Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mei-tai, csatos vagy sima?

Mei-tai, csatos vagy sima?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyiket vegyem:( Kinek melyik valt be? A ferjemmel nagyon szeretunk hordozni, ujszulott koratol hordozzuk a babankat. Rugalmas kendovel kezdtuk de lassan abban mar nehez az uriemberke 7 kilos popija :D van egy chicco kengurunk is,de nagyon sok rosszat olvastam a kengurukrol, nem merem hasznalni :( szoval a mei-tai nagyon szimpi, de itt szorfolok orak ota a tuderputtonytol kezdve a liliputig..stb es jutok dulore. Talan a ferj jobban kedvelne a csatost de fo a pici kenyelme es biztonsaga! Vajon melyik lenne jo valasztas? Tapasztalatok? Koszonom :)

2012. aug. 26. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Én gremese mei tai-t vagy csatost ajánlanék, azokról nagyon jók a tapasztalatok (mondjuk én mei tai párti vagyok :)). Nézz körül az oldalukon, ott rajta vannak a súlyhatárok is.
2012. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Nekünk is Chicco kengurunk van, rendszeresen használjuk újszülött kora óta. Én ahelyett, hogy bedőltem volna a városi legendáknak, szakértőknél tájékozódtam róla, hogy tényleg olyan káros-e, és kiderült, hogy egyáltalán nem az, ha nem egész napos hordozásra használod, csak mondjuk sétára.

Szerintem használjátok nyugodtan, ha már megvan, mi nagyon szeretjük, kényelmes nekünk és a babának is és nagyon egyszerű a használata.

2012. aug. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem kötős mei tai-om van. NAgyon szeretem én is és a babám is.

Igaz ebben a nagy melegben nem kötöm magamra, mert az senkinek nem lenne jó.


A csattost könnyebb talán felvenni (nem tudom, mert nem próbáltam) viszont a kötős sem bonyolult és ennél nem kell mindig állítani a pántokat ha felváltva hordozzátok a picit.


Én alacsony vagyk 152 cm, de nem "harcolok" a hosszú pántokkal, elsőre sikerült egyedül felkötnöm :)

2012. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem gremese kötős van, de ő gyárt csatosat is.
2012. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Liliputi népmesés van, egyszerűen szerelem volt első hordásra!:)
2012. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Ekkora babának, ha a kendő nagyon nem szimpatikus, akkor mei tait javaslok. Válasszatok kicsi vagy méginkább állítható terpeszűt, hogy ne "spárgázzon" benne a baba.
2012. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Imadjuk a kendot, csak kinottuk :( (rugalmas kendo). Nezegetem folyamatosan, azt hiszem a sima mei tai-t vesszuk meg, valahogy szimpibb mint a csatos.
2012. aug. 26. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba? Ha még nem mászik, vagy legalább kúszik, akkor én nem ajánlanám a csatost, mert az kiegyenesíti a baba gerincét, ha jól meghúzzuk, ha pedig nem húzzuk meg rendesen, akkor lötyög a baba.

Viszont ha már kúszik, akkor abból a szempontból jobb a csatos, hogy egyszerűbb használni,és általában az apukák is jobban szeretik, mert nem kell kötözgetni, és sokkal sportosabb kinézetű.


Esetleg félcsatos hordozó? Azt is lehet használni kb. 3 hónapos kortól, viszont sportosabb kinézetű, és nem kell annyira kötni. Pl. Bondolino, LueMai, Storchenwiege félcsatos stb.

2012. aug. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a csatos jött be, ergobaby.
2012. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!