Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem természetes, hogyha...

Miért nem természetes, hogyha kocsival viszik haza a babát a kórházból, akkor babahordozóval (talán beköthető mózessal) teszik?

Figyelt kérdés

Én ezt komolyan nem értem és nem is bántásként írom,csak kiakadtam,mert rengeteg ilyen kérdés van!Miért nem mindenkinek természetes?Egyáltalán miért merül fel ,hogy esetleg fogja a babát stb.?Ez nem egy felelősségteljes viselkedés szerintem még ha csak kis idő is kocsival!A biztonság a lényeg és nem az,hogy a rendőr megbüntet-e vagy sem?!

Szerintünk is egy kicsit "mély" a babahordó és tettünk a popója alá egy összehajtott kis plédet,de úgyanúgy "szorosan "bekötöttük,eszembe sem jutott más verzió.


Kíváncsi vagyok az őszinte véleményekre,a pontozás engem nem érdekel így nem is fogok pontozgatni.Köszi a választ.


2009. júl. 25. 12:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
szia.utolsó vagyok.hidd el,amikor az első gyerekem szültem,erre még nem volt semmi szabály.ennek utánanéztünk.A mózes csak ajánlott volt.kötelező nem.még alig lehetett kapni.
2009. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon jó kérdés! Én is pont ezen gondolkodtam a minap. Én egy kis törölközőt hajtottam a hordozó aljába míg újszülött volt. És szerintem egyáltalán nem ül a baba, hiszen lehet a hordozón kicsit dönteni és akkor olyan az autóban mintha a hátán feküdne és a lába az égnek áll (máshogy nem tudom megfogalmazni). Így nem terhelődik a gerince.
2009. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, mi 600 m-re lakunk a kórháztól, és pólyában vittem haza a babát. Én inkább a beköthető mózeskosárra szavazok.

Lehet lepontozni, de én csak 3 hónaposan vettem a bébihordozót, autóval addig nem mentünk sehová, és most is csak minimális időt tölt benne. Autósülésnek pedig nem ezt használom, hanem egy komolyabb, jobban beköthető ülést.

És régen nem volt bébihordozó, engem is pólyában vittek haza, mint oly sok embert még rajtunk kívül. Nem hiszem, hogy egy pár napos babának görbe gerinccel kéne ülnie a hordozóban. Inkább a mózeskosár.

2009. júl. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért nem, mert ha valakinek nincs autója, az nem fog még használtan sem megvenni több ezer forintért egy egyszer használható hordozót. Mi például taxival jöttünk haza a kórházból mert sem autónk nem volt, sem pedig olyan ismerős, aki elhozhatott volna minket. Így beletettem a babakocsi mózes részébe és azzal jöttünk haza. Nem volt beköthető. Lehet megkövezni, de én sajnáltam több ezer forintot kiadni egy olyan dologért, amit egyszer használunk csupán.
2009. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
21%

Én vagyok az 1ik aki ilyet kérdezett. És mi közöd hozzá? Nem a te gyereked, ha nem tetszik nem kell elolvasni. Ennyi.

Biztos te mindent nagyon tudsz, mindent jól gondolsz és mindig igazad van mindenben, mert neked ez a természetes.

2009. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Hát tessék! Az utolsó két válasz döbbenet. Sajnos nem értitek a lényeget. A hordozó nem luxuscikk, amit egy alkalomra felesleges megvenni. Ha korházból hazafelé útközben baleset ér akkor a babád tutira súlyosan megsérül. Csak képzeljétek el! Nagy fékezés, ütközés, te a karodban tartod. Vagy úgy magadhoz szorítod, hogy abban sérül meg, vagy kirepül a kezedből, és....

Nem is folytatom!

Egy rögzített hordozóban a legbiztonságosabb a kicsinek. Lehet alá tenni törcsit, vagy kapható egy újszülött párna is erre. Úgy nem hajlik a háta egész úton. Nem kövez meg itt senki senkit, de kérlek ne győzködjetek senkit, hogy ez jó döntés volt!

2009. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó előtti vagyok. Kocsival 3 perc az út a kórháztól hazáig, egy kanyar nincs, egy kereszteződés nincs, forgalom alig. Egy utcában lakok a kórházzal, csak gondoltam novemberben mégse sétálgatok majd vele haza, hanem 3 perc alatt otthon vagyunk kocsival. Nahát de döbbenet. Én sem vagyok hülye, h forgalmas úton gyerekülés nélkül viszem a gyereket haza.
2009. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
91%

Számomra teljesen egyértelmű volt, hogy mind a két gyermekemet babahordozóban hoztuk haza és ha mentünk valahova, akkor csakis abban voltak/a kicsi van az autóban.

A nagyoobbiknak sem engedtem meg soha, hogy ne a gyerekülésben , majd ülésmagasítón üljön. Most már egyik sem kell neki, de mindig be kell kötnie magát.

2009. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Szintén egyértelmű volt számomra hogy hordozóban hozzuk haza a babát.De őszintén neked nem teljesen mindegy, miért idegesited magad másokon....?!

ja ahogy látom pontozgat más:)

2009. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
89%

utolsó előtti vagyok

Aki lepontozott, az hozza haza a gyerekét a kórházból a kezében, hátha szerencséje lesz és nem repül ki gyerekkel együtt a szélvédőn

2009. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!