Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket mennyire köt le 8...

Titeket mennyire köt le 8 hónapos babátok? Tudtok tőle tenni-venni a lakásban, főzni, wc-re menni?

Figyelt kérdés
Az én fiam 8 hónaposan ül, mászik, áll, és a napközbeni 2x fél órás alváson kívül állandóan mozgásban van, szinte végig mellette kell lenni, hogy ne üsse meg nagyon magát. Ha kimegyek a wc-re egyből nyafog és keresi anyát. Lassan már oda is magammal viszem, képtelenség magára hagyni. A ti babátok milyen? Elvan magában is egy kicsit?

2012. aug. 22. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem még nem kúszik a 8 hósom, csak gurul mindenfelé a lakásban, ezért figyelni kell végig, mert be tud szorulni a feje, stb. egyébként van hogy jól elvan magában. a háztartás épp úszik, de múlt héten tegnapig dolgoztam is, napi 4 órát otthon... megpróbálom bepótolni ma :) kíváncsi vagyok!
2012. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont 8 hónapos kortól lett könnyebb vele, mert kúszott utánam mindenhová, nem csak ordított, ha nem látott. Addig kipakolta az összes konyhai fiókot és azzal játszott, míg főztem. Talán 2 éves volt, mire leszokott a közös vécézésről, engem nem zavart, örültem, hogy láttam, mit csinál.
2012. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Enyém kúszik egyenlőre. Sokkal jobban elvan, mint pár hónapja. Ami gond az, hogy állandóan kergeti a kutyát, az pedig mentené az irháját, én pedig a kettő között lavírozom.. A másik az, hogy mindig megtalálja azt a két helyet a lakásban, amit nem szabad pakolnia.. erre figyelnem kell és barikádot építeni elé. Konkrétan az egész lakásom úszik, mióta kúszni tud a baba. Nyitogatja az ajtókat, húzogatja és kipakolja a fiókot. Időnként pedig hiszti van, hogy vegyem fel, mert elfáradt. Főzni akkor tudok, ha alszik, vagy ha hétvégén addig vigyáz rá az apja. Takarítást, teregetést meg tudom csinálni, mert az leköti, "segít". Nyafogást most kezdte pár napja, azóta nem veheti ölbe idegen, csak ha már megbarátkoztak. A WC-ről is beszélnem kell hozzá.

Ami hasznos volt az az, hogy a játszón leterítek neki egy pokrócot és ott jól elfárad, a többi gyerek elfárasztja. Az esti elalvás pár perc alatt megy a saját helyén..:)

2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak pörög, és hátrafelé kúszik. Ez arra elég, hogy be tudjon csúszni az asztal alá, meg minden olyan helyre, ahol elakad, és nem tud továbbmenni. Ilyenkor aztán jön a sírás. Hosszabb ideig tartó házimunkának, komolyabb főzésnek neki sem állok, mert nem lehet úgy csinálni valamit, hogy hússzor félbe kell hagynom, kezet kell mosnom, stb. Elég nehéz így. Igyekszem azt az időt kihasználni a házimunkára, amikor apa is itthon van, vagy anyukám eljön, és foglalkozik a picivel. Van azért néha egy-egy fél óra, amikor elvan magában, és látszólag nem igényli a társaságomat, de azért a látóhatáron belül kell lennem, vagy hallania kell, hogy a lakásban vagyok.
2012. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!