Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy Epilepsziás?

Lehet, hogy Epilepsziás?

Figyelt kérdés

14 hónapos kislányom néha elbambul és nem mindig reagál a szolongatásra. Olvastam, hogy ez lehet akár epilepszia is.

Azt szeretném ha olyanok írnának akiknek epilepsziás a babájuk, vagy lehet, hogy epilepsziás!

Azt szeretném kérdezni, hogy hova vitéttek orvoshoz és hogy mit csináltak a babátokkal ott?azt olvastam, hogy el kell altatnom a babom és a fejére húznak egy sapit és 15 percig aludniuk kell, az én lányom tuti nem fog elaludni van más mondja a vizsgálatnak?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2009. júl. 25. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem az orvost vagy a védőnőt kérdezed? Ők biztosabb választ tudnának neked adni.
2009. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sérült, többek között epilepsziás gyerekekkel foglalatoskodom és azt tudom tanácsolni, hogy kérj a hziorvosotoktól beutalót neuológiára.
2009. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen ezt fogom tenni de ma szombat van és legkorábban hétfőn tudok kérni és addig is szeretnék erről megtudni!Nekem nem tűnt fel mert nem is hallottam róla anyukám mondta, hogy lehet, hogy ez nem túl jó!Ma beszéltünk róla és én teljesen frászba vagyok ezért kértem hogyha valaki tud írjon nekem tájékoztatás képen!

Magamtól is eljutottam odáig, hogy elfogom vinni orvoshoz a kislányom!Csak nagyon félek és ezért szeretem volna a kérdéseimre választ kapni!

2009. júl. 25. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepsziának nagyon sok fajtája van.Nem tud itt neked senki sem jobb tanácsot adni,mint,hogy vidd vizsgálatra.

Ne aggódj feleslegesen,mert lehet az is,hogy nincs semmi baja,vagy teljesen más gond van.A neurológus azt is meg tudja neked mondani,hogy mit csinálj ha netán rohama lenne a gyereknek,és ír fel gyógyszert is szükség esetére akkor is ha csak a gyanú áll fenn.Én is fogyatékos intézetben dolgozok,sok epilepsziásunk van.A rohamok is nagyon sok félék lehetnek.Kezdve a merev bambulástól ahogy írod(de nálatok azért nem biztos,hogy ez van)egészen a fél órán át tartó borzalmas rángógörcsig eszmélet vesztéssel.De van olyan is,akiről kimutatták EEG-n,hogy epilepsziás,de sosem volt rohama,és már 15 éve diagnosztizálták.De sajnos olyan is van köztük,akinek voltak rohamai,és nem mutatott a vizsgálat semmit,illetve volt amikor igen,de volt amikor nem.

Én is azt hittem az egyik lányomról 1 éves kora után,hogy epilepsziás lesz,de szerencsére nem.Ő meg amikor valamitől megijedt,vagy hisztizett valamiért nem vett levegőt,teljesen elszürkült összecsuklott.És ezt még 3 évesen sem hagyta el.De az orvos szerint ártalmatlan,el fogja nőni.Ne aggódj előre Te sem,mert valószínű felesleges.

Minden jót,jó egészséget a picurodnak.

2009. júl. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2009. júl. 26. 07:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet Veletek? Kérlek írj, mert nálunk komoly a gyanújel, most várunk az eeg vizsgálatra, orvosi javallatra.
2010. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Nálunk azóta 24 hónapos a lányom és most már nem csinálja azt a bambulást amiért nekem gyanús volt!

Nektek mik a gyanú jelek?

Nagyon szurkolok nektek, hogy negatív legyen az eredményetek!!!!!!!!

2010. jún. 4. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, örülök hogy jól van a lányod.

Nálunk sincs epilepszia, három napos kórházi kivizsgálás után tudtam meg.

Voltatok kórházban is, kivizsgálták, vagy egyszerűen csak elhagyta ezt a bambulásos szokást?

2010. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem nem voltunk kórházba, elhagyta a bambulást!

Örülök hogy jól vagytok!

:)

2010. júl. 5. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!