Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka itt, aki...

Van olyan anyuka itt, aki bioboltban vásárolja meg a mosó/mosdó cuccokat? (mosódió, mosószóda, bioöblítők. Stb ) mit gondoltok egy 3 hónaposra biztonságosabb így mosni mint sima mosószerrel?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 09:30
 1/9 A kérdező kommentje:
még sosem vásároltam ilyen termékeket, árban ezek hogy mennek?
2012. aug. 23. 09:32
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp jobb mindenkinek, ha így mosol.

Mosódió: egy csomag a dm-ben 3000 körül van, fél évre elég, színes ruhákhoz használom

Mosószóda: 680 Ft egy kiló a bioboltban, fehér ruhák mosásakor 2 evőkanállal használok, de ezzel is mosok fel.

Szódabikarbóna: a dm-ben olyan 300 körül van fél kiló, a csomagolására Mosószóda van írva, de az szódabikarbóna (nátrium-bikarbonát). Fehér ruhákhoz a mosószóda mellé 2 evőkanál

Nátrium-perkarbonát: ez a leghúzósabb árú, bioboltban 1100 fél kiló, és gyorsan is fogy, mivel az erősen szennyezett ruhákat ebbe áztatom be, 2 evőkanál egy lavór forró vízbe, egy éjszakát hagyom állni, szinte mindent kihoz.

Bioöblítőt nem használok, a mosódióval nem öblítek egyáltalán, nincs mit, a mosószódához pedig ecetet használok.

Árban kicsit olcsóbb mintha vegyszeresen mosnál, nagy pénzeket nem fogsz megtakarítani, viszont mindenki jobban jár így, és semmivel sem nagyobb macera, mint a vegyszeres mosás.

2012. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezeket használhatom automata mosógépben is?
2012. aug. 23. 09:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia, van egy nagyon jó oldal, én egy hete találtam rá, a nőci aki írja minden ilyesmi öko dolgot kipróbál és leírja, fotózza a tapasztalatait,közöttük a mosódió, mosószóda stb..a mosószert is ő csinálja, 36 litert ötszáz forintból hoz ki!! Én nem próbáltam még de a nedves popsitörlőt én csinálom már úgy ahogy ő:) tök jó, jobb mint a bolti és ugyan úgy néz ki:))és egy csomag 141 ft-ba jön ki..szóval érdemes belenézned ebbe a blogba..rengeteg jó dolog van benne, főleg, hogy nem csak a tapasztalatait írja le hanem mindent kiszámol, hogy megéri e.

[link]

2012. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocs a ,mosószer gyártás második részét linkeltem be de ott oldalt a listába megtalálod az elsőt is.
2012. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, én is mosógéppel mosok, a technika vívmányait nem kell elvetni. :)
2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ!
2012. aug. 23. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:

A legolcsóbban netről tudod megrendelni a szódát, perkarbonátot, szappant, mindent. Próbára esetleg vegyél kisebb mennyiséget boltban de ha beválik, akkor netről a legolcsóbb, még pk.- gel együtt is.

pl. innen:

[link]

[link]

[link]

...

Azt gondolom, hogy mindenképp érdemes ezekkel mosni, környezettudatosabb, nincsenek tele allergén/ irritatív dolgokkal, és nem utolsó sorban olcsóbb.

Arra figyelj, hogy fehérítéshez érdemes nátrium- perkarbonátot is beszerezni, hiszen a szóba "csak" tisztít, nem fehérí és ruhák esetében esetleg zavaró lehet, hogy nem a megszokott fehérséget kapd. MOndjuk ettől tiszta lesz, csak optikailag nem olyan fehér(régen ún. "kékítőt" adtak a mosáshoz, ami a mai mosószerekben az optikai fehérítővel azonos szerepet töltött be).

2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
GoodsMarktban szoktam venni a mosószódát, két kilós nincs 600 Forint. Én ezt használom áztatáshoz is. Csodákra képes. A mosódió Dm-ben 3000 Ft a fél kilós, Rossmannban negyed kiló műanyagvödörben 1500 Ft, szerintem minőségre egyformák. Mosóparfüm Dm-ben 1690 ft, friss illatút vettem, nekem tetszik, a másikat (szappanos illatú) nem ismerem. Neten legolcsóbb a zoldbolt.hu, itt minden van egy helyen. Mi az ekcémának intettünk búcsút, mióta ezeket használom. A takarítószereket is kiváltottam, hamulúgot főzök, nagyon hatékony. Vízkőhöz pedig ecet, citromsav. Érdemes volt váltani.
2013. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!