Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemők bőrgombáját mivel...

Csecsemők bőrgombáját mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem érem el az orvost, jól jönne pár tanács!
2012. aug. 23. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányomnak kamillával kellett lemosni a fertőzött területet (patikai kamillát főztem, leszűrtem, vattapamaccsal lemostam a lányom bőrét).

De ez csak egy dolog, amit a doki mondott.

Bőrgyógyász megvizsgálta, felírt egy patikai kevert krémet, és azzal kellett kezelni, kifejezetten annak a gombának megfelelő krémmel.

Otthoni praktikák bőrgomba ellen sokszor csak rosszabbat tesznek, úgyhogy azért ne vesd bele magad a sok próbálkozásba. Várd meg míg doki mond majd valamit.

2012. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kamillával akkor megpróbálkozunk, este pedig viszem a dokihoz.
2012. aug. 23. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a pelus alatt a fenekén volt gombás a bőre, mikor ránézett az oltáskor a doki egyből mondta hogy ez gomba, én azt hittem addig pelenkakiütés (nagyon hasonló volt).

Csak annyit mondott kenjük Canestennel, ez recept nélkül kapható és kb. 2 hét után el is múlt, azóta sem volt gombája.

2012. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül kiderült, hogy nem gomba, hanem allergia. Szerencsre már gyógyul neki :)
2012. aug. 25. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!