Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba hasa fáj akkor...

Ha a baba hasa fáj akkor folyamatosan fel van húzva a lába, hogy ütemesen húzkodja?

Figyelt kérdés
Evés közben vagy evés után szokott ez jelentkezni? Az én babám evés közben kezd el sírni, keével lábával kapálózik, viszont nem olyan élese,visítóan sír csak bömböl, nem tudom mit akar már mindent kipróbáltam.. kipróbáltam 4 fajta tápszert, infacol, kmaillatea minden, de nem is vagyok benne biztos, hogy a hasa fáj, nem tudom mit akarhat szegény:S 5 hetes
2012. aug. 26. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felhúzza és húzkodja akkor nagy valószínűséggel a pocija.

Lehet próbálni tornáztatni a lábacskáit, le-fel, hogy kijöjjön egy kis puki, vagy pukicsőt szoktak használni, de simán megoldható a lázmérővel is. Bár ezt én már a végső elkeseredésembe használtam.

Ami nekünk segített pocak ügyben, az a DM-ben kapható szőlőmag-párna. A bébi részlegen van, kb 10x10centis kis párnácska. Fel kell mikróban melegíteni, és a bébi pocakjára tenni. Ez a "praktika" nagyon megnyugtatta a fiam, gyorsan lenyugodott, és sokszor be is aludt :)

Kitartás!! :)

2012. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Székletével rendben van minden? Tud rendesen üríteni és minden nap van? Lehet ezért fáj a pocak. Nálunk az vált be, hogy evés közben amikor kezdett már jóllakni többször is megbüfiztettem. Többször, mert az én lányom szerette ellógni ezt.
2012. aug. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kerria ***** válasza:

Hasfájás evés közben (ahogy telítődik a pocak), akkor jelentkezik. Van olyan baba, aki felhúzva tartja a lábát, a kislányom folyamatosan fel-fel húzogatta. Szóval ez nagyon változó.

Nálunk a sokadszorra váltott tápszer, az infacol, és a szélcső közös használata vált be. A hőmérő bár az ingert elindította, nálunk sikertelen volt.

Etetés közben sokszor megálltunk büfizni, de ezzel általában csak rontottunk a helyzeten, ugyanis még jobban sírt, mert éhes.

2,5 hónapos volt amikor teljesen megszűnt a hasfájás.

A porszívó és a hajszárító hangja megnyugtatta, és a a pocak melegítést is szerette. Nálunk sajnos nagyon beigazolódott a KÓLIKÁS HASFÁJÁS esete.

2012. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogyan fekteted? Hason vagy háton?

Ha még ellenkezik is egy kicsit a hason fekvés ellen, ez az ami még segít egy kicsit. Egy hét hason fektetés után nem is hajlandó már háton feküdni többet. Így felveszi a magzati állapotban lévő összegömbölyödött pózt, könnyebben pukizik. És ha görcsöl a pocija kényelmesebb neki.

A büfik is kijönnek és így nem aspirál. 3 hónapos korára általában minden baba kinövi ezt a hasfájást. Kitartás.

2012. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy egész nap rotyog, meg tud kakilni is magától, ezért nem értem mitől fájna a hasa? Tényleg nem vagyok benne biztos, hogy a hasa fáj, viszont így nem tudom mit akar szegényem.. semmi se jó neki, olyan sírósan sír, mint mikor éhes, nem pedig visítóan, mint mikor a hasa fáj, így nem tudom mi lehet:((
2012. aug. 26. 19:06
 6/8 gabszem ***** válasza:
nálunk nem is nagyon húzkodta , inkább feszengett.
2012. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 alaszka ***** válasza:
Ilyenkor, ha ringatod, járkálsz vele, akkor se nyugszik meg? Kólikás tartást próbáld ki esetleg: az alkarodon tartod, úgy hogy az egyik kezed pont a pocijánál van, és ő lefelé néz. Az én gyerekeim kólikásak voltak, minden nap órákat sírtak, és ha így járkáltam velük, az sokszor segített. Ha pedig a pukiktól fáj a hasa, akkor azt abból tudod meg, hogy egy kis masszírozás, tornáztatás után elmúlik. Jó még ha hasra fekteted, és körkörösen simized a kis hátát, ez is beindítja a bélmozgást egy kicsit. Az hogy kakil többször attól még a gázok tekerhetik a kis hasát.
2012. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alaszka ***** válasza:
Bocs, csak a kérdésre nem válaszoltam. Ha fáj neki, akkor húzkodja inkább, nem úgy tartja folyamatosan.
2012. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!