjas!

A kaki miatt ne aggódj, nem hasmenés, ez normális anyatejes babánál!

Nálunk volt hogy habosat kakilt, akkor. Espumisant, vagy infakolt adtam nemi, patikában recept nélkül lehet babáknak valót kapni!

Lehet be van gázosodva, fáj a hasa, azért is sír!

2012. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Na igen. Ezért is vagyok kicsit görcsös a szopi terén: van, aki azt mondja, 3 óránként egyen, de minimum 2 óra teljen el, hogy a pocakja pihenni tudjon. Van aki az igény szerinti szoptatás híve, akár napi 10-20-szor is lehetne cicire tenni (a védőnőm is ezt mondta).

Második baba, de a fiamnál is ugyanígy ráparáztam a szoptatásra, sosem volt nekem elég a tejem (bár havi egy kilót hízott mindig, szóval ő nem panaszkodott, csak az én mániám volt ezen idegeskedni).

Most a lányomnál is ez van. Én is a 3 órás etetés híve vagyok, de most tényleg kipróbáltam az igény szerintit is, mert megint nem vagyok megelégedve a tej mennyiségével....


Simogattam a pocakját, csak még a köldökcsonk miatt nem merem úgy annyira... nem ért sokat. Úgy sajnáltam, mert a fiammal ellentétben ő csendes baba, nyöszörög inkább, mint sír (remélem így is marad) de most olyan keserves sírásban tört ki, húzogatta a lábait is, ezért is gondoltam, hogy a pocakja. De a kezét is állandóan a szájába tömte, és oldalra fordította állandóan a fejét, hogy szopizni akar....

Most még mindig alszik azóta is, úgyhogy remélem, hogy elmúlt, ami miatt sírdogált...

2012. aug. 20. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok! Infacolt vagy Espumisant csak 1 hónapos kortól lehet adni babáknak, de ezt biztosan tudod, hiszen gyakorlott anyuka vagy!

Nálam nem vált be az igény szerinti szoptatás. Ugyan az volt a Lányom problémája, mint most a Tiédnek. Állandóan tele volt a pocakja, és állandóan szopizni akart ennek ellenére, úgyhogy az első 8 hétben volt, hogy félóránként raktam cicire és volt, hogy másfél-2 órát cicizett egyvégtében és utána fél óra múlva újra tátogott, újra kapta a cicit. Eredmény: óriási vigasztalhatatlan sírások, no alvás napközben, csak max cicin szundikálás. 2 hónaposan elvittük egy öreg róka dokinénihez, aki javasolta, hogy 3 óránkénti szoptatással próbálkozzunk, mert nem tud pihenni a Kicsi hasa, ezért kínlódik. Megfogadtuk a tanácsát és nálunk bevált! Sokan elítélnek, meg lepontoznak emiatt, de nálunk ez vált be!

2012. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok tejet es tejtermeket fogyasztassz? Ha igen, csokkentsd le, ha javulnak a tunetek, akkor elkepzelheto, hogy nem birja a tejfeherjet, ami az anyatejen at hozza is eljut. Nem ijesztgetni akarlak, de ez is lehet egy magyarazat.
2012. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tej a legtöbb babánál tiltólistás! Hagyd el és javulni fog a helyzet!
2012. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor leszokok a kakaóról :o( Egyébként nem ittam olyan nagyon sokat, főleg magamhoz képest, mert a sima tejet nem is szeretem igazán, csak most valahogy kívánom... de akkor veszek zabtejet, vagy rizstejet. Bár annak nem olyan íze van....
2012. aug. 20. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor adj enni a babádnak, mikor kéri. Ezt nem lehet beszabályozni, Ő érzi mikor éhes, és annyit fog enni, amire szüksége van. Egy pici babát nem lehet túl etetni.. Szerintem nem sok az 1 dl tej egy ilyen pici babának! Végül is a tejjel nem csak az éhségét, hanem a szomját is oltja! És ha nem adsz Neki enni mikor kér, attól is fájhat a hasa. Ilyen korban még szinte mindig van kaka a pelusban, de ez nem hasmenés. Sőt, a klinikán rendszerint minden este bejöttek, és kérdezték, hogy hány széklet volt, mert ha 4-5 volt naponta, az jó volt, de ha kevesebb, akkor azt mondták, hogy szorulása van.. (Ilyen kicsinél én sem tudtam, hogy ilyen van egyáltalán.) De hála Istennek nálunk nem volt ilyen gond.

Viszont mikor hazajöttünk, itthon ettem madártejet, és utána a Manókámon piros pöttyök jelentek meg. A doktornő mondta is, hogy a tejtől van (mármint a madártejtől amit megettem) pedig én is csak szoptattam a Babámat. Lehet Nálatok meg nem kiütés, hanem ilyen hasfájás formájában jön elő a tejre való érzékenysége..

2012. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!