Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba aki nem beteg...

Van olyan baba aki nem beteg folyton a bölcsi miatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos lesz amikor elkezdi a bölcsit de már most félek, hogy ő is olyan lesz mint az ismerős babák többsége, hogy 1 hét bölcsi, 1 hét otthon betegen. Ez mindenkinék így megy? Hogy tud így dolgozni menni akinek nincs segítsége? Vagy hogy működik ez??

2012. aug. 22. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

A lányom 22 hónaposan kezdte a bölcsit, 1-szer volt mandulagyulladása, ami miatt 1 hétig otthon volt, ezen kívül néha nátha, vagy kötőhártyagyulladása volt, de az sem gyakran. Az oviban eddig 3 év alatt 5 napot hiányzott betegség miatt.

Szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy minden gyerek folyamatosan beteg, ha közösségbe kerül.

2012. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Hát sajnos a legtöbb esetben ez így megy... Az én kisfiam 20 hónaposan januárban kezdte a bölcsit. Az elején a beszoktatás első hete sima volt, azt apával csinálta végig(én dolgoztam, apa volt szabin)... A második hetet velem csinálta (én voltam szabin, apa dolgozott), de pénteken már nem tudtunk menni, mert reggelre lázas lett. Már tök jól beszokott a 9 nap alatt erre beteg lett. 2 hetet volt után otthon a nagymamával... aztán megint bölcsi... 1 hetet volt és megint beteg lett... megint jött a nagymama Debrecenből, Pestre... Az első három hónapot úgy járta hogy a 3 hónapból másfelet betegen volt otthon. Nagyon nehéz időszak volt... Utána elindult egy folyamat és volt, hogy 1 hónapot is járt zsinórba és nem volt beteg. Ezen az időszakon túl kell esni... Mondjuk mi télen kezdtük az is szerepet játszhatott benne. Nekünk még szerencsénk volt mert nagyon megszerette a bölcsit, imád menni, de akinek a gyereke utálja és egész nap csak sír ott, az még könnyebben beteg lesz... ha nincs segítséged az nagyon nagy baj... akkor táppénzre tudsz menni, de tudom azt se lehet... A mi munkahelyünkön sem nézik jó szemmel... Én is ha csak lehet nagymamát fogok be... De akinek az is dolgozik még annak a helyzete kilátástalan... Nem tudok mit javasolni, ha semmilyen segítséged sincs akkor apának és neked felváltva kell majd táppénzre mennetek...

2012. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi márciusban kezdtük a bölcsit. Első 3 hónapban kb. havi 1-1 hetet volt beteg átlagosan. Azt mondta a gondozónő, hogy ez jó arány, mert van, aki sokkal többet beteg, ugyanakkor van, aki mg sosem. Meg van, akit betegen is bevisznek, jó persze nem halálos betegen, de ahhoz épp elég, hogy másokat megfertőzzön. Nálunk csak a lázas gyerekeket küldhetik haza.

Nálunk van nyugdíjas nagyi, aki be tud ugrani, ha kell, akinél nincs ismerőseimnél, ott bébiszitter van, ami persze nem 2 fillér.

2012. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a most 21 hónapos lányommal 1 hónapja kezdtük a bölcsit (februárban), és eddig nem volt beteg. megelőzésképpen Bonolact Pro- Kid granulátumot adtam neki.
2013. márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!