Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapos a babám! Azt mondják,...

1hónapos a babám! Azt mondják, fél óránál ne szoptassam tovább! Mi az a mennyiség amit szopiznia kell, és mi van ha éhes marad, mivel nem vette magához a kellö mennyiséget!? Van tejem, és ráaludni sem engedem a cicire!

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 21:23
 1/10 A kérdező kommentje:
ja,kb egy szopinál 130at eszik,a napi 600 megvan neki!
2012. aug. 23. 21:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Kisfiam volt hogy 1 órát is szopizott, közben szunyókáltunk is:-) Nem kell ezzel foglalkozni, nem gond ha lassabban eszik. Ez nem lóverseny. A mennyiség meg teljesen jó. Addig szoptasd, amíg ő akar, ne az órát nézd.
2012. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Így van, ne nézd az időt! Amíg jól esik neki,addig egyen, ne maradjon éhes!!! Üdv, 3fiús anyuka.
2012. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idősen kb 1 órán át szopott, mire tele lett a pocija, és még néha el is aludt közben. Ezt bízd a kicsire, ő tudja a legjobban mennyi idő kell neki.
2012. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eleinte nálunk is sok idő volt a szopizás, volt egy óra, az biztos. Aztán fokozatosan megerősödött, egyre intenzívebb lett az evése, és egyre csökkent az idő. Már nem emlékszem, hogy mikor ment fél óra alá, szerintem lehetett 2-3 hónapos.

A véleményekkel nem kell minden esetben foglalkozni, minden gyerek más és más. Inkább tartson 1 órát, és lakjon jól, mint fél óra szopi után hozzátáplálásra legyen szükség.

2012. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
így van, ahogy előttem írják! Ne nézd az időt, ilyen kicsi babának a cicid a "minden": étkezés, élvezet, melegség, puhaság, nyugalom, "anyával egyek vagyunk". Ettől ne foszd meg , és nincs olyan mennyiség, hogy "KELL". Van hogy egyik szopinál többet, aztán kevesebbet szopizik.
2012. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az egyes szopások hosszúsága nagyon eltérő lehet újszülött-korban. Általában ilyenkor még a hosszabb szopások jellem­zőek. A kisbaba számára még nem nagyon létezik más a világból anyán és anya mel­lén kívül, teljes valójában bele tud vonód­ni a szopásba. Akár az is normális lehet, ha egy-egy szopás kisebb megszakítások­kal egy-másfél órán keresztül tart.


Amikorra a kisbaba eléri a három-négy hónapos kort, az idegrendszere hatalmas fejlődésen megy keresztül. Hatékonyabbá válik az ingerfeldolgozó képessége, ezáltal aktívabban képes kapcsolatot teremteni a környezetével. Elkezdi fölfedezni a saját testét és a világot maga körül.


E nagy változások következtében természetes, hogy a viselkedése, és így a szopási szokásai is vál­toznak. A szopási idő többnyire drasztikusan lerövidül, akár néhány percre korlátozódik. A kis­baba figyelme erősen terelhetővé válik: ha szokatlan hangot hall, vagy valaki belép a szobába, elen­gedi a mellet és körülnéz."

"A szoptatások korlátozása akár számban, akár idő­ben gátolhatja a tejtermelés mechanizmusainak működését. Ha a kisbaba igény szerint szophat, megfelelő mennyiségű visszajelzést tud adni a mellnek az igényelt tej mennyiségét illetően. Ha csak bizonyos időközönként kerül mellre, akkor nem biztos, hogy a tejtermelés követni tudja az igényeit. Az ún. növekedési ugrások idején ez különösen kritikus lehet."

"Mi a jele annak, hogy a gyermek elég táplálékhoz jut?

...

*Korlátozás nélkül szopik, és csak anyatejet kap.

..."

"Nem kell korlátoznunk a szopás idejét, ha babánk jó helyzetben és helyesen szopik. Hagyjuk azon a mellünkön, amelyikből elkezdett szopni, amíg magától abba nem hagyja a szopást. Lehet, hogy elengedi a mellet, lehet, hogy elalszik rajta. Ekkor kínáljuk neki a másik mellet is. Ha elfogadja jó, de ha nem, úgy is jó. Ha azonban a szopás kezdete után már néhány perccel elalszik, vagy abbahagyja az intenzív szopást, tegyük megint mellre, és buzdítsuk a folytatásra!"

