Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ne neveljek belőle...

Hogyan ne neveljek belőle hisztis csajszit?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom és már csecsemő kora óta nagyon akaratos, hisztis. Mindent önállóan akar csinálni, nem engedi pl., hogy a kezénél fogva vezessem, ő akar egyedül menni. Ha valami nem sikerül (játékba nem tudja beletenni a mittomén mit), akkor visít és dobálja a játékot. Ha apa kimegy az erkélyre püföli az üveget és ordít. Ha valamit akar, nyafog (persze nem kap meg mindent).

Mit tehetnék, hogy később ne legyen egy idegtépő hisztis nőszemély? Hogyan kezelhetném őt? Nem bánom, hogy önálló, de azért jó lenne, ha figyelne rám!


2009. júl. 25. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Egyem meg :)

Örülj neki, hogy nem engedi magát kézenfogva vezetni, sokkal jobb az önálló járás.

A többihez nem tudok hozzászólni, de kitartás! :D

2009. júl. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet csak fiúban. Bár most kezdődött 1 évesen. Ha nem úgy van valami, ahogy ő akarja, olyan patáliát csap, hogy csak na. Még a fejét is üti a földbe, és verekszik is. Én nem foglalkozom vele, vagy halkan, kedves hangon elmagyarázom neki, mit miért, stb..nem tart sokáig általában, inkább csak figyelemfelhívás, próbálkozás (remélem) és rájön, hogy nem jön be és abbahagyja. Nem kor függő, mert a szomszéd kidfiú nem csinálja.
2009. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha dobálja a játékot,vedd el tőle.Ha az üveget püföli,tedd be az ágyába.És mondd neki,hogy nem szabad.Ha ordít,ne törődj vele.Ha visít,nyafog,ne figyeljetek rá.Hamarosan rájön,hogy így nem ér célt.Igaz,hogy idegesítő a hisztije,de ki kell bírni.Ha ráhagyjátok,akkor később sem fogtok vele bírni.Amit tehet önállóan,azt hagyd rá,menjen egyedül,legfeljebb lepottyan a fenekére.Ez sem baj,tanul belőle.Ettől még nem lesz önállótlan,csak fegyelmezettebb. 3 gyerekes anyuka vagyok,tapasztalatból mondom.
2009. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Főleg a harmadikét!

Ha az üveget püföli, nem tudom az ágyába rakni, mert azt csak alvásra használjuk. Ha elveszem onnan és megpróbálom elterelni a figyelmét az jó? Vagy éreznie kell, hogy bűntetés van? Ha hisztizik egyáltalán ne szóljak hozzá, vagy magyarázzam el, hogy ez nem jó?

Ja, még valami: ha nem figyelek rá, akkor szándékosan mar és karmol. Persze baromira fáj és rászólok, eltolom magamtól, de csak azért is csinálja. Ezzel mihez kezdjek?

2009. júl. 25. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az ágyába ne tedd!! Azzal csak azt éred el, hogy azt is megutálja, mert büntinek használod!! Én erélyesen odébbvinném, nem foglalkoznék vele, hogy üvölt, de normális hangon elmagyaráznám ezerszer is, hogy ezt miért nem szabad csinálni. Ha nagyon csapkodja magát, becsuknám egyedül a szobájába, és mondanám neki, hogy jó akkor itt folytassa, közönség nélkül. És NEM mennék be, csak ha abbahagyta. Illetve ilyenkor kell elkezdeni gyakorolni vele a "szófogadtató" feladatokat, adj ki neki jópár utasitást napközben, amit már megért, hadd gyakorolja, hogy ha komolyan mondasz valamit, szót kell fogadni. Például hozd ide azt a valamit onnan, és megdicsérni, ha szépen odavitte, elrakni a játékát valahova, odaadni neked a játékot, ilyesmi, te tudod, mit ért már meg.
2009. júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3. hozzászólóval.És igaza van a kisággyal kapcsolatban.Mert ha beviszed a szobájába és becsukod rá az ajtót, ki tudja mit csinál, mivel tehet kárt magában, viszont a kiságy adott ott tuti nem eshet baja még ha egyedül is van.

Amúgy én is ezt alkalmaztam+ a nevelős dolgokat amit az utsó irt, hát türelmesnek kell lenni az biztos DE meghozza az eredményét jobb esetben pár nap alatt,és az viszont olyan jó érzés:)

2009. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2009. júl. 27. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!