Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes a babáknak előbb a...

Érdemes a babáknak előbb a tütü, pipi, stb. szavakat megtanítani, az autó, csibe stb. heylett? És pl. hogy piszkos helyett kakás?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy ezeket könnyebben kimondják, de aztán megint lehet magyarázni, hogy annak a dolognak az igazi neve teljesen más, tanulja meg azt. Ha meg a koszos helyett azt mondjuk kakás, ezzel félrevezetjük, és később ezt is lehet magyarázni, hogy az a kaka nem igazi kaka. Mi értelme van?

Mielőtt valaki lehurrogna, elmondom hogy nem provokálni akarok senkit, hanem tényleg érdekel, hogy miért van ez így.


2009. júl. 24. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Semmi értelme a gyereknek elöször hülyeségeket tanitani, és egyáltalán nem könnyebb neki ezeket a szavakat megtanulni.

Nekem mind a négy gyerekem kezdettöl fogva rendesen beszélt, meg mi is velük és két évesen már mindegyik folymatosan mondatokban tudod beszélni.

Egyébként a piszkos és kskás nem ugyanaz és csak rosszat teszel a gyereknek, ha félrevezetö dolgokat kell tanulnia.

2009. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem érdemes, rossz szokás. Nem kell hülyének nézni a gyereket, értelmesen kell vele beszélni. Attól még lehet kedves a hanghordozás.
2009. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én úgy gondolom hogy nem érdemes ilyen szavakat használni még a pici babáknál sem mert annak ellenére hogy picik nem hülyék.Én azt vallom hogy ha minél tisztábban,értelmesebben beszélsz a babákhoz annál értelmesebbek lesznek majd ahogy nőnek.de ez csak az én véleményem!
2009. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ezeket könnyebben kimondja a baba."gyakorolja" a kiejtést! A gyerekek okosabbak,mint gondolnád,nem kell neki magyaráznod semmit. Ő ezt észrevétlenűl meg fogja tanulni. Az én lányom 7 éves.Nagyon édi volt,mikor baba korában gügyögött össze-vissza,mindenfélét. Pl. a vonat,az sihaha tütű volt. Hát nem édes?? Soha nem kellet elmagyaráznom neki,megérti magától.Ahogy nő,egyre csak okosodik:
2009. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha egy gyereknek értelmetlen szavakat mondasz,akkor azt tanulja meg.Később ugyan megtanulja a helyes szavakat is,de nehezebben.Mindig értelmesen kell beszélni egy pici babával is,csak akkor fog rendesen beszélni.Ha olyan szavakat használ,mint tütü,csicsika stb. és a játszótéren vagy az ovodában is így beszél,a többi normálisan beszélő gyerek kifogja nevetni.Tapasztalat.
2009. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

És a macira is azt mondjátok, hogy barnamedve?

Ahogy jön én azt tanítom neki.

Az első is szépen beszélt annó 9 éve, a kicsire sincs semmi előírásom, hogy mit mondjak neki.

De szoktam úgy mondani, pl. csip-csip madárka,ugat a kutyus (és elkezdem utánozni) vau-vau.

2009. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezek a szavak nem hulyesegek. Ettol szep es teljes az anyanyelvunk. Minden kulturaban vannak szavak, amit csak a babak hasznalnak a kezdetekben. Ettol meg megtanulnak "normalisan" beszelni. Sot! Elso ravezetes, h egy targyhoz tobb szo is kapcsolodhat.
2009. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Mi is a valódi szavakat használjuk a már előttem leírt okok miatt. Nekem egyébként sem jön a számra a gügyögés. Tapasztalataim alapján minden baba kreál saját szavakat annak fényében, h' mit könnyebb neki kimondani, de ez csak akkor működik igazán, ha a rendes szót megérti. A szülő is akkor segíti a beszédtanulást, ha a baba saját kifejezését megértve elismétli azt helyesen.
2009. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi sem gügyögünk a gyereknek (arra is rászólok, aki kényeskedve beszél hozzá "pesze" "cija" "iden"), de ha valaki így csinálja, nem bánom. Én nyelvész vagyok és tudva lévő, hogy létezik dajkanyelv, évszázadok óta használják szülők, babák és még mindenki megtanult így is beszélni: zsizsi, csicsijja, hami... de úgy gondolom, hogy ez nem egyenlő a meglévő, nem dajkanyelvi szavak kiforgatásával, selypén, kényesen ejtéséve: "micinájsz".
2009. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!