Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos, és nem tudom...

14 hónapos, és nem tudom magamról "levakarni", mi ez?

Figyelt kérdés
Önálló kisfiú alapjáraton, de kb 2 hete nem tud elengedni, nem tudok tőle lelépni még a vécére sem, mert sír, mutogat, hogy vegyem ölbe, csak ott jó neki. Ha nálam eleget volt akkor sírva könyörgi át magát az apja ölébe. Nem értem mi történt vele. Mi történhetett? Fogzik...de nem hiném, hogy van összefüggés.
2012. aug. 22. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
szeparációs szorongás
2012. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
anyás:) Az új neve szeparációs szorongás:)
2012. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen...elég új név. Találkoztam már vele a 14 hónap alatt bár nem olvastam róla semmit,mert valahogy anyám sem emlegette, hogy "bezzeg amikor szeparációs szorongtál kislányom akkor hogyan viselkedtél".

De van ilyen...vagyis van neve. Olvasgattam, hát lehet hogy ez a baja. Mondjuk nem is tudom mit gondoltam, hogy ki-rtam a kérdést...valaki esetleg idejön elolvassa és megmondja a tutit :-))) Mondjuk örülök minden hasonló esetnek ha megosztanátok, mikor múlik, ki hogy kezelte, meglehet hogy az éjjelek is ezért lettek szakaszosak? Sokszor ébred, van hogy 30 percenként is. Én eddig a fogára gondoltam, de ez a nappali viselkedés már nem lehet a foga miatt.

2012. aug. 22. 15:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Kislányom ugyanennyi idős, és ugyanez van nálunk is! Én már megszoktam.... Jön velem a wc-re, zuhanyozni, mosást bepakolni, enni teregetni szóval mindenhová hívom és így legalább már nem kéredzkedik ölbe. Nem tudsz sajnos mást csinálni csak megszokni! Vannak erősebb és gyengébb hullámok! Mondjuk nekem éjjel nem szokott felkelni.....! Mondjuk hazudok mert amikor egy hónappal ezelőtt kezdődött akkor megébredt de max egyszer. olyankor bementem kivettem két puszi egy szoros ölelés és tettem vissza bekómálva! ha nem fogod fel nagy problémaként hidd el nem lesz az. :)
2012. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ááá..nem problémaként élem meg, csak tanácstalan vagyok. Mást én sem tudok tenni mint húznivonni magammal, vagy néha bőgni hagyni, ugyanis nálunk nincs a fürdőbe bemenetel csak fürdéskor, mert előszeretettel rámol, és csapkod...rongál, és nem tudok pisilni sem ha kapkodnom kell folyton a gyerek keze után, ilyenkor kint hagyom, na olyankor szakad le az ég:-) De csak pár pillanatig, ha kiszólok, akkor minden oké, néha odajön üti az ajtót néha meg rám se bagózik.

Viszont mostanában erre is rászokott,hgy ébredések után még rajtam de csakis rajtam ejtőzik 10-20 percet. Cumikázik, pislog, pihen...ha ez kimarad mérges lesz.

2012. aug. 22. 17:35
 6/10 A kérdező kommentje:
De ezekszerint nem kell erre berendezkedni, mert ez is elmúlik...előbb utóbb?
2012. aug. 22. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
El, és rögtön utána jön is a dackorszak, de az is elmúlik majd a kamaszkorral :) az meg majd a felnôttkorral. csak addig kell kibírni :)
2012. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13 és fél hónaposom ugyanezt csinálja. Jön a foga, olyankor mindig úgy bújik, mintha a bőröm alá akarna mászni.
2012. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 17 hónaposan kezdte ugyanezt a fiam, most 20 hós lesz, hát még tart... talán kezd csillapodni, már vannak könnyebb napok.

A lányomnál anno semmi ilyesmit nem tapasztaltunk. Én meg azt nem értem, mi a különbség?

2012. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is a foga miatt hittem, hogy azért ilyen amilyen, mert ő is hajlamosabb olyankor az ölben levésre, vagy a bújásra, de amit most művel az nem "általános" bőgés, vagy ölbe kéretzkedés, hanem extrán műveli. Mindenesetre várom, hogy kibújjon ez a fog, és aztán megnézem hogyan viselkedik.

Igen tudom, hogy jön majd még 'ilyen korszak olyan korszak', nincs is ezzel bajom. (bár néha de jó volna egy könyv amiben minden lépésről lépésre le van írva:-))) Mivel a dact, akaratot, tinikort tudom (fogom tudni) azonosítani. De ezt a mostanit nem tudom hova tenni.

2012. aug. 23. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!