Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeret a gyerekem, vagy...

Nem szeret a gyerekem, vagy legalábbis nem mutatja ki. Más tapasztalt ilyet, vagy csak a mi anya-lánya kapcsolatunk ilyen semmitmondó?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom egyszerűen semmi jelét nem mutatja, hogy szeret minket, kötődne hozzánk. Tudom, ez így hülyén hangzik, de nekem ez fáj. Az eddigi ölelés rekord 30 másodperc, utána löki el magát, ölben sohasem maradt meg, egész kicsiként sem. A puszi is egy fájó pont, ugyanis ha mondom neki, hogy adj egy puszit a plüss nyuszinak, igazi macskának, stb, egyből odanyomja a száját, nekünk még egyszer sem adott. Még a távirányítót és a falat is megpuszilja, de minket nem. :( Pedig nem erőltetjük. Az apjával jó a viszonyom, szoktuk egymást szeretgetni előtte is, nem szoktunk vitázni. Mit ronthattam el? Ez változni fog, vagy mindig ilyen lesz?

2012. aug. 27. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont egy hasonló kérdést akartam kiírni, mert az én kisfiam is ilyen. Igaz ő még 10 hónapos, de sose volt egy bújós típus. Nem szeret ölben lenni, sose tudtam pl azt se megcsinálni, hogy reggel odaveszem magunkhoz az ágyba, és összebújunk egy kicsit. Úgy gondolom, hogy egyszerűen ilyen fajta, mondjuk a férjem is nehezen mutatja ki az érzéseit. Más pedig azért panaszkodik, mert állandóan rajta csüng a gyerek.
2012. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon bújós és nem bújós gyerekek.

A kötődés viszont idővel alakul ki, lehet a te gyerkőcödnél is lassabb ez a folyamat.

Bár még lassúnak sem mondanám, mert sokszor 2 év körül lesz érezhető, hogy inkább anyás-apássá válik a gyerek.


Kislányom most 22 hónapos és alig pár hónapja vált bújóssá. Másfél évesen ő sem volt még ilyen.


Amúgy nem akarod görcsösen most már, hogy szeressen és mutassa ki? Mert baromi jók a radarjaik, megéreznek mindent, és ahhoz is jól értenek, hogy direkt mást csináljanak, mint amit te akarsz. :)


Én még nem esnék kétségbe a helyedben, mert lehet pár hónap múlva tök másképp lesz.

2012. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírom a sztorinkat, kezdetektől fogva nagyon önálló volt a lányom, a szoptatások kínszenvedések voltak, mert nem akart megmaradni közben, amikor még nem mászott, csapkodott, aztán már négykézlábra állt és úgy próbált meg elmászni a mellemmel szájában, ő választotta el magát. Ezek után sem mutatott semmi extra érdeklődést irántunk, mindenre nyitott volt, de egy ember voltam a sok közül akit kedvelt, apa-anya egy szinten, nem volt 9hónapos szeparációs szorongás. Aztán elkezdett beszélni és 15hósan elkezdte mondani hogy szeje szeje és elkezdett ölelgetni mindenkit, majd jött egy eltolós korszak és beköszöntött 18hónaposan a szeparációs szorongás, ölelget, bújik, "szeretem a macit, szeretem a poharat, simizek mindent" és ebbe már belefér hogy a sok állat, tárgy szeretése közben odajön és ha nem is megölel de odacsücsül, hozzámdől, néha mondja h szeretem és az ölembe hajtja a fejét... Puszit nagy könyörgésre ad, idegenekhez repetáért is odamegy, de nem erőltetem, megkérdezem h adsz puszit? és ha enm hát nem. Amikor 13hó volt, azt hittem ilyen idegen maradok számára, de az idő beigazolta h mégiscsak szeret, csak annyi minden érdekli h nincs ideje megülni az ölemben. Mi sem veszekszünk, rengeteget foglalkozok vele, ő úgy látszik ilyen. Ezt el kell fogadni, semmit sem erőltetni és reméld hogy nálatok is eljön ez a pálfordulás, mi vagyunk rá az élő példa. Persze jobb lenne ha anyásabb lenne de én úgy fogom fel, h önálló és büszke vagyok rá hogy ha elesik, nem jön zokogva hozzám, hanem feláll és szalad tovább. Az életben ebből sokkal több előnye lesz így.
2012. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyám is ilyen volt kicsinek, nagymamám mindig mondja, hogy sosem engedte, hogy szeretgesség, puszilgassák. Egyébként mai napig ilyen, kicsit távolságtartó. Szerintem ilyen a természete, de ez nem jelenti azt, hogy nem szeret titeket!
2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es: tényleg, az ágyban összebújást el is felejtettem, az is nagyon hiányzik. Sok helyen olvastam, hogy összebújnak, vagy alszanak a gyerekkel, de az én leányzóm olyan, hogy bevadul, és csak mászik össze-vissza, nem győzzük elkapni, hogy ne zuhanjon le. :D

Igen, tök fura, hogy másnak meg az a baja, hogy "matrica" gyereke van...

2-es: megnyugtattál, akkor még változhat a helyzet. Próbálok nem görcsös lenni, néha azért biztos az vagyok, de max annyi, hogy 1 nap egyszer-kétszer mondom neki, hogy adjál puszit anyunak.

3-as:köszi szépen, megnyugtattál Te is, és várom, hogy jöjjön a pálfordulás, ha meg nem, akkor felkészülök, hogy el kell fogadni. Aranyos lehet, mikor az öledbe hajtja a fejét! :)

4-es:Gyanús amúgy, hogy az apjától, és annak anyjától is örökölhette, ugyanis ők is ilyenek. Én viszont egy ölelkezős, puszilgatós vagyok, és én naiv azt hittem, majd ha lesz gyerekem, a napjaim túlnyomó többségét az ilyen szeretgetések fogják kitenni. :)

2012. aug. 27. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
3.vagyok, sosem aludt el rajtam csecsemőként és kiságyban alszik, közöttünk nem tud, ez szerintem ki is marad az életünkből.A lényeg h az agyaddal tudd h szeret, mert SZERET!Pasikból is van aki kimutatja és van aki nem érezteti gesztusokkal de ott van ha kell és lehet rá számítani, nem rontottál el semmit. Egyszer egy anyuka írta itt hasonló kérdés kapcsán hogy a lánya ilyen volt mint a tiéd vagy az enyém, másodiknak kislányt akart és kapott egy extra bújós, extra anyás kisfiút, aki szereti, puszilgatja állandóan anyut és bepótol vele mindent. Őt így kárpótolta az élet.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!