Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti, hogy viselitek ha beteg a...

Ti, hogy viselitek ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert én teljesen ki vagyok borulva.2 éves lesz már a fiam,tegnap kiderült,hogy mandulagyulladása van.Kikészülök tőle,hogy beteg és nem igazán tudok rajta segíteni.Szegényem egész nap nyöszörög,én meg vele sírok...nem bírom..

2012. jún. 15. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen. :( Majd hozzászoksz, mert lesz még beteg. Az első mandulagyulladás nálunk is sírós volt, aztán jött a többi betegség, és megtanultam helyén kezelni a dolgot.
2012. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor először volt beteg (szintén mandulagyulladással), akkor azt nehezen viseltem, nagyon aggódtam.

De aztán többször is beteg lett már azóta (ő is két éves), és megedződtem. Persze aggódok most is, de neki a betegségben is egy erős anyukára van szüksége, úgyhogy nem kell sírnod, erős a kis szervezetük, meggyógyulnak és nem is fognak emlékezni rá! Ez egy szülőnek nehezebb, mint a gyereknek.

Addig pedig légy hálás a sorsnak, hogy csak néha beteg, és nem hónapokat ülsz a kórházi ágyánál!

2012. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek.Én is azt hittem már hozzászoktam,mert 1 éves kora előtt volt párszor fülgyulladása,de ez a mandula még új,és totál kikészíti szegényt.Aludni sem tud nagyon,mert köhögnie kell,nappal is csak nyüglődik.Bár láza már nincs,de mégis kivan..én is.
2012. jún. 15. 14:01
 4/10 anonim ***** válasza:
adj hálát az istennek, hogy otthon vagytok!!! Mi mandulagyulladással másfél hétig kórházban ültünk, egyéves volt, felülfertőződött. Belebetegedtem szó szerint. HA itthon beteg, lefektetem, mesélünk, mellébújok, ápolgatom. A kórház szörnyű volt.
2012. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy éreztem az első betegségeknél, hogy a világ alapjaiban rendül meg körülöttem, mindennek vége, és soha nem lesz újra mosolygós, egészséges a kislányom. Aztán szép lassan hozzá edződik az ember, mert való igaz, hogy nekünk kell erősnek lenni, erre van szükségük. Arra is rájöttem, hogy a gyerekek sok esetben fegyelmezettebben viselik a betegséget, mint némely felnőtt...

Addig örülj, amíg nem ismerkedtek meg hányás-hasmenés vírussal... Azt sosem felejtem el, amikor az ovis lányom egyszerre hányt, ment a hasa, mostam a bugyikat, fertőtlenítettem a vödröt, és úgy legyengült, hogy már az ágyból sem tudott felkelni. Az borzasztó volt, de 24 óra alatt átment rajta, 2 nap múlva semmi baja nem volt. Most 17 hónapos a kisfiam, ő még előtte van ezeknek, most volt először lázas is, de már egyáltalán nem pánikolok, szinte rutinosan rendezem a dolgokat. Persze, hogy a szívem szakad meg, ha fájdalmat látok az arcán, de tudom, hogy mit kell tennem, és látom, hogy jobban van, bújik és mosolyog újra. Sok erőt és kitartást neked is! Gyors gyógyulást a kisfiúnak!!!

2012. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak egy első babás,kezdő anyuka vagyok egy közel 7 hós kisfiúval,de ha beteg akkor én abba félig belehalok:(

Tudom nem szabadna,de még nem kezelem túl jól ezeket a dolgokat.

Halálra aggódom magam olyankor annyira féltem.

Koraszülött is volt,kórházba is voltam már vele,szóval én bármit el tudok viselni,de ha beteg azt nem...

2012. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok ismét. Az én kisfiam is koraszülött volt, alig több, mint egy kilóval született, 3 hónappal hamarabb a vártnál! Nem kezdek el mesélni, nem sorolom a betegségeket, műtétet, a becsövezett picuri kisfiam látványát... :((((

Tehát tudom, miről beszélek, kedves sorstársam, előző hozzászóló: hozzá fog edződni mindenki a náthákhoz, a lázhoz, a hasmenéshez, és a torokgyulladáshoz is. Nem akarom elbagatellizálni, de higyjétek el, az anyai szív olyan erős, hogy mindent kibír...

2012. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a válaszaitokat!Jó volt olvasni most,ugyanis:amit nem írtam a kérdésemben,hogy kettő fiam van,ikrek.A kérdést a nagyobbik miatt írtam ki.Ő mára már jobban van kicsit,viszont most a kissebbik lett beteg!jó pár napja nem alszom..úgyhogy mégegyszer nagyon hálás vagyok soraitokért!
2012. jún. 16. 14:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor minden tiszteletem a tiéd! Ikerbabákkal, akik felváltva betegek... kitartást neked, és gyors gyógyulást a piciknek! Mindig hősök voltak a szememben az ikres anyukák, én nem tudom, hogyan boldogulnék... :)) Legyél nagyon büszke rájuk!

A korababás anyuka

2012. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia!Nagyon köszi neked,Utolsó Válaszoló!Képzelem milyen lehetett neked a korasszülött babával.Bár nekem az ikrek nem voltak azok,de nemrég szült egy barátnőm is 33.hétre,úgyhogy tudom,szörnyű lehetett.De a lényeg,hogy túl vagy rajta és nincs semmi baj!mégegyszer köszönöm,üdv
2012. jún. 17. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!