Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok adni valami tippet...

Tudnátok adni valami tippet hogy mit kezdjek kistestű kutya szőrével ha elkezd mászni a babám?

Figyelt kérdés

Van két csivavánk,rövid szőrűek de borzalmasan hullik a szőrük..nagyon szeretjük őket,már 6éve velünk vannak..de iszonyatosan zavar,,arról nem beszélve hogy semmi kedvem a gyereket óránként öltöztetni!

Még csak 3,5hónapos.

Esetleg veszek szivacs szőnyeget,hogy azon csúszon másszon,bár így a nappaliba be lesz korlátozva teljesen,máshova nem nagyon mehet majd..szerencsére mindenhol kő van,így egy nap 100x feltudok mosni is,söpörni.

Arra gondoltam még ilyen meleg van addig levágatom a szőrüket amennyire csak lehet hogy megszokják télire is.

De ettől függetlenűl imádom őket,olyanok mintha a gyerekeim lennének ők is.

Köszi a további ötleteket!


2012. aug. 21. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy átmeneti időszak, amíg a gyerek a földön kúszik-mászik. Takarítással, óvatossággal azért megelőzhetők a nagyobb nehézségek.

A kutyusokhoz vehetsz Furminátort. A neve béna, de a szőr nagyon nagy részét kiszedi a kutyusból, és a hulló szőrnek nyoma sincs. :)

A gyereked úgysem fog sokáig megmaradni a szőnyegen, úgyhogy biztos fog szőrrel találkozni. Naponta söprögess, moss fel, amíg a babád többet kúszik-mászik, mint megy. Utána, ha nagyobb lesz és már járni fog, nem lesz olyan nagy gond.

2012. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Adj vitamint a kutyusoknak, nyirasd rövidre a szörüket es fürdesd öket hetente. Porszivozz naponta, es lehet venni olyan gumi kefe felet, direkt rövid szörzethez.

Nekünk bernathegyink meg spanielünk volt anno. Bevalt ugan ez meg a nemet juhinknal is.

A vitaminnal viszont ovatosan. Szamits ra hogy ha nem mozogjak ki akkor hiperaktivak lesznek. :-)

2012. aug. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Off: Bocsi, de nem lehet egy kutyát hetente fürdetni, mert bőrbetegsége lesz tőle, kiszáradhat a bőre és csak még jobban hullik tőle a szőre. Elég havonta egyszer megfürdetni, sőt ennél többször nem is szabad.

On: Max még annyit tehetsz, hogy hetente alaposan kikeféled a bundájukat, hogy a lazán tartó szőrszálakat is eltávolítsd.

2012. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Médea pont ezt akartam írni, hogy semmiképpen nem szabad hetente fürdetni egy kutyát.:)


Másrészt a Furminátorról én is csak jót hallottam, úgyhogy lehet érdemes lenne kipróbálni. Csak ne vateráról szerezd be, mert onnan sok rosszat hallottam vissza róla, mert sokkal gyengébb minőségűek. Ha azzal hetente átkeféled a kutyusokat, akkor biztos minimálisra csökken a kihullott szőrszálak száma.

2012. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. El irtam bocs, nem hetente hanem havonta. De amint latom masok mar kijavitottak. :-)
2012. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!