Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy a fenébe tudnám levakarni...

Hogy a fenébe tudnám levakarni magamról a kéregetőket?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, és egész egyszerűen elegem van abból, hogy mindig, ismétlem MINDIG megtalálnak, és odajönnek hozzám kéregetni pénzt. Amikor éppen sétálok valahova semmi baj nincs, mert megállás nélkül megyek tovább, hiszen 1000 méterről felismerem az "elveszett a pénztárcám, nincs pénzem buszjegyre" fiatalokat, de amikor várok a villamosra, akkor nem tudok elsétálni...Annyira idegesit, hogy még én érzem magam kinosan, ha nem tudok segiteni.

Általában milyen emberekhez szoktak odamenni a kéregetők?

Mit mondjak nekik??Eddig mindig azt mondtam, hogy nincs nálam apró, de akkor nem hagynak békén és elkezdik mondogatni, hogy váltsam fel..


2011. okt. 24. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Kifogást keresni hülyeség. (Nincs apróm..)


Én egyszerűen határozottan azt mondom, hogy "sajnálom, most nem". És arrébb állok. Ez általában hat, csak egész ritkán köti tovább az ebet a karóhoz.

2011. okt. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi vagy te jótékonysági intézmény?


Nem!


Hát akkor?!

Menjenek a francba és dolgozzanak meg a pénzért!


Én azt mondanám: Rossz embert választottál kedvesem. Én sem sz@rom a pénzt hogy csak úgy potyogna.

2011. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
(Igazán nem értem, mi a fenének kell még megalázni ezeket a szerencsétleneket. Egyszerűen, de udvariasan is lehet nemet mondani, megértik.)
2011. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt úgy, hogy idegen nyelven szólaltam meg és adtam a hülyét, hogy nem értem, mit akar....Sajnos többnyire ez sem vált be.Én sajnálom őket és adnék szívesen, de nekem sincs annyi, hogy megtegyem.Kicsit félek is, hogy a végén kikapja a kezemből a tárcám vagy a táskámat.
2011. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Palm, a kis szent...

Megalázzák ők saját magukat a kéregetéssel. Milyen emberségről beszélünk, mikor keze-lába megvan, egészséges, dolgozhatna, de inkább másokon élősködnek? Jóhogy nem kérsz bocsánatot tőlük, amiért nem adsz a saját pénzedből mindenkinek.


Kérdező, ajánlom a férjem módszerét: nem hagyja nekik végigmondani, amint megszólítják, rávágja, hogy NEM, nyugodtan, de határozettan, majd elfordul. Ettől megdöbbennek, mert ugye még végig sem mondták a hazugságot (negyven éhező gyerek, halálos betegség, miegymás) még el sem jutottak a kéregetésig, de már el lettek utasítva.

2011. okt. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok szent. Csak mindennap eljövök egy jótékonysági szervezet ételosztása mellett munkába jövet, és napról napra hosszabb a sor. Nem tudom, miért kerültek ilyen nyomorult helyzetbe, nem tudom, az ő hibájuk-e vagy sem. De ettől még nincs jogom ahhoz, hogy megalázzam. Ahhoz van, hogy eldöntsem, adok-e neki bármit is, és ezt normálisan közöljem.


Tudod, ezt megtenni éppoly egyszerű, mint ahogy reflexből megmondod a pontos időt, ha megkérdi valaki az utcán. Akkor se mondja normális ember, hogy "vegyé' órát bazz, ha tudni akarod". Csakhogy ezek a szerencsétlenek remekül alkalmasak arra, hogy frusztrált emberek nyugodtan és lelkiismeret-furdalás nélkül gyűlölködhessenek és belerúghassanak valakibe.

2011. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

"Milyen emberségről beszélünk, mikor keze-lába megvan, egészséges, dolgozhatna, de inkább másokon élősködnek?"


Hallottál már a munkanélküliségről?Tudnál nekik biztosítani munkahelyet??

Hát, az is biztos, hogy az emberség mintaképe nem te vagy.

2011. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az idegen nyelven megszólalást én is próbáltam már (gondolván, hogy ha válaszolni tud, akkor adok is neki egy kis pénzt), de sajnos nálam se vált be.

Az arrogáns rakottszoknyás asszonyság elkezdte a nemzetközi jelet mutogatni, miközben mondogatta, hogy "MÁNI, MÁNI!" :)

2011. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, Kérdező. Engem is ki szoktak pécézni, volt, hogy egy nap négyszer, ekkor meg is jegyeztem a négyes számúnak, hogy maga a negyedik jelentkező nálam a mai napon!

Én általában úgy intézem el, hogy megrázom a fejem és nemet mondok, majd odébb állok. De van, hogy süketet játszva húzok el a közeléből.

Az idegen nyelven való megszólalás nekem sem jött be, az illető nem hitte el.

Legjobb, ha határozottan / de nem gorombán /lép fel az ember.

Én sem szeretem, hogy pénzt kunyerálnak tőlem. Az a pénz az enyém, megdolgoztam érte. Ha adni akarok belőle, a szeretteimnek adok nem olyanoknak, akik általában piára vagy cigire költik. Én is éppen hogy kijövök a keresetemből, egyetlen nap alatt szét tudnám osztani a városban az egész havit. Úgyhogy, Kérdező, nem kell ezért szégyenlened magad. Neked is gondolom, szükséged van a pénzedre.

Ha adakozni akarok, akkor az adóm egy százalékát ajánlom fel, illetve a megunt ruhaneműinket odaadom a Vöröskeresztnek.

2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ava87 ***** válasza:
100%
Én meg szoktam mondani, hogy "Ne haragudjon uram, de nem hordok magammal készpénzt." Mondjuk ez esetemben igaz is, nagyon ritka, hogy nálam készpénz lenne, mert mindenhol kártyáról fizetek. Maximum 10-20 forintok vannak nálam, azt oda szoktam adni, ha valaki normálisan kéri, de ha már az sincs, akkor nem tudok mit tenni.
2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!