"Az első hetekben szánjunk sok időt a szoptatásra! Ha babánk "nyűgös", próbáljuk szoptatással megnyugtatni. Hiszen születése előtt soha nem érzett éhséget, és újszülöttként még kicsi a gyomra. Mindegy, mikor evett utoljára, nyugodtan megszoptathatjuk újra. A szoptatott babát nem lehet túletetni.

A szoptatás a baba minden igényét kielégíti: testközelséget, megnyugtatást és táplálékot nyújt. Így az első hetek időszaka mindenki számára nyugodtabb és boldogabb lesz.


A gyakori szoptatás megfelelő tejtermelést eredményez. Mivel a tejtermelés a kereslet-kínálat elvén működik, így minél gyakrabban szopik a baba, annál több tej termelődik. A legtöbb újszülött legalább 10-12 alkalommal szopik 24 óra alatt, de természetesen a babák szopási szokásai különbözőek lehetnek."

" Amennyiben hagyjuk, hogy a baba olyan gyakran és olyan hosszan szopizzon, ahogyan ő szeretne, lehetővé tesszük számára, hogy mindig az étvágya szabályozza a tejfogyasztását, és ilyen módon optimálisan fejlődhessen."

...és így tovább:)

Kedves Kérdező, nagyon jól súgja az ösztönöd, hogy kételkedsz a fenti tanácsban, valóban a sikeres szoptatás egyik alapja, hogy az újszülöttet nem korlátozzuk sem gyakoriságban, sem időben a szoptatás során. 3- 4 hónaposan, mikor "kinyílik" a világ felé, úgyis drasztikusan lerövidül a szopási idő, addig pedig a legjobb, ha annyiszor és annyi ideig van mellen, amennyire igénye van.

2012. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de nem érdekel. Milliószor írtam ki hasonló kérdést különböző fórumokon. Babám 1.5, de inkább 2, volt hogy 3 órán keresztül FOLYAMATOSAN a mellemen volt. Azt sem tudtam mi fán terem a szoptatás, így hagytam. De gyűlöltem szoptatni, mert fájt és ugye 2 órán keresztül semmit nem tudtam csinálni. Háromszor hívtam szoptatási tanácsadót, hogy nézze meg, jól van-e mellen. Végre a harmadik alkalommal egy hozzáértő jött, aki kiakadt, hogy egy 2 hónapos baba ne legyen mellen ilyen sokáig. Fél óra max. Utána tegyem be a cumit vagy vonjam el a figyelmét mással, mert csak komfortszopizik. MEgfogadtam a tanácsát, bár nem fél óra, hanem 40-45 perc után vettem le mellről. Utána nagyon jól beálltak a rövid szopik. Nekem is mindenki azt mondta, hogy majd idővel csökken az idő, gyorsabban fog szopni. Nálunk szerintem ez soha nem jött volna el, mert a lányom imád szopizni. Mivel nem szerettem szoptatni, meg állandóan aggódtam a tej mennyisége miatt, így 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást. 8 hónapos korában már csak napi egyzer szopizott, de az sem volt elég egy evésre. Aztán most 1 hete kipróbáltam, hogy mit csinál, ha egy nap többször szoptatom meg. Hát kész volt tőle. Tiszta zizi lett, amikor levettem mellről. Próbáltam cumit beadni neki, de megfogta és jó messzire elhajította és visszafodrult a mellemhez. Na, csak annyit akartam kihozni ebből, hogy ha már az elején úgy csinálom, hogy nem hagyom órákon keresztül a mellemen, akkor talán élveztem is volna a szoptatást és nem kellett volna táppal sem pótolni.
2012. aug. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rövid szopi min. fél órát jelent. Az enyém soha nem végzett 5perc alatt.
2012. aug. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Most a reggeli szopit már úgy csináltuk,hogy 1 cici,és ameddig kell neki!
2012. aug. 24. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!